Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED
 Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

eroare ip_conntrack

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

the haules

the haules

Junior Member

• Grup: Members
problema sta in felul urmator. server de web red hat ingheata. adica nu mai iese la net si singura eroare pe care o am este ip_conntrack table full droping packet. am ip_conntrack_max pus la 64384. suficient de mare ma gandesc. sunt dati in care ingheata chiar si fara sa-mi apara eroarea asta.
ce ar putea cauza inghetul?

thx

landscape10

landscape10

Banned by landscape10

• Grup: Banned

View Postthe haules, on Oct 30 2007, 11:10, said:

problema sta in felul urmator. server de web red hat ingheata. adica nu mai iese la net si singura eroare pe care o am este ip_conntrack table full droping packet. am ip_conntrack_max pus la 64384. suficient de mare ma gandesc. sunt dati in care ingheata chiar si fara sa-mi apara eroarea asta.
ce ar putea cauza inghetul?

thx

E un server cu multe conexiuni deschise? Cam ce trafic are? Da si tu un netstat -na | wc -l

Edited by landscape10, 01 November 2007 - 20:06.

cianura

cianura

Senior Member

• Grup: Senior Members
Daca ai eroare  aia ai putea sa reduci si timpii in care o conexiune e in TIME_WAIT sau FIN_WAIT. Ai nevoie de sloturi eliberate repede. Tot din /proc/sys/net/ipv4/ se jongleaza si acesti timpi. Inghetul poate sa apara si daca ai probleme hardware. Cred ca ar fi mai indicat un netstat -tun | wc -l

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate