Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Kurtlar vadisi - Irak [Valley Of The Wolves] (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Un film foarte foarte interesant, mai ales daca oglindeste chestii reale. Cel putin fazele de la inceput in care se arata ca mercenari, aliati cu americanii, aflati insa sub comanda unui ins ce parea sa reprezinte partea americana in irak, capturau cetateni irakieni pentru a extrage diverse organe pentru cei bogati din vest sunt foarte grave daca sunt adevarate. Plus uciderea sumara a civililor de la nunta + declararea lor ca teroristi doar pentru ca trageau focuri de arma in aer (chestie cu atat mai urata cu cat americanii+mercenarii  erau deja acolo si asteptau doar ca aia sa traga focuri de arma in aer pt a-si « motiva » arestarea lor pt a ii duce la abu-ghrabi unde urmau sa devina « donatori ». E prezentata inclusiv faza cu soldatii ce torturau detinuti la abu-ghrabi.. Nu am prea inteles faza de la inceput cu cazarma militara, ce legatura avea cu Polat Alemdar – turcul, ins care mi-a devenit ff simpatic. Intrebarea mea e daca pot fi adevarate fazele cu prelevarea de organe de la civili declarati in mod mincinos teroristi, in irak..

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
mai, totul e posibil, chiar si invelirea marmotelor in staniol

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate