Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

O poveste...fara happy end ... CATA CRUZIME EXISTA IN OAMENI

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006
In fata blocurilor , Pusica , O catelusa jucausa, frumoasa, curata si foarte prietenoasa statea mereu pe langa O  doamna care o spala, o hranea si se juca mereu cu ea.
   Intr-o zi am observat ca se ingrasase!!!! Era gestanta!!!!  Eram atat de fericiti( noi, copiii de la bloc)....
   Trecuse o luna, trecusera 2... Ear momentul sa fete.... A stat mult timp dupa ce trebuia sa fete cu puii in burta, si a trebuitsa o ducem la spital sa i se faca cezariana....In sfarsit a fatat 9 puisori adorabil.. Insa 2 Au murit in burta  -_-  Au adus-o pe Pusica inapoi, insa ea nu a mi vrut puii...
   Micile fiinte mai aveau o sansa...Era inca o catea cu pui, care avea lapte, si ei sugeau ,iar ea ii adoptase...
   Si in prima noapte a inceput cosmarul...Se anuntase o ploaie, iar o doamna i-a pus pe toti cu tot cu Laberty (mamica adoptiva) intr-o cutie de la centrala...
   Pe la miezul noptii a inceput sa ploua tare de tot, iar doamna careii aranjase in cutie s-a dus sa-i ia pe toti la ea in casa...SI ce sa vezi? CAtelusii nu mai erau acolo. Doamna i-a cautat ceva timp si i-a gasit....nici nu vreti sa stiti cum..... Erau aruncati intr-o balta de un gardian de la centrala... Doamna Vichi i-a scos, cred ca foarte socat, si a crezut ca au murit, insa inca mai traiau mititeii...I-a dus in casa , i-a spalat cu apa fierbinte si i-a hranit cu seringa.
   A doua zi i-a adus afara, iar noi ne-am dus sa cautam cel de-al 7-lea catelus, pe care il credeam ...mort....Si l-am cautat si am vazut o pata neagra in gardinita...ne-am us sa-l ridicam, crezand ca e mort, insa era viu, si destul de vioi dupa ce statuse 1 zi pe pamantul rece...L-am numit Super-vietuitorul... Pe catelusa de care ma atasasem o chema Speranta....
   Insa dupa o sapt au murit. TOTI!!! Se pare ca racisera la plamani.

   Speranta mea... Imi imaginam cum o sa ne jucam noi, pt ca toti erau invidiosi ca tu stateai doar la mine...Mi te imaginam creata ca mamica ta si la fel de alba ca atunci cand te-am vazut... Si chiar vroiam sa te iau la mine acasa, ma atasasem de tine tare...

   Sapte Suflete inocente si nevinovate au murit din cauza unui om rau ca acela de la centrala..
   D-na Vichi e hotarata sa-l denunte....Exista oameni si oameni...Si exista oameni ca aceasta doamna

#2
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
ce aiurea...imi pare rau :(

#3
MassimoBoy

MassimoBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 16.07.2007
Ajuta-ne cu un vot pt. a infiinta politia animalelor! Trebuie sa strangem 100.000 de voturi ! Fa-ti mila de animalele chinuite zi de zi! Voteaza pe www.politieanimale.as.ro ! Ai mila !;)

#4
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postantonia_uzza, on Nov 9 2007, 16:13, said:

In fata blocurilor , Pusica , O catelusa jucausa, frumoasa, curata si foarte prietenoasa statea mereu pe langa O  doamna care o spala, o hranea si se juca mereu cu ea.
   Intr-o zi am observat ca se ingrasase!!!! Era gestanta!!!!  Eram atat de fericiti( noi, copiii de la bloc)....
   Trecuse o luna, trecusera 2... Ear momentul sa fete.... A stat mult timp dupa ce trebuia sa fete cu puii in burta, si a trebuitsa o ducem la spital sa i se faca cezariana....In sfarsit a fatat 9 puisori adorabil.. Insa 2 Au murit in burta  -_-  Au adus-o pe Pusica inapoi, insa ea nu a mi vrut puii...
   Micile fiinte mai aveau o sansa...Era inca o catea cu pui, care avea lapte, si ei sugeau ,iar ea ii adoptase...
   Si in prima noapte a inceput cosmarul...Se anuntase o ploaie, iar o doamna i-a pus pe toti cu tot cu Laberty (mamica adoptiva) intr-o cutie de la centrala...
   Pe la miezul noptii a inceput sa ploua tare de tot, iar doamna careii aranjase in cutie s-a dus sa-i ia pe toti la ea in casa...SI ce sa vezi? CAtelusii nu mai erau acolo. Doamna i-a cautat ceva timp si i-a gasit....nici nu vreti sa stiti cum..... Erau aruncati intr-o balta de un gardian de la centrala... Doamna Vichi i-a scos, cred ca foarte socat, si a crezut ca au murit, insa inca mai traiau mititeii...I-a dus in casa , i-a spalat cu apa fierbinte si i-a hranit cu seringa.
   A doua zi i-a adus afara, iar noi ne-am dus sa cautam cel de-al 7-lea catelus, pe care il credeam ...mort....Si l-am cautat si am vazut o pata neagra in gardinita...ne-am us sa-l ridicam, crezand ca e mort, insa era viu, si destul de vioi dupa ce statuse 1 zi pe pamantul rece...L-am numit Super-vietuitorul... Pe catelusa de care ma atasasem o chema Speranta....
   Insa dupa o sapt au murit. TOTI!!! Se pare ca racisera la plamani.

   Speranta mea... Imi imaginam cum o sa ne jucam noi, pt ca toti erau invidiosi ca tu stateai doar la mine...Mi te imaginam creata ca mamica ta si la fel de alba ca atunci cand te-am vazut... Si chiar vroiam sa te iau la mine acasa, ma atasasem de tine tare...

   Sapte Suflete inocente si nevinovate au murit din cauza unui om rau ca acela de la centrala..
   D-na Vichi e hotarata sa-l denunte....Exista oameni si oameni...Si exista oameni ca aceasta doamna
Daca ii iubeai atat de mult trebuia sa ii iei acasa sau sa faci ceva demersuri - donat bani, pierdut timpul cu ei pe la veterinar etc - pentru a fi adoptati.
Asa, si mie imi plac floricele pe campii.

#5
AndreiOM

AndreiOM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 23.09.2007
Extraordinar... n-am cuvinte... Câți ani ai?

#6
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

View PostAndreiOM, on Dec 7 2007, 16:17, said:

Extraordinar... n-am cuvinte... Câți ani ai?

12

#7
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

View Postnile, on Nov 26 2007, 17:45, said:

Daca ii iubeai atat de mult trebuia sa ii iei acasa sau sa faci ceva demersuri - donat bani, pierdut timpul cu ei pe la veterinar etc - pentru a fi adoptati.
Asa, si mie imi plac floricele pe campii.

pt ca ii lua dna aceea si nu prea ne lasa sa ne ducm la ei...Si in plus i-a dus ea la veterinar....
si cred ca nu v-am zis asta: Dna Vichi are un centru de adoptii in Targul Jiu iar acasa la ea are inca vreo 20 de pisicute, poe care urmeaza sa le duca ... Si voia sa-i duca si pe ei...  -_-  saracutii

#8
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
La cate un retardat din asta (paznicul) i-as indrepta articulatiile cu o bata de baseball, asa numai de amuzament...

#9
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

View Postedy_wheazel, on Jan 20 2008, 16:01, said:

La cate un retardat din asta (paznicul) i-as indrepta articulatiile cu o bata de baseball, asa numai de amuzament...

Of...da... DAr ce pot eu sa fac? Am doar 12 ani ! Dna aceea l-a dat in judecata

#10
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Foarte bine a facut ;)

#11
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
vezi ca se scrie Vichy, nu Vichi! si la banii ei de mare" laboratorista"/farmacista putea sa faca un adapost...

#12
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

View Postcarman, on Jan 22 2008, 07:25, said:

vezi ca se scrie Vichy, nu Vichi! si la banii ei de mare" laboratorista"/farmacista putea sa faca un adapost...

Nu, nu se scrie Vichy si daca ai fi citit mai bine ai fi vazut ca ea are un adapost la targu-jiu  


View Postantonia_uzza, on Jan 20 2008, 15:50, said:

pt ca ii lua dna aceea si nu prea ne lasa sa ne ducm la ei...Si in plus i-a dus ea la veterinar....
si cred ca nu v-am zis asta: Dna Vichi are un centru de adoptii in Targul Jiu iar acasa la ea are inca vreo 20 de pisicute, poe care urmeaza sa le duca ... Si voia sa-i duca si pe ei...  saracutii


#13
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006

View Postcarman, on Jan 22 2008, 07:25, said:

vezi ca se scrie Vichy, nu Vichi! si la banii ei de mare" laboratorista"/farmacista putea sa faca un adapost...

auzi tu altceva mai bun nu ai de facut?? Copilul asta isi da macar interesul dar tu ca musca in c...l calului...

#14
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

View Postgolanski, on Feb 7 2008, 19:40, said:

auzi tu altceva mai bun nu ai de facut?? Copilul asta isi da macar interesul dar tu ca musca in c...l calului...

ms ;)

#15
antonia_uzza

antonia_uzza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.05.2006

View Postcarman, on Jan 22 2008, 07:25, said:

vezi ca se scrie Vichy, nu Vichi! si la banii ei de mare" laboratorista"/farmacista putea sa faca un adapost...

si nu e firma vichy :)):)):)) n-am mai auzit-o pe asta ;))

#16
STFU

STFU

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 21.02.2008
E trist...mai ales pentru un copil de 12 ani. Pacat...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate