Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

GANODERMA LUCIDUM

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ovidiu.cladoveanu

ovidiu.cladoveanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.05.2007
NU stiu daca stiati, dar exista o planta foarte putin cunoscuta chiar si in mediul medical. In cartea de baza a medicinei traditionale chinezesti scrisa de primul imparat chinez exista o recenzie a celor mai puternice plante medicinale din lume, 365 la numar. Dintre toate acestea pe locul doi se afla Ginsengul iar pe locul intai GANODERMA LUCIDUM. De 8-10 ori mai puternica decat Ginsengul datorita concentratiei de germaniu organic.
    Voi ati auzit de asa ceva ?

Edited by mianna, 09 September 2007 - 12:09.


#2
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Eu de Combuco Orientalis am auzit..de asta nu.

#3
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
ma scuzati, dar editez titlul. hai sa ramanem totusi cu picioarele pe pamant.

#4
Fagot

Fagot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.09.2007

View Postovidiu.cladoveanu, on Sep 9 2007, 12:49, said:

NU stiu daca stiati, dar exista o planta foarte putin cunoscuta chiar si in mediul medical. In cartea de baza a medicinei traditionale chinezesti scrisa de primul imparat chinez exista o recenzie a celor mai puternice plante medicinale din lume, 365 la numar. Dintre toate acestea pe locul doi se afla Ginsengul iar pe locul intai GANODERMA LUCIDUM. De 8-10 ori mai puternica decat Ginsengul datorita concentratiei de germaniu organic.
    Voi ati auzit de asa ceva ?

E cea mai puternica in ce sens? Asa, ca cel mai tare om din lume, n-o poate bate nimeni?
E prima oara cand aud de germaniul organic, ce e el, si la ce serveste?

#5
cornerro

cornerro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.03.2007
Pentru cei interesati de ciuperca asiatica GANODERMA LUCIDUM,propun doua siteuri cu informatii despre planta,produsele obtinute din GANODERMA,modalitatea de a intra in posesia lor sau de a deveni distribuitor,bolile tratate cu GANODERMA LUCIDUM precum si cateva linkuri externe extrem de utile

nu, imi pare rau, nu propui linkuri despre afaceri in trepte.

Attached Files


Edited by mianna, 12 September 2007 - 17:17.


#6
asifilip

asifilip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.01.2005
la ciuperca asta i se spune mai popular Reishi. Mai sunt si altele: Shiitake, Maitake etc. originare din China, Japonia.
se zice ca au proprietati antitumorale, intareste imunitatea.

#7
cornerro

cornerro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.03.2007
Produsele obtinute din Ganoderma sunt foarte bune si au un mare succes in USA.

Edited by mianna, 22 September 2007 - 20:38.


#8
ciontnicu

ciontnicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2008
hai sa va zic eu de ganoderma ....nu-i chiar cum zici tu pentru ca continutul de ganoderma pe care il are in toate produsele acestea este prea mic ca sa poata face ceva ;) din studiile pe care le-am facut
daca este asa bun de ce nu se vinde ca si un medicament in farmacii?
de ce se distribuie in acest fel pri MLM     SISTEM PIRAMIDAL?  (care este la limita legalitatii daca te documentezi mai bine)
daca te uiti la sapun mai bine zi si care este valoarea ph-lui
un exeplu viu adica EU
am urmat un tratament pentru HEMOROIZI exact dupa retetarul pe care mi la dat un distribuitor de-al vostru
si m-am indopat cu toate si cu promisiunea lui ca scap si nici vorba de asa ceva
pot sa-ti demonstrez asta si asa m-am lecuit eu si alte 30 persoane pe care nu le puteti voi contrazice
defapt cine m-au racolat?  POCAITII   doar este afacerea lor
daca doresti sa ma contrazici chiar te rog pentru ca iti pot dovedi tot
chiar am fost un bou si m-am inscris si am si platit ca fraeru taxa de inscriere ca ce chestie nu stiu
asta e invata omu pe parcursu vietii din experiente

#9
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005
asta o fi ciuperca vietii :)
e o afacere piramidala lansata de ceva vreme la noi in tara
un kkt ...

#10
ionutpopescu2009

ionutpopescu2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 02.08.2009
un roman care traieste in sua imi zicea cu ani in urma ca daca esti bun la vanzari, in sua poti vinde si kkt la pachet. iata ca acum poti si in romania.

#11
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009

View Postionutpopescu2009, on 19th August 2009, 02:45, said:

un roman care traieste in sua imi zicea cu ani in urma ca daca esti bun la vanzari, in sua poti vinde si kkt la pachet. iata ca acum poti si in romania.
dar de ce sa te mai chinui sa il impachetezi? sua-lezii aia sunt mai pretentiosi, vor ambalaje, chestii, dar, aici, in rominica, unde prostia e la putere il poti vine foarte simplu la vrac...

#12
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postdricsulescu, on 20th August 2009, 14:01, said:

dar de ce sa te mai chinui sa il impachetezi? sua-lezii aia sunt mai pretentiosi, vor ambalaje, chestii, dar, aici, in rominica, unde prostia e la putere il poti vine foarte simplu la vrac...
GANODERMA LUCIDUM
AM O POVESTE PE CARE TREBUIE MUSAI SA O SPUN. Am auzit la un curs despre Ganoderma lucidum si efectele ei. După câteva luni bune am căutat pe internet informații și ca urmare am început un tratament cu acest produs . După primul flacon consumat am căutat o firmă producătoare pentru o altă comandă. Am privit cu mai multă atenție fotografiile cu această ciupercă. Am avut o revelație! Când eram de 7-8 ani, verile mergeam cu un unchi cunoscător în ale plantelor și culegeam tot felul de leacuri din zona munților Buzaului. Printre ele si un soi de ciupercă lemnoasă numită în zonă lingura ielelor. Seamănă teribil de mult cu ganoderma. Așa că am cautat pe net si am constatat că se mai numeste lingurița zânelor respectiv ganoderma lucidum. Ciuperca cu care mă jucam în copilărie și dădeam mâncare la păpușile din cârpe, este astăzi un leac atribuit altor tărâmuri. Această ciupercă lemnoasă crește și pe la noi dar din păcate nimeni nu știe cum, când și modul în care se poate recolta șii folosi. Lingura ielelor sau lingurița zânelor este Ganoderma lucidum ciupercă ce trăiește și in România. Cine ne poate spune, documentat fiind , cum o recoltăm și cu o foloGanoderma lucidumsim? :thumbup: :thumbup:

#13
diana22c

diana22c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.04.2010

View Postolteanul, on 30th August 2010, 13:53, said:

GANODERMA LUCIDUM
AM O POVESTE PE CARE TREBUIE MUSAI SA O SPUN. Am auzit la un curs despre Ganoderma lucidum si efectele ei. După câteva luni bune am căutat pe internet informații și ca urmare am început un tratament cu acest produs . După primul flacon consumat am căutat o firmă producătoare pentru o altă comandă. Am privit cu mai multă atenție fotografiile cu această ciupercă. Am avut o revelație! Când eram de 7-8 ani, verile mergeam cu un unchi cunoscător în ale plantelor și culegeam tot felul de leacuri din zona munților Buzaului. Printre ele si un soi de ciupercă lemnoasă numită în zonă lingura ielelor. Seamănă teribil de mult cu ganoderma. Așa că am cautat pe net si am constatat că se mai numeste lingurița zânelor respectiv ganoderma lucidum. Ciuperca cu care mă jucam în copilărie și dădeam mâncare la păpușile din cârpe, este astăzi un leac atribuit altor tărâmuri. Această ciupercă lemnoasă crește și pe la noi dar din păcate nimeni nu știe cum, când și modul în care se poate recolta șii folosi. Lingura ielelor sau lingurița zânelor este Ganoderma lucidum ciupercă ce trăiește și in România. Cine ne poate spune, documentat fiind , cum o recoltăm și cu o foloGanoderma lucidumsim? :thumbup: :thumbup:


Familia mea foloseste Ganoderma si sunt foarte multumiti. Nu am nici un motiv sa-i fac reclama ca nu vand eu insa am vazut efectele ei miraculoase in momentul in care bunicul meu caruia i se mai daduse 3 sapt de trait pt ca avea cancer si a ainceput sa ia. Dupa scurt timp a inceput sa mearga pe afara, sa faca plimbari, chiar sa conduca! Din pacate in vara asta a plecat dintre noi dupa 3 ani de cand i se spusese ca mai are 3 saptamani. Adevarul este ca nu a stiut niciodata de ce boala sufera, asta cred ca l-a ajutat psihic.  Asa ca de cat sa iti omori ficatul cu fel de fel de pastile astea macar nu au efecte adverse si puteti incerca

#14
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Nu doar Ganoderma Lucidum creste in padurile Romaniei, ci si alte specii de Ganoderma ( toate terapeutice ) : inclusiv iasca e tot specie terepeutica de Ganoderma !
   Eu folosesc asa ciuperca : o tai bucati bucatele, cat mai mici. O rasnesc pe rasnita de cafea, pana rezulta un soi de "lana" ( ca praf nu se face ). Dupa care, o inghit cu apa, ceai ca pe pastile. Nu e toxica, n-are efecte adverse, puteti lua cu incredere.

Mai mult, si alte ciuperci "miraculoase" vandute de chinezi, se gasesc in padurile Romaniei : turkey tail este una dintre ele. Sunt pline padurile de diferite specii de turkey tail, toate medicinale !
Oameni buni , cautati pe net ciupercile chinezesti din medicina traditionala ; cu nume latinesc, cu poze, intrebuintare si efecte terapeutice. O sa fiti surprinsi ca pe majoritatea le veti regasi in padurile din Romania.
   Nu mai trebuie sa dati bani grei pe cateva grame de iasca .... o puteti culege singuri din padure. Si nu e nevoie de ritualuri speciale pentru asta.   :thumbup:

#15
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Aveti aici un studiu despre Ganoderma : chiar intareste sistemul imunitar http://www.exp-oncol...ves/25/490.html   Daca mai cautati pe net, mai gasiti si altele .... Insa trebuiesc doze mari, nu cateva grame din capsulele minune ...

#16
Alexabrudan

Alexabrudan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2014
Uitati aste este "Ganoderma Lucidum"?Am gasit-o in padurile de langa Oradea.

Attached Files

  • Attached File  014.jpg   109.44K   65 downloads

Edited by Alexabrudan, 08 September 2014 - 10:56.


#17
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Da, și în Timiș se găsește.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate