Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Scandalos.....chemati mascatii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
acum taica

tocmai ti-am pus si ti-am spus de preturile alea de la momentul lansarii

astea-s doar pe site
- MSI 975x era ca 650LEI(250$)
- 7900GTO nu se mai vinde de mult
era aproape 10milioane(400$)
- procesorul era si inca e atat
- pretul mediu al unui hdd 500gb e ~400LEI, atunci l-am estimat la ~500,ori 2 e 10 milioane(400$)
- 2Gb de ram mediu,nu value,sunt cam 350LEI acum(150$),atunci probabil erau ceva mai ieftin...dar cum nu zice brandul,putea sa fie si mult mai scump
- blu-ray e 1800LEI acum(800$),sigur era mai mult atunci
http://www.pcgarage....4x-h10n-retail/

nu te mai invarti in petec...nu stii sa citesti ce-am scris si nici nu stii preturile
si EXAGEREZI...asa ca,incheie cu topicul asta

#20
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
aa , si nu ca le-as lua apararea , doamne fereste , vezi ca pe prima pagina gasesti un catalog , la pagina 3 e un sistem care are urmatoarele componente , q6600, 2 gb ram , hdd 320 , video 8600gts , dvd-rw si placa audio am impresia. probabil ca sursa si carcasa noname ( cum le sta in fire ). dar totusi la pretul de 2800 ron nu e chiar extrem de tras de par , cu toate ca e putin. Asta asa ca fapt divers.

#21
Twista IT

Twista IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 23.08.2007

View Postslay3r04, on Sep 4 2007, 19:36, said:

aa , si nu ca le-as lua apararea , doamne fereste , vezi ca pe prima pagina gasesti un catalog , la pagina 3 e un sistem care are urmatoarele componente , q6600, 2 gb ram , hdd 320 , video 8600gts , dvd-rw si placa audio am impresia. probabil ca sursa si carcasa noname ( cum le sta in fire ). dar totusi la pretul de 2800 ron nu e chiar extrem de tras de par , cu toate ca e putin. Asta asa ca fapt divers.
ai intrat cumva pe acelas site este doar o pagina........daca ai vazut tu da linkul

#22
terranu1

terranu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.07.2007

View Postslay3r04, on Sep 4 2007, 19:36, said:

aa , si nu ca le-as lua apararea , doamne fereste , vezi ca pe prima pagina gasesti un catalog , la pagina 3 e un sistem care are urmatoarele componente , q6600, 2 gb ram , hdd 320 , video 8600gts , dvd-rw si placa audio am impresia. probabil ca sursa si carcasa noname ( cum le sta in fire ). dar totusi la pretul de 2800 ron nu e chiar extrem de tras de par , cu toate ca e putin. Asta asa ca fapt divers.

nu lua in nume de rau da ala e doar catalog - si computeru e promotie speciala limitata bineinteles.
Astea is de obicei revistele cu care iti umple posta si iti lasa  si pe suportu din scara, angajatii lor.
Cand te duci la magazin de obicei iti spune ca nu mai au respectivu pc da te indruma spre altu la fel de bun..etcetc

#23
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Asta nu e la fun, nu ?!
Nici acu' n-am inteles ca fiecare e liber sa vinda cum vrea, la fel cum clientul e liber sa cumpere de unde vrea?!
Cumparat monitor lcd acum vreo 16 luni -  880 ron (pe net). Acum 6 luni, pret tot pe net 720 ron. Pret in magazin la mine-n oras - 950 RON !!! Exact acelasi model !!

#24
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postqueensoft, on Sep 4 2007, 19:51, said:

Asta nu e la fun, nu ?!
Nici acu' n-am inteles ca fiecare e liber sa vinda cum vrea, la fel cum clientul e liber sa cumpere de unde vrea?!
Cumparat monitor lcd acum vreo 16 luni - 880 ron (pe net). Acum 6 luni, pret tot pe net 720 ron. Pret in magazin la mine-n oras - 950 RON !!! Exact acelasi model !!

vinde, nu vinde, gagica aia de la vanzari mananca :D

#25
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
Unii mai uita pe site configuratii vechi care bineinteles ni se par enorm de scumpe si altii pun botul...
Cel mai mult imi place de cei care dau anunturi si linkuri catre produse de pe asemenea pagini uitate si iese ceva de genul: "Vand placa video 6600 TD bla bla, iata cat e pe site... 450 lei, eu cer pe ea doar 300"  :lol:

#26
Twista IT

Twista IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 23.08.2007

View Postbogdanan, on Sep 4 2007, 19:58, said:

vinde, nu vinde, gagica aia de la vanzari mananca :D
ce mananca gagica  :naughty:  :inlove: oricum ca sa prinda la clienti si la flamingo si la orange e cat o blonda de asta dotata

PS: nene admin muta topicul la fun

#27
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Avem thread despre magazine online.
Situatia s-a prezentat in ansmblu.
Flamingo este stiut ca are preturile sale, dar lipsa de informare va costa mereu. Nimeni(sau aproape nimeni) nu-ti va intinde mana fara sa ia ceva cu ea. Asta e, traim pe Pamant, nu alta dimensiune.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate