Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Adsense sau TraficDublu

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

Poll: Adsense sau TextAd (61 member(s) have cast votes)

Ce parere aveti?

  1. Google Adsense (55 votes [90.16%])

    Percentage of vote: 90.16%

  2. Textad.TraficDublu (6 votes [9.84%])

    Percentage of vote: 9.84%

Vote Guests cannot vote

#1
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
Care dintre ele ar trebui sa le aleg? Google Adsense sau Textad.TraficDublu? Momentan am TraficDublu pana ma accepta cei de la Google.

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Nu poti sa compari textadul cu adsense-ul.. daca esti acceptat in adsense, mergi doar pe adsense

#3
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006

 bogdanar, on Sep 3 2007, 15:15, said:

Nu poti sa compari textadul cu adsense-ul.. daca esti acceptat in adsense, mergi doar pe adsense
Ar putea afecta cu ceva faptul ca am textad acum pe pagina, adica google sa nu ma accepte?

#4
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 rad-misu, on Sep 3 2007, 15:16, said:

Ar putea afecta cu ceva faptul ca am textad acum pe pagina, adica google sa nu ma accepte?
Nu.

#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006
Rectific, e bun si textad daca ai nevoie de banner exchange.

#6
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

 LunaCrystal, on Sep 3 2007, 23:19, said:

Rectific, e bun si textad daca ai nevoie de banner exchange.
Cei de la TraficDublu cum platesc, prin ce metoda, si cum sta la bani fata de adsense??

#7
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006

 stocarul, on Sep 3 2007, 23:54, said:

Cei de la TraficDublu cum platesc, prin ce metoda, si cum sta la bani fata de adsense??
Imediat ce faci 30 de euro ti trimit prin transfer bancar, sau cel putin asa zic ei pe site.

#8
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

 rad-misu, on Sep 4 2007, 12:51, said:

Imediat ce faci 30 de euro ti trimit prin transfer bancar, sau cel putin asa zic ei pe site.
Da. am vazut. Am si eu o intrebare in legatura su Trafic dublu. Ei iti ofera acolo pt inceput 100.000 de credite primite, la care se adauga numarul de afisari pe care le face siteul meu. Dar vad k ei imi afiseaza cam 8000 (de azdimineatza pana acum ~ 10-12h~), iar eu facui doar 1000. Intrebarea este, dupa ce mi se termina aceste credite, ce se intampla? Alta intrebare, zicea cineva ca ar sti sa faca niste smecherii. Mi le zice si mie :D

Si inca o intrebare in legatura cu neagen. Cat timp trebuie sa astept pentru acceptarea siteului? k ei mi-au zis sa pun in site codul pt banner, si pana nu-l accepta arata nasol, si banuiesc ca nu pot sa las alt banner pana il accepta, nuu?

Astept cu foarte mult interes, si va multumesc din nou :)

#9
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006

 stocarul, on Sep 4 2007, 19:42, said:

Da. am vazut. Am si eu o intrebare in legatura su Trafic dublu. Ei iti ofera acolo pt inceput 100.000 de credite primite, la care se adauga numarul de afisari pe care le face siteul meu. Dar vad k ei imi afiseaza cam 8000 (de azdimineatza pana acum ~ 10-12h~), iar eu facui doar 1000. Intrebarea este, dupa ce mi se termina aceste credite, ce se intampla? Alta intrebare, zicea cineva ca ar sti sa faca niste smecherii. Mi le zice si mie :D

Si inca o intrebare in legatura cu neagen. Cat timp trebuie sa astept pentru acceptarea siteului? k ei mi-au zis sa pun in site codul pt banner, si pana nu-l accepta arata nasol, si banuiesc ca nu pot sa las alt banner pana il accepta, nuu?

Astept cu foarte mult interes, si va multumesc din nou :)
In legatura cu TraficDublu, dupa ce ti se termina creditele reclama ta nu mai este afisata pe celelalte site-uri.

#10
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007
Am si eu cont la trficdublu, si am o gramada de surprize neplacute:
1. Ei imi spun k au dat click pe reclama mea 500 de persoane (IP-uri), iar statistics.ro, la care am siteul inregistrat, imi arata sub 50 :(
2. Deci probabil la fel minte si cu afisarile. In 4 zile mi-a facut 80.000 de afisari :o
3. Am doar 11 click-uri date pe reclamele lor (de la vizitatorii mei bineinteles). Pai am 7-8, sau chiar mai multi prieteni care dau zilnic click pe reclama. Plus ce mai dau si vizitatorii. Deci numai de la prietenii mei, in 4 zile ar fi trebuit sa fie minim 28 de click-uri numai de la prieteni :D

Deci, ce sa inteleg, k nu prea sunt de incredere, adica sunt din romania   :cursing:

#11
DjLexus

DjLexus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2007
Salutare  :D , in legatura cu textad de la neogen  , care imi ofera un link din care sa ma inregistrez in serviciul lor de textad !!?
  :huh:  Gasesc doar : Creeaza Campanie publicitara , pe cand eu vreau sa pun publicitate pe site`ul meu

  :peacefingers:  Poate sunt eu incepator , ms celor care`mi va da reply aici sau pe PM


In legatura cu Traficdublu , text`add`ul lor  :death: , am ramas dezamagit ... Dupa doar 3 zile mi`au suspendat contul Motiv : "pentru ca am inregistrat multe clickuri invalide intr-un timp scurt pentru contul Dvs. de pe IP-urile 86.124.xxx.xxx" Deci daca vrea cineva sa`ti faca rau iti da click`uri in prostie pe publicitate , si astia de la trafic dublu in loc sa ia masuri cu cei care fac asta , mi`ai suspendat mie contul  :thumbdown:
Astept un raspuns la I punct   ms

#12
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007

 DjLexus, on Sep 11 2007, 13:20, said:

Salutare  :D , in legatura cu textad de la neogen  , care imi ofera un link din care sa ma inregistrez in serviciul lor de textad !!?
  :huh:  Gasesc doar : Creeaza Campanie publicitara , pe cand eu vreau sa pun publicitate pe site`ul meu

  :peacefingers:  Poate sunt eu incepator , ms celor care`mi va da reply aici sau pe PM
In legatura cu Traficdublu , text`add`ul lor  :death: , am ramas dezamagit ... Dupa doar 3 zile mi`au suspendat contul Motiv : "pentru ca am inregistrat multe clickuri invalide intr-un timp scurt pentru contul Dvs. de pe IP-urile 86.124.xxx.xxx" Deci daca vrea cineva sa`ti faca rau iti da click`uri in prostie pe publicitate , si astia de la trafic dublu in loc sa ia masuri cu cei care fac asta , mi`ai suspendat mie contul  :thumbdown:
Astept un raspuns la I punct   ms
Uite, aici iti faci cont pt ati pune reclamele lor pe site:
http://asociati.neogen.ro/
Trebuie sa-ti faci cont :)
Iar in legatura cu traficdublu nici eu nu sunt multumit de faptul ca nu imi inregistreaza click-urile, si ma mint in draci. Dar macar imi mai aduce cate un vizitator. O sa ma scap de ei imediat ce fac un site calumea, si o sa pun adsense de la google pe el :D

#13
DjLexus

DjLexus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2007
:coolspeak:  Ms mult omule  , am introdus bannerul , astept aprobarea  :D
thx .  :kisstogether:

#14
virruss

virruss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.07.2007
Trafic Dublu o s#&*... adica.. sukz...

Si uite cam care ar fi motivele:

1. rata de click pe link-ul tau undeva la 0.05...
2. numarul de click-uri pe publicitate platita extreeeeem de mic...
3. am sesizat alalteri ca nu au afisat mai deloc publicitate platita, iar atunci cand au facut-o, nu erau decat vreo 3 firme...
4. nu afiseaza ad-uri relevante. Poti sa faci o proba deschizand o pagina goala de pe calculatorul de acasa cu TextAd pe ea si ai sa vezi ca tot o sa iti afiseze bannere, plus ca si in cazul asta, creditele celor afisati se consuma...
5. designul site-ului nu imi inspira absolut deloc incredere... e un sistem instabil si nu o singura data mi s-a intamplat sa mi se reseteze counterul de click-uri pe publicitate platita... ce zici de asta?


AdSense. AdSense. AdSense... Google Almighty...

Edited by virruss, 16 September 2007 - 05:52.


#15
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
am votat ptr adsene !

#16
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007
Nici nu se poate pune problema! păi Gugăl are 9 ani de reputație. Traficdublu e nu nimic care nu oferă nici un pic de garanție.

#17
el_bandito

el_bandito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 07.07.2006
ambele sunt de ....
am avut cont la adsense si cand sa imi trimita banii - invalid cllicks

#18
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007
Invalid clicks abia când să-ți trimită banii? Nu îți banează contul când ai invalid clicks? Și până la urmă dacă nici Gugăl Adsense nu e bun, ce îmi recomanzi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate