Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Gears Of War

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007
jocului anului 2006 pentru x-box 360 ,  Gears Of war , vine si pe Pc pe 6 noiembrie . Mai multe informati aici http://www.gamespot....=result;title;0

#2
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Abia astept. E GOLD! :wub:

Edited by gabimada, 22 October 2007 - 07:14.


#3
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
misto este ca nu-i portat de pe xbox, are cerintele engine-ului de unreal3 ceea ce inseamna ca poate fi jucat ok pe un procesor de 3ghz, un 6600 si macar 1gb de ram

#4
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007
jocul este fain , are o grafica buna , dar gameplayul ala  , te ascunzi dupa pietre si ziduri si tragi de pe umar este cam nasol pe PC  ;)

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostCelestin, on Oct 22 2007, 14:43, said:

misto este ca nu-i portat de pe xbox, are cerintele engine-ului de unreal3 ceea ce inseamna ca poate fi jucat ok pe un procesor de 3ghz, un 6600 si macar 1gb de ram
Deci pe un Sempron 2800+ 1.61Ghz, 256 MB RAM, Radeon 9250 nu merge deloc, sau merge sacadat?

#6
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
cred ca nu prea merge deloc.
sper sa nu fie si asta ca si celelalte shootere portate de pe console in ultima vreme (grafica exceptionala si gameplay idiot): jericho, stranglehold etc.

#7
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Jocuri cu gameplay idiot au existat dintotdeauna. Cel puțin acum arată bine.

Nu cred să fie acesta cazul și pentru Gears of War pentru PC, întrucât au optimizat engineul foarte mult, au adăugat o porțiune consistentă modului single player și să nu uităm că Epic a fost dintotdeauna o companie care și-a dovedit iscusința în privința jocurilor de pe PC.

#8
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Tocmai am iesit din joc si pot spune ca sunt impresionat!
Grafica este de 9.5 ( fetele personajelor arata superb)
Gameplay-ul este interesant, si necesita ceva mai multa tactica decat ascunde-trage-ascunde
Se controleaza foarte bine cu tastatura si mouse-ul( din pacate nu-i place gamepadul meu Thrustmaster, cand e conectat, camera se mista in stanga si in dreapta ca nebuna!....  :cursing: Sa inteleg ca imi trebui un xbox 360 controller... :death:
Per total ii dau nota 9.5, oricand se poate mai bine!

P.S. pacat ca pe xp nu are antialiasing...

#9
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View PostAlexGP, on Nov 14 2007, 02:09, said:

Sa inteleg ca imi trebui un xbox 360 controller... :death:
Ai ghicit! ;)

#10
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View PostCodename, on Nov 14 2007, 11:09, said:

Ai ghicit! ;)

ce ma bucur.... :cursing:
Alti 100 ron ,alta distractie!

#11
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
M-am jucat si io vreo ora si dupa ce am iesit din joc si am intrat iarasi nu aveam nici un checkpoint chiar daca am trecut 3 nivele. Wtf? :death: :madanimated:

#12
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postgabimada, on Nov 14 2007, 13:59, said:

M-am jucat si io vreo ora si dupa ce am iesit din joc si am intrat iarasi nu aveam nici un checkpoint chiar daca am trecut 3 nivele. Wtf? :death: :madanimated:

vezi ca la inceput apare jos un patratel unde scrie ceva de log in sau sign in, mi se pare ca trebuie sa dai click acolo si faci un account ( eu avand account facut la Halo 2, l-a recunoscut automat asa ca la mine in patratel scrie AlexGP si jos scrie logged in si la GoW si la Halo 2) nu e nevoie sa fie un account live! pt a putea salva!

Sper ca m-am exprimat destul de bine...

#13
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View PostAlexGP, on Nov 15 2007, 02:45, said:

vezi ca la inceput apare jos un patratel unde scrie ceva de log in sau sign in, mi se pare ca trebuie sa dai click acolo si faci un account ( eu avand account facut la Halo 2, l-a recunoscut automat asa ca la mine in patratel scrie AlexGP si jos scrie logged in si la GoW si la Halo 2) nu e nevoie sa fie un account live! pt a putea salva!

Sper ca m-am exprimat destul de bine...

Am facut asa dar tot nu se salveaza.

PS: La tine se salveaza?

Edited by gabimada, 15 November 2007 - 08:52.


#14
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
da, la mine se salveaza!

Edited by AlexGP, 15 November 2007 - 19:51.


#15
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
prea tarziu pt edit...

cand intra in meniu apasa pe tasta "home" si o sa-ti apara ceva cam ca in screenshot si trebiue sa fie acolo ceva "log in"
Asa iti merge?

Attached Files



#16
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Deci mi-am luat controler de xbox 360 si merge perfect... nu inteleg de ce nu puteau sa-l faca sa mearga si cu alte game pad-uri...
Damn you , Microsoft, damn you...

on topic: am ajuns la fenix Estate si sunt enervat de torque bow ... pana aici povestea e interesanta si actiune e frenetica uneori..

10/10!

Edited by AlexGP, 25 November 2007 - 00:44.


#17
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View PostAlexGP, on Nov 25 2007, 00:42, said:

Deci mi-am luat controler de xbox 360 si merge perfect...
O alegere înțeleaptă care va reprezenta un avantaj clar pe termen lung, întrucât toate jocurile noi apărute folosesc acest controller "by default", cu pozele butoanelor în jocuri și implementarea Xinput, fără de care riști să nu mai poți juca nimic cu vechile gamepaduri pe DirectInput, lucru care le face efectiv bucăți de plastic reciclabile.

Welcome to the club ;)

#18
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
L-am terminat!
Pot spune ca a fost interesanta lupta cu Brumak-ul si cu Raam!Desi parca imi doream o lupta mai lunga.. anyway grozav joc!


@ Codename
Si eu ma bucur de alegerea facuta, ma asteptam sa am probleme cu jocurile mai vechi( din cauza Xinput-ului) si pot spune ca deocamdata nu am gasit joc care sa nu mearga! ( si POP Sands of Time merge foarte bine si Flat-Out 1 deasemenea)
Merita banii!
Acum ma bate gandul sa-l vopsesc negru sau poate albastru, ca tot am gasit pe net cum sa-l desfac... poate-l fac praf....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate