Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Este indicat sa fac un credit la Credit Europe Bank?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Dupa lungi cautari pe internet si tot felul de comparatii am ales ca banca unde sa fac un credit sa fie Credit Europe Bank (mai ales pentru faptul ca au dobanda fixa si nu variabila ca la celelalte).
Tinand cont ca nu am citit aproape nici o parere despre aceasta banca as dori sa apelez la sfaturile si indicatiile celor care au facut un credit la ei (in special creditul pentru nevoi personale). As dori sa vad cate bile albe si cate negre ii acordati acestei banci in urma experientelor voastre cu ea.
Va multumesc.

#2
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
nimeni?

#3
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
pai este fosta finansbank, au un credit ok (chiar daca pentru nevoi personale ar fi mai indicata alpha)...mai mult ce sa zic, multa bafta! :)

#4
briza_marii

briza_marii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.05.2006
si noi vrem sa luam un credit ipotecar de la ei...dar inca nu ne putem decide daca sa luam in EUR sau CHF. Pt CHF au o oferta cu DAE pt primul an de 4.5, fata de 6.5% la EUR. Voi ce o sa luati? EUR?

#5
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Dobanzile de x% IN PRIMUL AN cu x << media pietei sunt o teapa, o sa vezi chestia asta la exact un an dupa primirea creditului, cand o sa creasca usurel spre 9-10%. Asta nu e valabil neaparat la CEB, eu am patit-o cu Reiffeisen, si din experiente similare ale altora stiu ca e practica curenta la majoritatea bancilor.

Cat priveste CEB (fostul Finans), in Iasi cel putin sunt sub orice critica. Mai rar am vazut banca cu angajati atat de ineficienti, de blazati, care petrec minute in sir uitandu-se in gol in timp ce tu fierbi la ghiseu pentru o plata minora, care nu stiu diferenta intre cont curent si cont de card, pe scurt o banca unde mi-am propus sa nu mai calc.

#6
ravy21

ravy21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 27.07.2004
Multumesc. Am luat hotararea sa nu mai fac credit la nici o banca.

THREAD CLOSED

#7
sadycus

sadycus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.09.2005
daca vreti sa faceti comparatie intre conditiile de acordare ale diferitelor credite la diferite banci incercati
www.sn.ro
mie personal imi place sunt prezentate la un singur loc toate bancile cu toate ofertele avand astefel posibilitatea sa faci comparatie.in rest numai bine si sa nu ajungeti sa faceti credite :o

#8
dorelpuiulet

dorelpuiulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.08.2005

View Postravy21, on Oct 7 2007, 15:43, said:

Dupa lungi cautari pe internet si tot felul de comparatii am ales ca banca unde sa fac un credit sa fie Credit Europe Bank (mai ales pentru faptul ca au dobanda fixa si nu variabila ca la celelalte).
Tinand cont ca nu am citit aproape nici o parere despre aceasta banca as dori sa apelez la sfaturile si indicatiile celor care au facut un credit la ei (in special creditul pentru nevoi personale). As dori sa vad cate bile albe si cate negre ii acordati acestei banci in urma experientelor voastre cu ea.
Va multumesc.

Aici este o "scrisoare care am scris-o catre conducerea bancii Credit-Europe din Bucuresti....  Pot sa va spun doar ca raspunsul a fost pe masura, este mai jos!Dupa scrisoarea mea.


Despre ce este vorba?  Despre o reclamatie  pe care o fac in calitate de potential client si de sot al unui client deja existent.
Azi, 27.11.2007 ora 15.30, am intrat cu sotia in sediul filailei bancii d-voastra din centrul orasului Ploiesti. Motivul?  In data de 01.10.2007  la aproximativ ora 05.00 AM , eu personal, am incercat sa scot bani de la ATM-ul incastrat in zidurile filialei . DA! Am facut acest lucru cu un card de crdit eloberat pe numele sotiei de catre sucursala Prahova Credit Europe, dar sotia se afla in masina parcata langa sediul bancii .
S-a intamplat ca eu fiind mai somnoros si neatent sa nu observ ca display-ul bancomatului era inchis la culoare....nu am dat atentie acestui fapt. Am introdus cardul in fanta. Cand am vazut ca nu apare nicio instructiune scrisa pe display atunci m-am sezitat. Ecranul era complet negru. Am asteptat langa bancomat circa 2-3 minute incercand macar sa recuperez cardul....Degeaba! Am renuntat si am plecat mai departe. Noi tocmai plecam din localitate pentru o saptamana. Cand ne-am intros ....ne-a iesit din minte faptul ca acel card fusese capturat de ATM. Si asa au trecut zile... insa noi achitam suma minima lunara regulat. La un moment dat mi-am adus aminte de el si ne-am gandit ca „cine stie, poate cineva se poate folosi de el daca nu zicem nimic”( ne gandeam initial sa nu-l mai recuperam, urmand ca noi sa tot depunem luna de luna si sa achitam acel credit.....nemaiexistand cardul nu mai exista tentatia de a scoate ce depuneam). Astfel ca am tot incercat sa ne potrivim la program...eu si sotia, ca sa putem merge la banca sa recuperam cardul. De ce vorbesc la plural cand este vorba doar de sotia mea si cardul ei de credit? Pentru ca sotia mea este o persoana foarte comoda si chiar retrasa din punct de vedere al acestor activitati. De aceea am ajuns atat de tarziu la banca, dupa atata timp de la capturarea cardului.
Am intrat in banca si am fost indrumati catre o domnisoara care se ocupa cu astfel de probleme. Am povestit tot ce s-a intamplat si dansa a verificat in sertar daca se afla cardul acolo. A verificat si in ATM...nu s-a gasit cardul. A venit de la ATM si ne-a spus ca nu e cardul. Am asteptat cateva secunde sa vad daca mai zice ceva. NIMIC! Se uita la noi,  avea o figura trista si totodata nedumerita. I-am spus „bine, bine ! nu este! Ce facem acum?” iar dansa a spus „nu stiu....trebuie facuta o cerere” Eu i-am spus „cum sa nu stiti? NOI... nu stim! Dar d-voastra trebuie sa stiti! De ce incepeti propozitia cu –nu stiu-  ???. In fine am mers la un birou impreuna cu aceasta domnisoara si acolo ne-a spus ca trebuie sa sunam la un nr de telefon gratuit si acolo sa spunem ce avem de spus. Am ramas masca! „pai domnisoara , nu ne aflam aici? Pentru ce sa dam telefon? Noi am venit aici ca sa ne spuneti ca sa sunam la nu stiu ce telefon?” Dansa ne-a intrebat cum s-a intamplat de s-a capturat cardul...i-am povestit exact ce v-am spus mai sus. Reactia dansei?  A facut o schima a fetei prin care isi manifesta neincrederea in spusele noastre. Chiar i-am si spus” cum domnisoara faceti figura asta....nu ne credeti?aveti o atitudine total deplasata ! Noi va spunem  ceva si d-voastra va strambati cum ca am minti?”.....La acestea fiind spuse, a plecat..... I-am si spus ca eu stiu ca functionarul trebuie sa isi pastreze simtamintele si trairile ptr sine iar clientului sa ii arate respectul  cuvenit....indiferent cat as minti eu. Sunt altii in masura sa se ocupe de minciuni sau fraude. Nu director al unei banci de prestigiu.(am aflat de la una dintre consiliere ca domnisoara cu care discutam are functia de director in cadrul firmei). Am solicitat functioanarei de la biroul la care ma atrasese d-soara director( dupa care a plecat fara sa rezolve intr-un fel situatia)sa sune de la telefonul ei la acel nr gratuit. Sotia a vorbit la acesta cu un operator si au stabilit ca sa blocheze cardul capturat si sa solicite eliberarea unuia nou. La un moment dat a aparut o alta persoana care s-a recomandat( nu i-am retinut numele)  ca fiind director de filiala. Am inceput o noua discutie cu dansa dar despre acelasi lucru. Directorul de filiala nu a incercat sa dezamorseze situatia sau sa o calmeze....singura obiectie a dansei fiind ca de ce vorbesc eu( care nu sunt clientul bancii) si nu vorbeste sotia. Raspunsul meu a fost si este ca : sotia este o fire mai putin comunivativa si mai timida...dar tot ce spun eu este ceea ce ar spune ea...drept dovada sta faptul ca se afla langa mine si nu contesta nimic din ceea zic. La care dansa m-a intrebat ca” de ce sotia este timida?”...Va dati seama ca ...cu tot stresul acestei situatii am zambit „ este timida pentru ca asa sunt unii oameni, de aceea!” . D-na director a „scapat” pana la urma ca eu daca nu sunt client al bancii nici nu am dreptul sa intru in banca....!!!! Exprimandu-mi stupefactia pentru aceasta afirmatie a retractat ca nu asta a vrut sa spuna. Toata aceasta discutie in contradictoriu a plecat de la faptul ca personalul bancii se indoia ca noi am spus adevarul despre felul in care „am pierdut” cardul, iar acest lucru s-a facut atat de vehement si de improriu incat am avut impresia la un moment dat ca ma aflu la piata sau mai rau....la Politie!!! Am solicitat....si inca mai solicit inregistrarea video din dimineata respectiva in care a fost capturat cardul de catre bancomatul bancii, dar mi s-a raspuns ca aceste inregistrari nu se pastreaza decat 30 de zile. NU AM CREZUT  acest lucru....si inca am indoieli. Am solicitat ca acea taxa de 10 lei ( e vorba de un principiu nu de bani) sa nu ii achitam, intrucat nu avem vina capturarii( „pierderii”) cardului, singura vina fiind( de fapt doua) ca EU, sotul am introdus cardul in bancomat si ca am intarziat atata timp cu cererea de recuperare a lui(motivele fiind expuse mai sus).
Care este de fapt problema de fond? ATITUDINEA NEPROFESIONISTA   A CELOR DOI DIRECTORI !!!!!
Cum am mai spus banii nu sunt o problema majora. Dar, intrand intr-o banca in Romania 2007 si sa te trezesti cu doua persoane care trebuiau sa fie responsabile de raion pe undeva in nu stiu ce magazin, este ceva care te socheaza si te indigneaza. Toate bancile azi incearca sa-si faca o imagine cat mai buna si de incredere. Eu am sa „public” aceasta scrisoare...semnata, pe toate site-urile posibile daca nu primesc de la d-voastra un raspuns. Momentan nu conteaza prea mult ce fel de raspuns. Dar vreau sa vad ca se misca ceva totusi in tara asta. Macar in sistemul bancar privat, care se vrea promotoriul dezvoltarii economice si nu numai.
Va multumesc!


Raspuns de la un reprezentant din conducerea bancii Credit - Europe :

Va multumim pentru interesul aratat fata de produsele si serviciile Credit
Europe Bank Romania.



Referitor la solicitarea dumneavoastra, revenim cu cateva precizari.

In calitate de titular al cardului, sotia d-voastra are acces
exclusiv la informatiile referitoare la contul atasat cardului de credit si,
de asemenea, poate dispune modificari pe cont. Numai titularul poate
solicita si obtine informatii si explicatii referitoare la card. Din acest
motiv este necesar ca sotia dumneavoastra sa discute cu personalul Credit
Europe Bank. Va informam ca, in cazul in care cardul ramane in bancomat, din
motive de securitate, el nu este pastrat in sucursala si este restrictionat.
La cererea titularului, se reemite cu o taxa aferenta, asa cum vi s-a adus
la cunostinta.

Va informam ca au fost luate toate masurile necesare  in legatura cu
situatia sesizata si va asiguram de tot sprijinul nostru.

Ramanem la dispozitia dumneavoastra si asteptam in continuare solicitarile
si sugestiile dumneavoastra in legatura cu produsele si serviciile oferite
de banca noastra.

Raspuns la "raspunsul bancii:

In primul rand ca eu cunosc ceea ce spuneti d-voastra si nu am contestat nici cand mi s-a spus la banca! Nu am facut " O solicitare" ci o RECLAMATIE !!!!
Vad ca nu ati inteles mai nimic din ceea ce am scris eu. Pe d-voastra va "doare" ca de ce vorbesc eu despre cardul sotiei....Am crezut ca am fost destul de explicit . Tind sa cred ca e vorba de rea vointa din partea dumneavoastra daca tot ceea ce aveti sa-mi spuneti este ca :
"Au fost luate toate masurile necesare"
Problema de fond a fost si ramane atitudinea DIRECTORILOR( va dati seama?  Directori! Ce ar trebui sa faca functionarii...?) d-voastra...la care, se pare ca nu vedeti absurditatatea comportamentului lor.
Noi( adica EU si Sotia mea...daca este nevoie voi lua o procura prin care sa ma autorizeze pentru acest lucru) doresc in continuare ca sa vad acea inregistrare video, cand a fost capturat cardul( asta in cazul in care contestati acest lucru) Daca nu contestati ca acel card a fost capturat de bancomatul d-vostra DEFECT, atunci solicitam eliberarea unui nou card FARA NICIUN FEL TAXE....si bineinteles scuzele ca institutie pentru disconfortul adus noua  de functionarii dumneavoastra superiori
Nu mai astept raspuns de la dumneavoastra.... e de prisos...
Astept cardul fara taxe sau inregistrarea video, eu intre timp voi face o procura pentru a deveni astfel reprezentantul sotiei in disputa cu instiutia dumneavoastra.

#9
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006
pai crezi ca acel "director" e mai mult decat un vanzator de aprozar? Din cate stiu eu un director de sucursala e angajat pentru contactele pe care le are (eventual a mai lucrat pe la alte banci si vine cu contactele de acolo) prin potentialul de a aduce clienti acelei banci - deci nu ai la ce sa te astepti de la un astfel de om si de la o banca care angajeaza un astfel de om...banca de cartier  :D (autoritar pentru zona lor e ns-ul RDS-ului deci la ce te poti astepta daca nici namservere proprii nu au - ma rog partial adevarat, dar oricum)

Edited by justasking, 28 November 2007 - 22:08.


#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdorelpuiulet, on Nov 28 2007, 20:35, said:

...
carnat mare
...
Cred ca un topic ajunge.  :death:

Edited by don_dannielo, 28 November 2007 - 22:05.


#11
primedevil

primedevil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.10.2007
Nu recomand nimanui sub nici o forma sa faca credit la CEB. In primul rand faza cu 50Ron pt analizarea dosarului m-i se pare total deplasata. In plus pt si cel mai mic punct nelalocul lui in adeverinta de salariu t-i se respinge cererea si ramai cu banii luati. Eu am fost de 2 ori sa iau bani de la CEB si am ajuns sa le dau eu din buzunarul meu 1 milion....total aiurea. Sincer ma gandesc sa fac o plangere oficiala la ANPC. Plus ca analiza dosarului nu se face : prima oara mi-au respins creditul pt ca se schimbase numele firmei la care am lucrat si mi-au cerut niste acte aditionale cu care m-am prezentat de urgenta. Ideea este ca desi le-am adus tot ce au cerut mi-au respins creditul si fara sa ma anunte ... a trebuit sa ma duc tot eu la banca dupa 2 saptamani sa aflu asta!!!

#12
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
eu am avut un credit la fosta Finansbank si nu pot sa spun ca am avut probleme cu ei.
am contactat creditul de nevoi personale acum doi ani pe o perioada de 5 ani, dar pentru ca lucrurile au mers bine am reusit sa-l achit dupa un an jumate. lucrul bun la acesat credit a fost ca nu se percepea comision la rambursarea anticipata si ca dobanda era fixa , creditul era in Ron.  Platile le puteam face prin transfer bancar din contul meu curent deschis la alta banca, deci fara sa fiu nevoit sa stau la ghiseu, pur si simplu din fata calculatorului din sufragerie.

Ca o concluze eu am fost multumit de colaborarea cu banca aceasta.

#13
staicu_georgiana

staicu_georgiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.10.2007
[quote name='primedevil' date='Jan 19 2008, 03:24' post='3942830']
Nu recomand nimanui sub nici o forma sa faca credit la CEB. In primul rand faza cu 50Ron pt analizarea dosarului m-i se pare total deplasata. In plus pt si cel mai mic punct nelalocul lui in adeverinta de salariu t-i se respinge cererea si ramai cu banii luati. Eu am fost de 2 ori sa iau bani de la CEB si am ajuns sa le dau eu din buzunarul meu 1 milion....total aiurea. Sincer ma gandesc sa fac o plangere oficiala la ANPC. Plus ca analiza dosarului nu se face : prima oara mi-au respins creditul pt ca se schimbase numele firmei la care am lucrat si mi-au cerut niste acte aditionale cu care m-am prezentat de urgenta. Ideea este ca desi le-am adus tot ce au cerut mi-au respins creditul si fara sa ma anunte ... a trebuit sa ma duc tot eu la banca dupa 2 saptamani sa aflu asta!!!
[/quote


Acelasi lucru pot spune si eu despre CEB......am facut impreuna cu sotul credit ipotecar in CHF la ei pentru un apartament si analiza dosarului a durat o luna si jumatate.....timp in care expirase contractul cu proprietarul pe care il facusem la notariat. Cand am facut contractul la notariat am intrebat directoarea bancii cat sa fie termenul si ne-a spus ca maxim o luna....acea luna a ajuns la o luna si jumatate , iar daca proprietarii nu ar fi fost niste oameni de treaba eram pe dinafara. in fiecare zi ne sunau ca mai trebuie sa stampilam un document, sau ca mai trebuie o semnatura.....nu era asta problema dar modul neprofesional in care se lucreaza acolo m-a dezamagit total. E normal sa iti ceara tot felul de documente acoperitoare pentru ei ca esti un bun platinic....dar sa iti analizeze tot dosarul odata si sa iti spuna de ce mai este nevoie...iar apoi aduceam totul...nu sa facem in fiecare zi si cate 2 drumuri la banca. Asa ca pentru cei care nu au un job de unde pleca...nu exista nici o sansa sa aduca documentele care trebuie sa fie inmanate personal nu k la alte banci scanate si trimise pe fax sau email. Oricum surpriza cea mare am avut-o cand cu o zi innainte sa semnam contracul ne-au anuntat ca nu ne pot da toata suma ceruta si ca ne dau mai putin cu 5000 euro....iar daca nu aveam cum sa facem rost de banii respectivi pierdeam si avansul si apartametul...tot. Am mai vorbit si cu alte persoane care au facut credit la aceeasi banca si toti au patit la fel ca noi....drumuri exagerat de multe la banca si la sfarsit surpriza:nu pot sa iti dea cat ai cerut, dar nu te anunta de la inceput ca sa-ti faci socotelile ci cu o zi innainte de semnarea contractului sau chiar in aceeasi zi.
Daca stiam prin cate o sa trecem nici nu ne mai apucam de imprumut pentru ca a fost stress si nebunie maxima doar pentru ca nu stiu cum sa se comporte cu clientii.
Norocul nostru a fost ca a "durat doar atat"......pentru ca suntem in Bucuresti si aici merg mai "repede" lucrurile....dar daca eram din provincie fara 2 luni si ceva de analiza la dosar nu se punea problema.
Sfatul meu este sa va ganditi de 2 ori innainte sa faceti un imprumut la banca asta si daca aveti nevoie de detalii pot lasa adresa de mail unde sa ofer lamuriri.

#14
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005
Poate citesc si altii topicul si le va fi de folos informatia. Multi s-au orientat catre Credit Europe Bank datorita faptului ca la creditele ipotecare aveau avans de 5% si o perioada de GRATIE TOTALA de 6 luni, apoi din luna 7-12 plateau doar dobanda apoi din luna 13 pana in luna 48 plateau doar dobanda si comisionul, fara sa plateasca din principal nimic = o perioada de gratie de 4 ani !!! Astfel ajungeau sa se incadreze si sa obtina, pentru acelasi venit, o suma mult mai mare [ex. pentru un venit de 2.700 RON obtineau echivalentul a 100.000 EUR in CHF, cu 20% mai mult decat la alte banci].

Dar asta a trecut, de luni 14.04.2008 intra noile produse care sunt mai aproape de concurenta, si atunci e de preferat sa te orientezi catre alta banca, intrucat la Credit Europe Bank dureaza cu LUNILE aprobarea unui credit [cazuri normale, nu exceptii].

Ceea ce nu stiu multi din cei care vor sa ia un credit este ca majoritatea bancilor au parteneriate cu BROKERI sau CONSULTANTI de CREDIT, care, fara nici un cost pentru client, au posibilitatea sa-ti prezinte comparativ oferta mai multor banci, sa efectueze prescoring-uri, sa intocmeasca documentatie si sa o depuna. GRATIS ! Brokerii au comision de la bancile partenere, pentru ca le aduc clienti si le fluidizeaza fluxul creditului.

Ca de obicei, un DREPT pe care multi il ignora, mergand din banca in banca, stand la coada si primind informatii partiale de la personalul bancii sau cautand informatii pe forumuri (acestea sunt bune  :D, dar tot incomplete).

Eu am experienta unei astfel de firme si sunt foarte multumit de felul cum se zbat sa rezolve problemele, spre deosebire de personalul bancii care te trateaza cu aceeasi indiferenta ca la alimentara de cartier. Nu vreau sa primesc ban pentru reclama, asa ca cine vrea detalii, sa-mi dea mesaj pe PM.

#15
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Problema cu brokerii e ca incerca sa te convinga sa-ti faci credit la banca de unde iau cel mai mare comision.  ;)

#16
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005

View Postshiva, on Apr 10 2008, 14:33, said:

Problema cu brokerii e ca incerca sa te convinga sa-ti faci credit la banca de unde iau cel mai mare comision.  ;)

Asa am crezut si eu, dar nu peste tot te incadrezi... Sunt atatea variabile care variaza de la banca la banca, incat e greu sa te incadrezi la 5 si sa alegi doar una. Ma refer aici la cazul pe care il stiu: credit ipotecar unde ma intereseaza sa obtin suma cea mai mare [diferenta de la 2 la 3 camere]. Unele accepta un avans mai mic [0% doar la imobile mai noi de 1990 si alte conditii pentru Reiffeisen]. Altele nu accepta codebitori decat rudele de gradul I (deci nu si prietena cu care urmeaza sa te insori peste 8 luni), altele au comision mare de acordare etc. De aceea e bine sa alegi un broker care are contract cu cat mai multe banci.

Pana la urma creditele sunt tot niste "produse" si e ca si cum ai zice ca la alimentara iti baga pe gat Salam Sasesc pentru ca la ala au ei adaos mai mare. In definitiv e alegerea ta la ce banca mergi.

#17
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003

View PostTheophilos, on Apr 10 2008, 13:47, said:

[...]
Pana la urma creditele sunt tot niste "produse" si e ca si cum ai zice ca la alimentara iti baga pe gat Salam Sasesc pentru ca la ala au ei adaos mai mare. In definitiv e alegerea ta la ce banca mergi.

Ai dreptate ...Unde as putea gasi o lista cu brokerii din Cluj sau ...cum gasesc acesti brokeri?

#18
Theophilos

Theophilos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.09.2005
Eu sunt din Bucuresti, precum si brokerul cu care am colaborat (ConsultantCredite.ro), care este specializat mai mult pe credite ipotecare. Pentru toata tara... exista site-uri precum fin zoom.ro si CreditLink.ro care, pe langa acea prezentare comparativa (nu neaparat actualizata sau elocventa pentru toate cazurile), au si consultanta. Nu stiu cum sunt, dar E GRATIS si merita sa incerci. Ei nu au ce sa-ti faca daca tu alegi sa mergi fara ei, pana la urma e o chestie de ajutor reciproc. Ei te ajuta pe tine si tu-i ajuti pe ei.

Plus, poti cauta pe Google "broker credite cluj" sau "consultant credite cluj" plus variante, si poate gasesti ceva. Conteaza mult si experienta persoanei peste care dai, pentru ca nu-i lucru usor sa stie macar la nivel mediu oferta a 10 banci si sa poata hotara ce e mai bun pentru tine. Alegi intr-o luna si platesti 30-40 ani alegerea asta! :D.

Edited by Theophilos, 10 April 2008 - 14:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate