Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 

Muzica la MaXiM

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
moshuroshu

moshuroshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 01.01.2007
exista taxe la primarie pentru orice.mergi la un ghiseu si intreaba unde se plateste taxa pentru orice(se mai cheama si spaga).am ascultat si eu un DJtzaran prin bucovina--super tare frate,avea 2 topoare B)

Edited by moshuroshu, 04 September 2007 - 09:12.


#20
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 01.04.2005
Eventual daca vecinii cu 2 etaje sub/deasupra ta si langa nu sunt acasa.. poti mari putin volumul, in rest, keep it on the low low, in special daca sunt manele.

#21
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Una e sa pui muzica la "MaXiM" intr-un club, care pentru asta e facut, si are probabil izolatie fonica si locatie convenabila, si alta e sa dai la maxim acasa, ca peizanu. Si clubul ala nu cred ca platea taxe ca sa poata da muzica mai tare, ci ca sa poata difuza muzica. Sunt niste taxe pe care daca nu le platesc ( cluburile, barurile, etc ) vine ORDA si ii mananca...

Auzi, da' poti merge la primarie sa intrebi cat e taxa pentru dat muzica la maxim acasa, eventual daca au tarife diferite in functie de ora la care vrei sa dai tare... eu stiu, mai scump noaptea, o reducere daca platesti pentru o zi intreaga :lol:

#22
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 01.04.2005
Te crezi la sala de net? Reduceri daca iei toata ziua? WTF?!
Izoleaza fonic foarte bine casa, cumpara-ti muzica originala si mai micsorezi foarte putin din probleme...

#23
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
@The_Napster  Bre, ai ignorat poate cea mai importanta parte din postul meu, adica asta: " :lol: " . Ce naiba, chiar crezi ca este pe undeva "taxa de dat muzica tare" ?

#24
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

 SilvishoR, on Aug 31 2007, 11:39, said:

As vrea sa aflu si eu care sunt orele intre care este permisa de lege ascultarea muzicii la maxim ???? Ca ma dispera vecinii imi spun tot timpul ca o se cheme garda...sh nu vreau sa incalc legea....!!!! Plz help me...!!!

  Mersi!!!
Manelare, daca vrei muzica la maxim, cumpara-ti o insula   :lol:

#25
AndreiRN

AndreiRN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 30.04.2007
Intre 8.00 si 22.00 se poate auzi muzica si peste gard la ocazi speciale dar daca o faci zilnic atunci ar trebui taticul tau sa iti dea ceva de facut.

#26
longroad

longroad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 17.03.2006
Cind vrei tu, cu conditia sa nu deranjezi pe nimeni. Daca deranjezi te rugam sa dai muzica mai incet.

#27
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
azinoapte pe la 2 jumate'  aruncam cu rosii stalcite si oua in geamul unui rahat care se credea singur in bloc....de fapt in club.... ca muzica d'asta asculta.
nu conteaza, manele, rock, hiphop, ... orice muzica tare deranjeaza daca tu vrei sa dormi si nu esti si tu la petrecerea in cauza.
nu am obiceiul sa chem politia...au  fost situatii si mai dramatice....dar am inteles daca e vineri sau sambata noaptea si n-am comentat.... da' aseara era marti noaptea...

#28
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
ar fi bine sa chemi politia (sa bagi putin frica in el). sau sa te duci la el la usa si sa-i zici sa dea mai incet.

#29
Alexx84

Alexx84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 24.01.2007

 CFR, on Sep 5 2007, 21:23, said:

ar fi bine sa chemi politia (sa bagi putin frica in el). sau sa te duci la el la usa si sa-i zici sa dea mai incet.

Naa, mai bine cheama politia (asa am procedat eu in urma cu vreo doua trei saptamani, dupa ce in prealabil i-am explicat gibonului ca nu ma intereseaza ce genuri asculta, ci sa inceteze cu galagia - sa-si cumpere dracului, o pereche de casti si sa dea muzica la volum maxim pana cand i-or plesni timpanele). Daca se duce la usa lui, risca sa fie partasul unei balacareli...  :death:

#30
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
dar vezi sa nu-i chemi prea des ca se supara nenea politistu si-ti da amenda ca il deranjezi prea mult. ;)

#31
Alexx84

Alexx84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 24.01.2007

 CFR, on Sep 5 2007, 22:55, said:

dar vezi sa nu-i chemi prea des ca se supara nenea politistu si-ti da amenda ca il deranjezi prea mult. ;)

Nu se supara, ca de-aia cotizezi la bugetul de stat... Ca el sa-ti asigure linistea si siguranta.  :whistling:

#32
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Nu inchide nimeni topicul asta?!?!? :boredlook:

#33
Bastard

Bastard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 07.09.2006
nu am mai ras asa de foarte mult timp.... keep on guys  :first:  :clapping:  :coolspeak:  :roflmaofast:

#34
AndreiRN

AndreiRN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 30.04.2007

 bubalus, on Sep 5 2007, 21:12, said:

azinoapte pe la 2 jumate'  aruncam cu rosii stalcite si oua in geamul unui rahat care se credea singur in bloc....
Ai procedat mai necivilizat decat el.
Te-ai coborat sub nivelul lui.

#35
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

 AndreiRN, on Sep 6 2007, 00:37, said:

Ai procedat mai necivilizat decat el.
Te-ai coborat sub nivelul lui.

Civilizat cum era??Ii trimiteai flori, un tort si o sampanie...Asta ca sa urci peste nivelul lui...

#36
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

 Alexx84, on Sep 5 2007, 23:40, said:

Nu se supara, ca de-aia cotizezi la bugetul de stat... Ca el sa-ti asigure linistea si siguranta.  :whistling:
depinde, ca un vecin s-a ales cu amenda dupa ce a chemat politia cateva nopti la rand ca facea unu galagie cu o pompa. in final s-au potolit amandoi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate