Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Unde sa mancam si unde nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
Propun sa postati aici recomandarile voastre, pozitive sau negative, in privinta restaurantelor. Adresa, nume, preturi daca se poate...

Incep eu:
Ce mi-aduc aminte ca NU mi-a placut si NU mai calc niciodata:
Casa Veche. Undeva pe langa Ateneu: Farfurii super misto. Servire execrabila, mancare la fel. Medalion de somon facut in bataie de joc, jumatate crud, si o portie de clatite nu-mai-stiu-cu-ce, la fel, infecte. Eram cu nevasta si nu am putut face scandal :(

Preturi marisoare.

#2
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
misto thread.
1. Capriciossa. langa autogara baneasa. Mancare f buna, pizza k la mama ei acasa, servirea buna, dar inainte de a merge trebe facuta o rezervare.
2. Casa Romaneasca (parca) e pe undeva pe Bucuresti -Pitesti, pe langa Metro. Atmosfera misto, cu program in unele zile, mancare bunicica dar putina, servire buna.

o sa ma mai gandesc si o sa va mai spun

#3
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Brasov.
(ce  imi place mie)

Costita : Four Roses - am inteles ca servirea a inceput sa lase de dorit
Mici & vin vechi - Roata Norocului
Pizza Hot (Str. Verii) - pizza hawaiana (ton, ananas & stuff), sos de usturoi bestial - aprox 80 000. Nu se pot face rezervari si risti sa astepti afara vre-o 20 de minute
Pizza nicoli - diavolo sau paste italiene. nu mai stiu pretul, dar e un pret ok.



Unde nu?
Pizza iulia - m-am certat cu ospataru ca mi-a adus pahar cu urme clare de ruj si el zicea senin ca se mai intampla si ca trre' sa il inteleg ca totusi salariul e de kko in bransa.

#4
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,274
  • Înscris: 12.03.2003
Constanta - La Scoica; singura problema e ca uneori risti sa astepti FOARTE mult.

#5
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Bucuresti:  Shorley -   NU...

Pentru DA sunt multe inscrise...

#6
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Execrabil la
1. Hanul lui Manuc ..pacat de curtea aia frumoasa. Mi-am jurat sa nu mai calc de acum 5 ani (cand aveau pe meniu scris "supa Knor la plic" ) si  totusi am intrat acum o luna : ei bine, aceeasi chelneri care incerca sa te faca , m-am certat cu ei nu o sa intru in amanunte.
2. Monte Carlo din Cismigiu ( ii intrebi de dimineatza :"aveti mici ?" ei , ofensati :" cum ? asa dimineatza ? "
te duci seara : "cum? asa pe seara ? " ) Ca sa mai vorbesc ca astepti o ora pentru bere.

#7
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

Quote

Originally posted by Greuceanu
Constanta - La Scoica; singura problema e ca uneori risti sa astepti FOARTE mult.


Subscriu.. e destul de misto acolo... din pacate de cand sunt in Bucuresti (aproape un an), n-am mai ajuns pe acolo..

#8
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
in militari se mananca bine la cocosul rosu si la vulturul
preturile sunt ok (150.000 felul 1 + felul 2 + cico)

#9
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
CLUJ
bine si ieftin> restaurantul METEOR de pe strada Eroilor (Fost Crisul)
treaba ce ca daca dai 100.000-150.000, ai felul 1+2+desert. Recomand Ciorbica ardeleneasca cu smantana (~20.000), e f. buna.

alt loc, mai scump, la Casa Vikingilor, in complexul studentesc Hasdeu.
mancarea e f. buna, f.f.f.f. multa (o portie dubla de ciorba de burta are 700 ml !!!!!!!), da si pretu e mai mare (o ciorba de burta, aprox 70.000). cu 250-300.000 manci bine de tot si bei si doua beri.
Pizza - mie imi place pizza Venezia (pe strada Motilor), e f. buna, aprox 90.000 o portie, se face p vatra, in fata ta, si aluatul e perfect.  incenveniente>nu au aer conditionat, si te cam incalzest6i. si nu au bere silva :D.

daca vrei ceva special, te duci la Acropolis - restaurantul grecesc, care e tot pe Motilor, aproape de pizzeria Venezia. merita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate