Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Probleme cu router D-LINK DI 524

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
216 replies to this topic

#37
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,568
  • Înscris: 17.09.2005

View Postmiron1947, on Dec 29 2007, 11:43, said:

pot folosi firmware-ul postat de Dvs.sau nu se potriveste.

Poti sa il pui fara probleme.
Este ultimul firmware pentru DI 524 (7 mai 2007).
Dupa ce instalezi firmware-ul poti tasta urmatoarea adresa:
http://192.168.0.1/wlape.htm
La User si Password pui aceleasi date  folosite la router-ul tau si o sa ai posibilitatea unor setari suplimentare pentru  wireless (viteza ,putere de transmisie,etc...).

#38
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006

View Postbit 61, on Dec 29 2007, 21:02, said:

Poti sa il pui fara probleme.
Puteti sa imi descrieti operatia punct cu punct,nu ma facut aceasta operatie si nu vreau sa stric ceva.

#39
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,568
  • Înscris: 17.09.2005
Este foarte simplu.
Descarcati atasamentul cu firmware-ul ,dezarhivati zip-ul si o sa obtineti un fisier cu terminatia  .BIN (are 700,6KB).
Se acceseaza pagina de configurare a router-ului (http://192.168.0.1) se merge la TOOLS------>
Firmware, se da click pe Browse si se selecteaza fisierul cu terminatia .BIN care contine noul firmware.
Se asteapta pana cand se inscrie noul firmware si router-ul se reseteaza.
Este bine de folosit un UPS pentru a nu avea surprize.

Edited by bit 61, 30 December 2007 - 15:23.


#40
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Multumesc foarte mult,am rezolvat cu succes, urmand indicatiile Dvs.

#41
warlord87

warlord87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.11.2006
Am revenit!
Am RDS Fiberlink, am 2 PC-uri legate in acest router!

Viteza maxima atinsa : 10,5 MB/s
Se pare ca bariera de 1 MB/s a fost cu mult depasita!
De picat nu pica deloc!
Un an nou fericit!

Edited by warlord87, 03 January 2008 - 11:41.


#42
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
si eu am problema cu LAN-ul wireless la viteza foarte mica...se poate rezolva cumva?

#43
Raad

Raad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.02.2004
Vedeti ca problemele cu viteza prin wireless pot fi si din cauza distantelor si a obstacolelor intre antene (de orice fel ar fi ele - orice aparat electronic influenteaza negativ semnalul ..automat si viteza de transfer ..sa nu mai vorbim de zidurile din beton care sunt adevarate bariere pt wireless)

#44
dangerous999

dangerous999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.12.2007
am si eu un router de asta si am o singura problema.dak vreau sa intru pe o pagina web zice k nu gaseste server.dar pe google merge si pe mess merge dar imi restrictioneaza.asa cred eu.dak stiti ce sa-i fac va rog sa ma ajutati.MS :D

#45
Grim Reaper

Grim Reaper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.04.2006
Salut,

avand firmware cu versiunea  V2.04 la DI-524 varianta B4, am probleme cu intreruperi de conexiune. Adica din cand in cand am valuri de intreruperi cam la un minut unele de altele. Am vazut ca pe pagina germana D-Link este disponibil o versiune noua de firmware (V2.07) a incercat cineva versiunea asta? are probleme? de cand mi s-a busit DVD-playerul din cauza unui update de firmware, suflu si in iaurt.

Attached Files


Edited by Grim Reaper, 23 July 2008 - 22:11.


#46
Laur3atu

Laur3atu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.05.2007
Am si eu o mare problema cu acest router nu a mers de cand l-am luat adik l-am instalat am dat dinamic ip si nu merge imi spuen ca am conexiunea la internet oprita pentru neplata si imi spuen ip dvs este mac-ul dvs este si nu alea sunt ip-urile mele dar daca bag cablu de net direct in calc merge netu deci nu e oprit pentru neplata cum spuen routeru doar ca el are alt ip decat cel care ii vine de la sv va rog mult ajutatima ca l-am cumprata deageaba si nu mai pot de nervi.

#47
Grim Reaper

Grim Reaper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.04.2006

View PostLaur3atu, on Jul 24 2008, 02:12, said:

Am si eu o mare problema cu acest router nu a mers de cand l-am luat adik l-am instalat am dat dinamic ip si nu merge imi spuen ca am conexiunea la internet oprita pentru neplata si imi spuen ip dvs este mac-ul dvs este si nu alea sunt ip-urile mele dar daca bag cablu de net direct in calc merge netu deci nu e oprit pentru neplata cum spuen routeru doar ca el are alt ip decat cel care ii vine de la sv va rog mult ajutatima ca l-am cumprata deageaba si nu mai pot de nervi.

Ce conexiune de net ai? ma refer daca e ADSL, Fiber, DSL, dial-up etc. trebuie sa fie o chestiune de setare.

#48
Bavarezu

Bavarezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.12.2004
ai uitat sa clonezi mac-ul.macul de la placa de retea din computer il bagi la router in rubrica cu mac-ul, dai clone mac si gata merge.in alta ordine de idei cu ce encriptare pe wireless s-ar descurca mai bine routerul?am incercat wpa-psk cu tkip si la download sau upload cu 2 mega face 5-6 burst-uri si dupa aia moare si trebuie sa ii dai reset ca sa isi revina.vazand asta am bagat encriptare wep dar nu e chiar asa de sigura.poate sa fie sparta in zeci de minute.am mai citit pe undeva ca wpa-psk cu aes s-ar descurca bine la viteze de 2-3 mega.

#49
Laur3atu

Laur3atu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.05.2007

View PostBavarezu, on Jul 24 2008, 22:01, said:

ai uitat sa clonezi mac-ul.macul de la placa de retea din computer il bagi la router in rubrica cu mac-ul, dai clone mac si gata merge.in alta ordine de idei cu ce encriptare pe wireless s-ar descurca mai bine routerul?am incercat wpa-psk cu tkip si la download sau upload cu 2 mega face 5-6 burst-uri si dupa aia moare si trebuie sa ii dai reset ca sa isi revina.vazand asta am bagat encriptare wep dar nu e chiar asa de sigura.poate sa fie sparta in zeci de minute.am mai citit pe undeva ca wpa-psk cu aes s-ar descurca bine la viteze de 2-3 mega.
NU am asa ceva rubrica mac.........te rog frumos sa imi spui unde gasesc rubrica aia sa scriu mac-u meu . Am avut un router dala no name care s-a stricat si nu mi-a cerut nici-o data sa clonez mac sau ceva a mers direct ,am intrenet prin fibra optica de la fibernet ip-urile le tin la automatic.....mc anticipat

#50
Laur3atu

Laur3atu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.05.2007
Am rez problema merge perfect mc de ajutor

#51
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006

View PostGrim Reaper, on Jul 23 2008, 23:09, said:

Salut,

avand firmware cu versiunea  V2.04 la DI-524 varianta B4, am probleme cu intreruperi de conexiune. Adica din cand in cand am valuri de intreruperi cam la un minut unele de altele. Am vazut ca pe pagina germana D-Link este disponibil o versiune noua de firmware (V2.07) a incercat cineva versiunea asta? are probleme? de cand mi s-a busit DVD-playerul din cauza unui update de firmware, suflu si in iaurt.

Am instalat eu azi. De fapt, mergea si inainte, cu 2.04, am incercat sa vad daca pot sa-l stric. N-am reusit, deoarece merge perfect si mi-a pastrat toate setarile anterioare.
Poti sa updatezi cu incredere.

Current Firmware Version: V2.07
Firmware Date: Tue, Mar 18 2008

Edited by whoswho69, 26 July 2008 - 12:04.


#52
Bavarezu

Bavarezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.12.2004
am rezolvat-o si cu encriptarea wireless.am testat wep (care nu prezinta prea mare siguranta), wpa-psk tkip si wpa-psk aes.se pare ca tkip consuma foarte multe resurse si omoara routerul asa ca am optat pentru wpa-psk aes.am observat ca pe modul asta de criptare routerul (dlink di 524) se descurca mai bine ca pe precendentele.banda totala pe acest mod de encriptare este de 2.5 mega upload+download deci e mai mult decat convenabil ca si siguranta dar ca si viteza de transfer.

#53
Grim Reaper

Grim Reaper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.04.2006

View Postwhoswho69, on Jul 26 2008, 13:01, said:

Am instalat eu azi. De fapt, mergea si inainte, cu 2.04, am incercat sa vad daca pot sa-l stric. N-am reusit, deoarece merge perfect si mi-a pastrat toate setarile anterioare.
Poti sa updatezi cu incredere.

Current Firmware Version: V2.07
Firmware Date: Tue, Mar 18 2008

Merci, am facut si eu update-ul si deocamdata e OK. sa vad si mai tarziu in detaliu...

#54
seb1k91

seb1k91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.08.2008
Deci de unde sa incep ..
Am achizitionat de curand un "wireless router"  "D-link DI-524" si m-am chinuit in toate modurile sa-l pot instala corect si sa fac spre mirarea mea s-a functioneza .. m-a poate indruma cineva corect PAS cu PAS cum pun in functiune router'ul ?! cer asta ptk nu sunt o persoana obisnuita cu asa ceva cunoscator in domeniu .. tema mea zilnik fiind doar Y!mess oDC shi Internet Explorer .. si de asta cer ajutorul ptk am incerkt de nenumarate ori sa elucidez problema .. Multumesc ! pt ajutor tehnic .. [email protected]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate