Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Polinezia franceză

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#55
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDeathRipple, on Apr 21 2008, 07:30, said:

intrebari: se poate zbura si din america de sud in tahiti? sau din insula pastelui? cu ce frecventa se zboara din australia? (citisem undeva ca frecventa ar cam fi de 2 zboruri/sapt)
daca vrei un raspuns cit mai exact la intrebarile tale intra seara dupa ora 22 pe http://www.tahitinuitravel.com/ si vb pe chat cu benjamin, el mi a aranjat mie toata vacanta in polinezia franceza, iti va da toate detaliile....eu am ales ruta cu turkish bucuresti - istanbul paiza 1 noapte ; istanbul - tokyo pauza o noapte si apoi tokyo - papeete iar de acolo transfer cu hidroavion in bora bora ...si in fine mi am earanjat un itinerariu de 3 sapotamini in poliez fr cu cite o sapt pe o insula, bora bora, tahiti si moorea....in fine vb cu benjamin pe chat si vei gasi raspuns la multe intrebari

scuze, de la tokyo la papeete zbor cu tahiti nui air

#56
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
...inca una si ma duc: cat?

#57
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDeathRipple, on Apr 21 2008, 07:46, said:

...inca una si ma duc: cat?
parca sintem in caragiale : ce cit ?

#58
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006

View Postrottweiler2007, on Apr 21 2008, 07:37, said:

daca vrei un raspuns cit mai exact la intrebarile tale intra seara dupa ora 22 pe http://www.tahitinuitravel.com/ si vb pe chat cu benjamin, el mi a aranjat mie toata vacanta in polinezia franceza, iti va da toate detaliile....eu am ales ruta cu turkish bucuresti - istanbul paiza 1 noapte ; istanbul - tokyo pauza o noapte si apoi tokyo - papeete iar de acolo transfer cu hidroavion in bora bora ...si in fine mi am earanjat un itinerariu de 3 sapotamini in poliez fr cu cite o sapt pe o insula, bora bora, tahiti si moorea....in fine vb cu benjamin pe chat si vei gasi raspuns la multe intrebari

scuze, de la tokyo la papeete zbor cu tahiti nui air


Pentru noaptea de la tokyo a trebuit viza?

#59
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postrottweiler2007, on Apr 21 2008, 10:22, said:

parca sintem in caragiale : ce cit ?

ei parca...bani, ce altceva? :)

#60
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postremg, on Apr 21 2008, 09:32, said:

Pentru noaptea de la tokyo a trebuit viza?
da, trebuie, dar e simplu, duc actele la ambasada si se rezolva

View PostDeathRipple, on Apr 21 2008, 09:51, said:

ei parca...bani, ce altceva? :)
stau mult, in total vreo luna, buc - ist - tokyo si retur ma costa 1000 euroi cu taxecu tot iar de la tokyo la papeete nu stiu exact pt ca benjamin mi a facut un paket cu totul, daca le iei separat costa fff mult

#61
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
pai nea benjamin ala....ce ti-a oferit? pe scurt asa...

#62
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Ok, si e confidential cat costa cu totul?
Deci, daca nu e cu suparare, cat costa restul pachetului, adica cel din tokyo - FR si retur? Adica de fapt nu e greu de intuit ca ne-am uitat pe site-ul recomandat de tine, dar vroiam ceva concret. Preturile de acolo sunt cu startig at, asa ca pot sa difere mult

Edited by GabrielaC, 21 April 2008 - 13:33.


#63
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostGabrielaC, on Apr 21 2008, 13:32, said:

Ok, si e confidential cat costa cu totul?
Deci, daca nu e cu suparare, cat costa restul pachetului, adica cel din tokyo - FR si retur? Adica de fapt nu e greu de intuit ca ne-am uitat pe site-ul recomandat de tine, dar vroiam ceva concret. Preturile de acolo sunt cu startig at, asa ca pot sa difere mult
nu am facut calcul total, sincer, ma costa cu totul cam 16mii euro pt 2 pers

vb cu benjamin si hotariti impreuna, dar fa ti cit mai rpd rez la avioane ca nu prea gasesti locuri

#64
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Era sa ma grabesc sa spun ca SCUMP domne' scump:D Dar apoi mi-am adus aminte ca ai zis ceva de o luna. Ma rog, chiar si-asa cam scump, acum depinde si ce mai aveti inclus. Din ce am vazut eu pe site, la 2100$ (10 zile) aveai si vreo 12 scufundari incluse. Si atunci da, se aduna.
De mers, abia in 2009 poate caci anul asta deja avem 3 excursii, si am luat si concediu fara plata (bine ca mi-a dat, la el n-a fost cazul ca mai are de anul trecut) dar asteptam impresii de la voi:)

#65
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
stai tu relaxat ca nu intentionez sa plec maine :) m-ar interesa sa vad daca pot zbura din insula pastelui cateva zile p-acolo. in nici un caz nu voi da vreodata atatia bani :)

#66
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Oricum, daca e sa ma duc as lega-o fie de LA (8-9 zile) fie de Sydnei (la fel). Nu cred ca merita sa dai 1000E pe bilet fara sa mai profiti de vreo escala.

#67
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostGabrielaC, on Apr 21 2008, 15:08, said:

Era sa ma grabesc sa spun ca SCUMP domne' scump:D Dar apoi mi-am adus aminte ca ai zis ceva de o luna. Ma rog, chiar si-asa cam scump, acum depinde si ce mai aveti inclus. Din ce am vazut eu pe site, la 2100$ (10 zile) aveai si vreo 12 scufundari incluse. Si atunci da, se aduna.
De mers, abia in 2009 poate caci anul asta deja avem 3 excursii, si am luat si concediu fara plata (bine ca mi-a dat, la el n-a fost cazul ca mai are de anul trecut) dar asteptam impresii de la voi:)
pai numai biletele de avion sint cam 2600 euro / pers, eu stau in bora bora, in tahiti si in moorea, iar transferul de colo colo il am privat cu hodro avion si e scump, 16mii de euro e tot bugetul meu alocat pt vacanta asta cu tot tot, bani de buzunar....tot....pt 2 pers

#68
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Ma rog, daca e planificata din timp cred ca se scoate mult mai ieftin. Hidravionul mi-a zis cineva care a fost ca e intre 20E si 60E depinde de insula care vei sa te duci. Hai sa zicem 60X3=180E te-ar mai costa transferul, dar in general e inclus in pachetul de la hotel.
Eu cand ma voi duce acolo prefer sa inchiriez o ambarcatiune cu capitan cu tot si bucatareasa (din ce am vazut eu e cam 1000E cu mese incluse pt 7 zile - 2 persoane). Luand o ambarcatiune ai si transport si cazare si masa in acelasi pret.

#69
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostGabrielaC, on Apr 22 2008, 09:20, said:

Ma rog, daca e planificata din timp cred ca se scoate mult mai ieftin. Hidravionul mi-a zis cineva care a fost ca e intre 20E si 60E depinde de insula care vei sa te duci. Hai sa zicem 60X3=180E te-ar mai costa transferul, dar in general e inclus in pachetul de la hotel.
Eu cand ma voi duce acolo prefer sa inchiriez o ambarcatiune cu capitan cu tot si bucatareasa (din ce am vazut eu e cam 1000E cu mese incluse pt 7 zile - 2 persoane). Luand o ambarcatiune ai si transport si cazare si masa in acelasi pret.
interesant si asa, dar sincer pe mine nu m-a interesat sa ies la buget de student, am vazut niste hoteluri si am rezervat, cit ma costa , ma costa, nu muncesc pe nasturi

#70
geoorge16

geoorge16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 13.12.2006

View PostPixulMeu, on Jan 24 2008, 22:42, said:

Hai pax, "varsa" ... :D
la vama veche nu mai e bine !!

#71
inuta10

inuta10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.10.2007
Salut,


Vreau sa plec intr-un loc exotic in luna de miere anul viitor(Bali, Filipine...)
Inca nu sunt hotarata.

In care din aceste destinatii este vremea ok in septembrie?

Ca un reper bugetul alocat (transport+ cazare) 2000eur/pers
Astept sugestii.

#72
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postinuta10, on Oct 29 2008, 17:33, said:

Salut,


Vreau sa plec intr-un loc exotic in luna de miere anul viitor(Bali, Filipine...)
Inca nu sunt hotarata.

In care din aceste destinatii este vremea ok in septembrie?

Ca un reper bugetul alocat (transport+ cazare) 2000eur/pers
Astept sugestii.
numa pe avion dai vreo 1500

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate