Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

CONFIGURARE SISTEM GAMERI

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Drumetz

Drumetz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 16.03.2007
da ma bucur ca va certati intre voi ..... dar sa revenim la ce v-am intrebat eu pe voi.... SISTEM PT GAMERI....... buget 25 mil


astept si propuneri de monitoare si alte perifice testate de voi si recomandate ....va rog cu pret si poze sau linkuri....multam  :rolleyes: :lol:

#38
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Tastatura+Mouse  :naughty:

#39
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
eu cam asta ti-as recomanda, depaseste putin 25 de mil si nu are carcasa si DVD RW...astea le las la alegerea ta, in functie de cat vrei sa dai pe ele...totusi eu zic sa mai faci rost de ceva bani si sa mergi pe o carcasa antec

#40
bogdan93

bogdan93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 09.01.2007
Eu iti recomand varianta propusa de mine in postul #5 (poate n-ai vazut-o) ;)

#41
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007

View Postcods, on Sep 3 2007, 15:00, said:

Pruny, cand ai venit pe forum erai obsedat de AMD, dar ti-a trecut. Acum, "noroc" ca cineva ti-a aratat Q6600.
Si apropo, la panarama aia de configuratie care mananca 210-220W in full ii trebuie si o sursa cred.

Hard de 160 :death: Mobo mai prastie gaseai?

Pruny, e forum IT si chiar daca ti se pare usor, mersul lucrurilor nu le inveti in 2 - 3 zile, de aceea probabil ca suspendul va fi mai lung.

Q6600 este un procesor cu 2 nuclee de E6600. Optimizare multicore iti spune ceva? Ai auzit de ea?

Mai dar incuiati la minte k pe forumul asta n-am vazut. Nimeni nu s-a nascut invatat. Eu recunosc k nu sunt super informat in domeniul asta dar accept sugestii bune. Nu vad de ce atata inveninare. Eu am invatat cateceva de aici si consider ca forumul pt asta e facut pentru schimb de idei cu argumente , nu pentru dizertatii impotriva unuia sau altuia. pacat de lipsa de bun simt a unora.
  Revin la topic, Q6600 + 8800GTS k sa nu ai probleme cu jocurile noi cativa ani buni.

#42
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006

View Postpruny26, on Sep 4 2007, 19:08, said:

Revin la topic, Q6600 + 8800GTS k sa nu ai probleme cu jocurile noi cativa ani buni.
incorect...nu tine atat
ia-o ca pe o critica constructiva...cum ziceai mai sus

#43
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
pruny , nu are nimeni nimic cu tine , stai linistit , doar ca au fost cativa care ti-au zis ca sfaturile pe care le dai sunt proaste , asta e , nu te pricepi , lasa-i pe altii sa le dea. uite si acum , cum poti sa-i recomanzi omului q6600 cu 8800gts , astea costand impreuna vreo 18 mil cand omu are buget de 25 , cu ce-si mai ia rami  ( 300 ron , hai 250 ) , placa de baza care sa fie si aia una decenta ( vreo 350 ron ) , hard , carcasa , sursa care sa duca toata hardughia asta ( vreo 20 ron ) fa si tu un calcul cam ce iese. plus ca s-a mai discutat , si ar trebui pus pe un zid scris mare cu rosu ! NU ARUNCATI BANII PE QUAD DACA FOLOSITI PC_UL DOAR PT JOCURI ! e o afacere foarte buna , raport bun pret/performante , da nu se merita sa sacrifici nimic din configuratie ca sa iei quad just for games. Daca nu ai ce face cu banii sau ai o pasarica pe creier e alta poveste.

pt mascotzel: Eu zic ca tine, am eu o presimtire asa ca tehnologia in ce priveste games va frana un pic timp de vreo 2 ani si nu va mai evolua in acelasi ritm ca pana acum.  Cel putin nu in asa fel incat placile care sunt acum in top sa nu faca fata onorabil. Trust me on this. ;)

Edited by slay3r04, 04 September 2007 - 18:19.


#44
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Pruny, imi spui si mie unde m-am luat de tine degeaba ca sa ma faci incuiat? :death:
Nu stiu ce-i inveninarea cand tu esti cel scrie cu CAPS posturi intregi, tu sustii unele chestii pana in panzele albe.

Q6600 e bun cand ai bani de el, sau nu te joci. In rest zi si mie de ce sa dau 3-4 milioane(depinde de magazin) pt. ceva care nu ma va ajuta DELOC. S-a spus de 1000 de ori asta pe aici..

#45
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,375
  • Înscris: 23.05.2003
cods, da' nu-ti mai functioneaza butonul ala de ban (temporar sau permanent)?

pruny26 Unul din lucrurile invatate in 40+ de ani de viata e asta: nu ma bag unde nu-mi fierbe oala. Unde nu stiu intreb si unde stiu dau sfaturi.

Edited by burebista, 04 September 2007 - 20:26.


#46
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
haideti ma lasati-l , invata si el , sunt sigur ca intentia lui a fost buna. Sa nu facem o reputatie proasta forumului. :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate