Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Europa FM

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5144 replies to this topic

#5131
nicu_florin_galati

nicu_florin_galati

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 23.05.2023
O sa vorbesc cu inspectoarea CNA Buzau, Beatrice Vergu. Mai vreau sa-mi trimiti un clip cu acel bipait, cu receptie din centrul Sloboziei

#5132
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023

View Postnicu_florin_galati, on 07 ianuarie 2024 - 14:23, said:

O sa vorbesc cu inspectoarea CNA Buzau, Beatrice Vergu. Mai vreau sa-mi trimiti un clip cu acel bipait, cu receptie din centrul Sloboziei
O sa fac un clip cand o sa fie stirile, atunci se aude cel mai clar. Pana atunci iti dau un clip facut de cineva din calarasi.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qt319fjh0OY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] - receptie calarasi / modelu

credits : Calarasi FM DX

#5133
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022

View Postdxvidelegeo, on 06 ianuarie 2024 - 16:02, said:

europa fm a facut mare gresela ca nu a facut rocada cu virgin 91,5 cozia
l a lasat jos pe 90,4 vilcea..receptie doar in oras din pacate..pe valea oltului nu e..pana si la voineasa nu e sus
virgin tre sa cedeze tot ce e bun la europa fm
muntele in special
macar de urca voineasa la 2000 la gondola transalpina..
alexn cred ca nu mai e boss la europa, e bun baiatul..oriunde ar fi..dir tehmic zic
Eu nu pot intelege de ce a facut rocada cu Europa FM la Pitesti. Era bine si asa. Vin ambele la fel teoretic. Dar in oras intr-adevar am vazut ca mai mult sta pe el. Dar nu are pierderi 107.5 deloc. Doar in zonele astea unde el vine tare. Ca imediat ce ai iesit din Pitești sta doar pe 107.5

E bine ca a facut pe acolo prin zona aia Zimnicea - Draganesti Olt ca era cam moarta de Europa.
Dar nu fix la Pitești unde e dita mai orasul..
Nici nu avem un releu mai wow. Toate sunt pe blocuri inclusiv europa. Si avem cet inalt, dar nu i lasa cine il detine sigur.

insa un lucru tare e ca pe tropouri la Pitești 106.7 e prezent, intra cu RDS. N-are treaba

#5134
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Păi de fapt cu 107.3 Izvoarele nu prea a câștigat mare lucru ca acoperire în Teleorman, e mai mult o dublură această frecvență. Zimnicea e singura localitatea pe care a câștigat-o, dar și acolo se putea recepționa pe 93.4, slab dar mergea.

#5135
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023

View Postnicu_florin_galati, on 07 ianuarie 2024 - 14:23, said:

O sa vorbesc cu inspectoarea CNA Buzau, Beatrice Vergu. Mai vreau sa-mi trimiti un clip cu acel bipait, cu receptie din centrul Sloboziei
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VYSyZZyPdU4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Uite aici o receptie a postului de pe la ora 16, nu chiar din centrul orasului, dar foarte aproape (vreo 200 -250m ca se vede piata adica centrul)
Sa speram ca se rezolva, ca lumea nu prea asculta Efm in oras de cand tot bipaie, KISS, ZU si Digi predomina

#5136
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.10.2002
Pai ala este sunetul unei surse in comutatie.

#5137
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023

View PostGOR, on 07 ianuarie 2024 - 20:03, said:

Pai ala este sunetul unei surse in comutatie.
Eu l-am asociat cu o problema a emitatorului. In orice caz, e deranjant sa auzi comutatia asta mai ales la stiri unde se suprapunea.

#5138
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Te ascultăm de aproape un sfert de secol. Iar din 8 ianuarie te vom asculta și mai mult. Vocea ta va fi auzită și mai mult și mai bine. „România în Direct” se prelungește cu jumătate de oră.

Cătălin Striblea începe la 13:15 minute și încheie la 14:30. Pentru că la Europa FM te ascultăm: pe tine, pe specialiști și pe liderii de opinie.
https://www.europafm...din-8-ianuarie/

#5139
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023
Europa FM Slobozia oficial..nu mai bipaie! :)

#5140
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View PostSloboziaDX, on 12 ianuarie 2024 - 22:38, said:

Europa FM Slobozia oficial..nu mai bipaie! Posted Image
Ieri și Efm 106,1 avea ceva probleme legat de calitatea sunetului. Între timp și a revenit.

#5141
SloboziaDX

SloboziaDX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.12.2023
Magic FM si Europa Fm au avut aceeasi piesa, aproape simultan.

#5142
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022

 SloboziaDX, on 18 ianuarie 2024 - 10:27, said:

Magic FM si Europa Fm au avut aceeasi piesa, aproape simultan.
Și la RRA prind fenomenul asta cu un alt post. La noi în Pitești era aproape simultan acceasi piesa dar remixata pe Muntenia FM(Mfmdance) iar pe RRA originala. Piesa fiind Andia X Deliric - Pentru ca

#5143
AllaSLove13

AllaSLove13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 20.12.2023

 andrewking, on 18 ianuarie 2024 - 10:32, said:

Și la RRA prind fenomenul asta cu un alt post. La noi în Pitești era aproape simultan acceasi piesa dar remixata pe Muntenia FM(Mfmdance) iar pe RRA originala. Piesa fiind Andia X Deliric - Pentru ca
Nu-i de mirare avand in vedere ca se incearca cresterea audientei pe tineret, mai ales ca Andia e foate populara la tineri+ orice piesa a ei intra direct pe radiouri de la ziua lansarii. Publicitate,frate.

#5144
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 23.08.2020
106,7 Buc..putere buna..am mai zis asta..emite super ca putere..tare
a mers bine ieri pe valea prahovei..sinaia..busteni..pana la predeal..chiar..stabil in mers..bravo

#5145
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,399
  • Înscris: 04.05.2017
Au umblat la sunet sau mi se pare mie un loudness ușor spre supramodulație . 107.5 blank. !? Eu doar ascult pe portabil/tel. Folosesc Sony sau căști Skull Candy , am impresia că merge ușor peste limita ",distorsului" .

Edited by Cristy0007, 22 April 2024 - 20:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate