Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Stranduri in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Posttrompilica, on Jun 29 2007, 14:49, said:

Alaltaieri am fost la Waterpark....si prin prisma faptului ca am fost si in alte tari straine pe la stranduri de genul asta, am ramas cu un gust amar, amaaaaar, amar, pt ca inca o dovada ca romanasii nostri vor sa faca bani fara investitii! Am luat un microbuz din Piata Presei libere care ne-a lasat vis-a-vis de Waterpark si stupoare: NU exista trecere de pietoni!!!!!!!! cum e posibil sa treci printre masini , care nu sunt putine si merg si cu viteza, ca e DN 1??? Dupa un slalom printre masini urland evident si cu inima mica mica am ajuns pe partea cealalta, dar nu mai conta, ne apropiam de raiul ce ne facea sa uitam de cele 40 de grade. Vestiare: 3 perdele in hol, langa d-ra care impartea cheile si care iti retinea buletinul, cu ce drept oare? (o fi fost agent sub acoperire); ma duc la dus, sa ma spal inainte sa ma scald, trag prima perdea, cineva urinase in cadita de dus si o balta galbena trona linistita, nedisturbata...aleg un altul intru, dau drumul la apa  si incet, incet apa a dat afara din caditza de dus pt ca un somoioc de par astupa scurgerea...ies din dus insirand in gand nume de mari conducatori actuali si fosti, si dau sa ma duc la dulapiorul primit si cu toate ca era vestiarul pt femei si cine iese din dus nu prea iese imbracat, un nene isi insotea nevasta la dulap!!!! Saracul , probabil satul de nevasta proprie dorea sa mai vada si alte trupuri si le-a rugat pe tantile care pazeau vestiarele sa-l lase sa se uite ca nu pune mana. Ajung afara, imi tarasc sezlongul , umbrela si intru in apa si constat ca nu au sisteme de filtrare si esti inconjurat de insecte moarte, servetele, flegme, par.. etc si ma intrebam oare cati au trecut pe la dusuri intai si pe la toaleta si din moment in moment ma asteptam sa vad plutind si un rahat ca la Mamaia pe plaja....never, ever nu mai repet experienta...pacat de noi, astia care mai credem ca se poate! MORI WATERPARK, MORI!

si eu tocmai mananc...o doamneeee :puke:  :puke:  :puke:

#38
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Am fost acum vreo 2 saptamani pe strandul Ciurel (mare greseala am facut) , nu am mai vazut in viata mea apa asa de murdara pe un strand , mai si mirosea urat , nu cred ca m-as mai duce acolo.
Am fost tot anul acesta de 2 ori pe Moghioros (in Drumul Taberei) si de ambele ori am ramas placut impresionat de culoarea apei si de faptul ca nu vedeai puradei deloc.

Edited by flex21, 07 July 2007 - 11:29.


#39
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Postflex21, on Jul 7 2007, 12:28, said:

Am fost acum vreo 2 saptamani pe strandul Ciurel (mare greseala am facut) , nu am mai vazut in viata mea apa asa de murdara pe un strand , mai si mirosea urat , nu cred ca m-as mai duce acolo.
Am fost tot anul acesta de 2 ori pe Moghioros (in Drumul Taberei) si de ambele ori am ramas placut impresionat de culoarea apei si de faptul ca nu vedeai puradei deloc.

Eu am fost saptamana trecuta pe strandul de la Moghioros, e ok, apa rece si nu prea sta lumea in apa, dusurile reci dar bune, dar in rest .. mi se pare prea mare aglomeratie.. Eu eram cu prietena si vroiam sa ma relaxez si sa ma bronzez, in schimb aveam un mic grupuletz de vreo 15 tipi langa noi care faceau concurs de sarituri in bazin, chestie cam enervanta.

Data viitoare vreau sa incerc o piscina undeva.. Am inteles ca piscina de la Dinamo e ok .. are cineva detalii ?

#40
eminescu0

eminescu0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.04.2005
da, e foarte misto la Dinamo dar banii pe care-i dai acolo eu i-as da la Wate Park unde te poti da in tbogane si nici nu e asa multa lume ca la piscine. desi vad ca toti critica Water Park si-l compara cu ce-au vazut pe-afara, mie mi-a placut de fiecare data cand am fost. e liniste, apa e curata, ai sezlongul tau, ai toboganele, ceea ce e mult mai misto decat orice strand sau piscina bucuresteana. o fi in strainatate mai frumos dar mie imi place si asta. chiar si conditiile din bai si vestiare sunt mult superoare strandurilor. asa ca eu zic ca merita.

acum am venit de pe strandul Cara din Titan. Au scumpit mult biletul de intrare, e 10 lei. ani trecuti primeai si un suc in banii astia dar acum nu. dar cred ca merita totusi pentru ca e mare, e verdeata, sunt alei, sunt baruri peste tot. apa era cam colorata, cam verde, multe frunze si iarba in ea, lumea... cam multi necivilizati, oameni simplii de la periferie si colorati, dar asta e peste tot pe strand.

#41
trompilica

trompilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.03.2007
imi pare rau dar asta e parerea mea, lumea e necivilizata ! eu stau chiar langa strandul Dr Taberei si in ultimii 3-5 ani cred ca am fost o singura data dar nu am avut curaj sa intru in apa; mie mi se pare o chestie de bun simt sa investeasca in sistem de filtrare al apei, in felul asta apa nu se schimba decat o data pe an si se curata in permanenta. e adevarat costa cam 50 000 euro dar am vazut azi in ziar ca vor sa faca asta la strandul Giulesti, din toamna, de ce nu or fi facut asta in primavara???? stiu si raspunsul dar mi-e sila sa il mai dau....  :naughty:

#42
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006

View Posttrompilica, on Jul 9 2007, 12:19, said:

imi pare rau dar asta e parerea mea, lumea e necivilizata ! eu stau chiar langa strandul Dr Taberei si in ultimii 3-5 ani cred ca am fost o singura data dar nu am avut curaj sa intru in apa; mie mi se pare o chestie de bun simt sa investeasca in sistem de filtrare al apei, in felul asta apa nu se schimba decat o data pe an si se curata in permanenta. e adevarat costa cam 50 000 euro dar am vazut azi in ziar ca vor sa faca asta la strandul Giulesti, din toamna, de ce nu or fi facut asta in primavara???? stiu si raspunsul dar mi-e sila sa il mai dau....  :naughty:

va recomand 2-3 stranduri din Timisoara: NoName, Heaven, Eminescu ! Plaja, relaxare, bar, nu foarte multa lume, apa filtrata, albastra si mai curata decat cea de la robinet :)

si trompilica, sa stii ca ai mare dreptate: lumea e foarte necivilizata ! dar .. esti in Romania ;)

p.s. am fost la Pasti in 2 stranduri foarte misto in Germania, unu` in Passau aproape de granita cu Austria si unu` undeva chiar in Germania. Intrarea 4, respectiv 12 euro, cateva sute de dulapuri in care sa-ti pui hainele, solar super curat in care bagai 1 euro si stateai 4 minute, bazin interior cu apa calda, bazin exterior cu tobogane, etc etc etc. Cand am intrat in bazine ne-am lasat prosoapele si papucii langa bazin pe o bancutza (nesupravegheatzi) si la 2 ore erau tot acolo, neatinse de nimeni. In Romania nu o sa avem asa ceva nici peste 50 de ani si asta doar din cauza faptului ca suntem.. romani si traim in Romania si, nu, asta nu ne ocupa tot tipul pt. ca avem si chestii mai bune de facut si tari mai misto in care sa ne facem concediul, decat Romania..

#43
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
A fost cineva la strandul  Titan noaptea?  Cat e biletu  ?

#44
olix

olix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 06.07.2006
Da-ti-mi voie sa citez blogul unei prietene despre WaterPark :)

Quote

Waterpark m-a secat!

    Toropita de canicula si de temperatura de peste 30 de grade din apartamentul meu rezidential (dar nedotat cu aer conditionat, caci pina acum nu era cazul), mi-am luat inima in dinti si m-am dus in week-end sa ma balacesc.

    Si ce alt loc mai nepotrivit puteam sa gasesc decat WaterPark-ul din Baneasa (un loc in care mai fusesem in urma cu un an si a fost chiar fain). Ei bine, teapa! Desi costa 400 de mii biletul de intrare, iar parcul se afla la o distanta considerabila de Bucuresti, aceste doua elemente nu au constituit un impediment pentru tzaranii si manelistii din Bucuresti, care au umplut pina la refuz WaterPark-ul.

    Inelati, cercelati, tatuati, grasani cu burtile cat un butoi si balaoachese, legate la cap cu batic, insotite de o gasca de puradei invadasera Waterpark-ul. Oamenii tipau ingrozitor de mult " Ba! Fa! Ma!" , sareau in piscinele adanci de jumatate de metru fara sa se gandeasca ca si-ar putea sparge capul, isi luau colacele cu ei pe sezlong, ca si cand ar fi fost proprietatea lor, te inghionteau la coada la tobogane fara sa-si ceara scuze si isi faceau poze cu digitalul in apa, de parca ar fi fost in Bali sau in Bora Bora. Desi pare greu de crezut, in acest "rai al cocalarilor" si al manelistilor se scaldau ieri peste 500 de oameni ( si nu exagerez), o atmosfera care imi aducea aminte de strandul Tineretului sau de cel din zona Crangasi. Dar, ca sa va faceti o idee completa, sa va descriu totusi si locatia.

    La WaterPark nu te calca masina sau trenul, ci avionul care zboara la circa 10 metri deasupra, pe acolo fiind traseul pe care avioanele diverselor companii il urmeaza pentru a ateriza pe Otopeni. Asa ca nu ma pot abtine sa nu ma intreb ce s-ar intampla in cazul unui accident aerian?! Vegetatia din cadrul parcului lipsesete cu desavarsire, totul fiind parjolit de caldura imposibila din Bucuresti. Apa este relativ murdara, iar cozile la tobogane infernale. Pe jos se afla intinsa o mocheta verde care s-a imputit de la apa din piscina. Personalul angajat pentru a supraveghea bunul mers al lucrurilor lipsesete cu desavarsire sau este complet dezinteresat, asa ca te poti trezi cu niste copii prosti care in loc sa coboare pe toboganul cu apa, urca in sens invers pentru a cobori de la jumatatea traseului. Parcarea este in camp si...cate si mai cate!

    Morala este ca, aseara, dupa ce m-am umplut de scarba la propriu, am cautat niste piscine civilizate din Pipera si sper eu am gasit una de bun simtz, unde intrarea costa cu o suta de mii mai mult decat la WaterPark! Si ne mai plangem ca romanii nu au bani?!


#45
ingersedat

ingersedat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 12.02.2007
Cum mai e la CLub Cara Titan?
Vreau sa iau niste lecti de inot acolo.

#46
oana_sotir

oana_sotir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2008

View Postolix, on Jun 26 2007, 16:11, said:

mai multe detalii despre strandul de la Moghioros are cineva ? am auzit ca e misto

olix eu merg in fiecarean cu prieteni p moghioros si din moment ce vreau sa merg si vara asta nui chiar asa rau.o sati sp o parere f obiectiva si in functie de ce iti doresti o sa optezi sau nu pt el. Apa e intradevar f rece dar si f curata asa ca eu una prefer sami clantane dintii decat sa inot printre "moluste" si unde mai pui ca pt asta vi sa te racoresti nu sa faci baie ca acasa la partea sezlong sa sp ca nui f rau ca daca cumva e murdar de paman poti sal stergi cu putina apa ca vorba aia e destula, daca te astepti la nisip vei fi dezamagit/a ca nui. ceea ce sa intamplat pana anul trecut si ce consider eu cam naspa si nu stiu daca sa schimbat si tare as vrea este ca s inchide in jurul orei 20. iar partea cu schimbatul pana anul trecut a fost f naspa, practic era o sala mare fara nimic sau mi s pare ca avea o bancuta si nu stiu daca sa schimbat ceva asa ca iti recomand sa te echipezi d acasa

#47
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 22.01.2007
Stiu ca am cam inviat topicul dar am nevoie si eu de niste informatii.Stiti cumva ce stranduri s-au deschis prin Bucuresti?Care e cel mai curat si cam ce preturi sunt?Multumesc!

#48
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Din ce zonă ți-ar conveni mai mult?

#49
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 22.01.2007

View Postcopjob2000, on 11th June 2009, 13:24, said:

Din ce zonă ți-ar conveni mai mult?
Nu conteaza zona important e sa fie frumos.Oricum am fost pana la urma azi in crangasi.A fost destul de misto,apa curata,calduta,nu era nici lume multa si nici nu am prea dat de multi tigani.Aaa si preturile destul de ieftine.Pt copii costa 3 lei,iar pt adulti 6lei.

Edited by marele, 11 June 2009 - 14:24.


#50
.Cris.M.

.Cris.M.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 19.11.2005
Ceva noutati pe tema asta?Nu ma prea intereseaza zona,important e sa fie curat.

#51
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 22.01.2007

View Post.Cris.M., on 18th June 2009, 13:23, said:

Ceva noutati pe tema asta?Nu ma prea intereseaza zona,important e sa fie curat.
Iti recomand sa te duci la strandul din Crangasi.Anul asta e prima oara cand merg la un strand si aici chiar m-a impresionat.Destul de curat,apa curata curata si limpede,chiar nu ma asteptam sa fie asa.

#52
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
La bazin la Dinamo a fost cineva anu' asta ?

#53
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Eu fusei pe Crangasi...misto,apa curatica,vremea misto afara,doi trei tigani dar cuminti ,adica nu dintr-aceia cu harfe pe ei...dar conteaza (parerea mea) cu cine te duci...

#54
Basti

Basti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 26.06.2008
Stiti cumva, strandul din Dr Taberei s-a deschis?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate