Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recomandări HOTĂ bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
2883 replies to this topic

#145
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
as vrea si eu detalii despre Faber.
Franke cine mai are?
eu ma gandesc sa iau si celelalte (plita,cuptor etc) tot de la Franke, deci m-ar ajuta info despre hote..
(merci pentru indicii, am gasit si cealalta reprezentanta intre timp)
unde vi s-au parul cele mai ieftine produsele franke? la reprezentante sau in alte magazine? am vazut si in brico, si in hornbach si in bricolaj.. a cercetat cineva piata?

#146
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
pe net; si vine singura acasa; vezi pe price punct ro preturile, suni comanzi si gata.

#147
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Vad ca exista interes pentru hotele Faber. Pentru cei carora nu le-am raspuns pe PM, hote Faber se gasesc in urmatoarele magazine:
- In Bucuresti la la magazinul T.....market (scuze, n-au site oficial inca) din cadrul complexului comercial Vitan, dar si la magazinul asta. Eu mi-am luat din T....market pentru ca a fost putin mai ieftin, cu 20 de lei parca, dar si pentru ca era mai aproape de mine.
- In provincie, am inteles ca hote Faber au la vinzare in reteaua asta de magazine.
Eu am modelul Perla la vreo 540 si ceva de lei. O am instalata de vreo saptamina si ceva si pot sa spun ca sint multumit. Trage bine, arata bine si in plus nu e asa zgomotoasa cum ma asteptam :OK: . Sper ca postul meu nu va fi considerat reclama ;) .

#148
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Salut, am si eu o hota... decorativa cred ca se numeste, adica e doar hota din inox cu iesire afara insa doar atat, fara motor. Unde gasesc si eu hote care se pot baga acolo, incorporabile parca...?

#149
kenkenken

kenkenken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.06.2005

 unpuisor, on Feb 17 2009, 12:52, said:

Salut, am si eu o hota... decorativa cred ca se numeste, adica e doar hota din inox cu iesire afara insa doar atat, fara motor. Unde gasesc si eu hote care se pot baga acolo, incorporabile parca...?

Ce dimensiune are bucataria ta? trebuie sa tii cont si de puterea hotei. Hotele incorporabile pot fi si telescopice daca ai spatiu restrans.

#150
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
bucataria sa zicem ca are vreo 9 sau 10mp e micutza. Iar hota din inox e ca o piramida taiata ca sa zic asa si spatele e drept. Cu latime de 60 si lateralele de 55. Iar inaltime vreo 35 cm. Ma gandeam la ceva incastrabil care se poate baga in ea. Vazusem una cu 2 motoare si 380mc/h dar nu se potrivea.

#151
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006

 unpuisor, on Feb 20 2009, 19:34, said:

bucataria sa zicem ca are vreo 9 sau 10mp e micutza. Iar hota din inox e ca o piramida taiata ca sa zic asa si spatele e drept. Cu latime de 60 si lateralele de 55. Iar inaltime vreo 35 cm. Ma gandeam la ceva incastrabil care se poate baga in ea. Vazusem una cu 2 motoare si 380mc/h dar nu se potrivea.

la un asemenea tip de hota te gandesti ?

#152
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
DA Ar fi ok insa nu cred ca se potriveste. E prea inalta, adica hota mea se ingusteaza odata cu inaltimea ca la o piramida.
Am gasit ceva de genul asta dar nu e pe stoc nicaieri.

#153
nickkyfor

nickkyfor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.09.2005

 unpuisor, on Feb 23 2009, 09:04, said:

DA Ar fi ok insa nu cred ca se potriveste. E prea inalta, adica hota mea se ingusteaza odata cu inaltimea ca la o piramida.
Am gasit ceva de genul asta dar nu e pe stoc nicaieri.


  Cred ca mai bine ai folosi asa ceva   http://www.aerdirect...150-d-p498.html
, pus deasupra carcasei de hota pe care o ai.....eventual cu un regulator de turatie... E mult peste majoritatea motoarelor din hote....

#154
kenkenken

kenkenken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.06.2005
Sincer sunt multe hote bune dar cu siguranta cea mai scumpa e Elica Collection LEGEND :)

#155
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Am avut mai multe ventilatoare prinse chiar deasupra gaurii de unde incepe tubulatura insa nu rezista mai mult de 6 luni. La mine se gateste mult si in cateva luni se imbacsesc cu grasime incat nu mai merg chiar daca sunt ventilatoarele din metal. De aceea ma gandeam ca o hota incastrabila cu 1 sau 2 filtre sa reziste mai mult in timp si sa o baga acolo.

#156
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 kenkenken, on Feb 23 2009, 14:27, said:

Sincer sunt multe hote bune dar cu siguranta cea mai scumpa e Elica Collection LEGEND :)

:finger: Esti cel mai mare egoist. Nu puteai sa spui mai devreme? Ai pastrat numai pentru tine hota asta. De ce n-ai zis mai inainte? Acum, eu am apucat sa-mi cumpar hota, ce fac? Egoistule! :roflmaofast: Doamneeeeee... nu-mi venea sa cred cind am dat click pe link-ul tau :surprise: Sigur e ala pretul? 64195 de lei? Poate ii lipseste dreac vreo virgula pe undeva, ma gindesc... Si oare cit de timpit sa fii sa dai atit pe o hota? Pai fac doi rinichi si-un ficat de porc la tigaie si hota aia de 64195 e la fel de murdara ca una  de 150 de lei :D . Ce mi se pare tare e ca la pretul ala, magazinul respectiv mentioneaza ca taxa verde de 8 lei nu este inclusa :thumbup: .

PS: Acuma vad... hota asta are 95 de kile??? :eek: Asta chiar ca-i mama lu' mama hotelor...

#157
kenkenken

kenkenken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.06.2005

 aljarreau, on Feb 24 2009, 23:07, said:

:finger: Esti cel mai mare egoist. Nu puteai sa spui mai devreme? Ai pastrat numai pentru tine hota asta. De ce n-ai zis mai inainte? Acum, eu am apucat sa-mi cumpar hota, ce fac? Egoistule! Doamneeeeee... nu-mi venea sa cred cind am dat click pe link-ul tau  Sigur e ala pretul? 64195 de lei? Poate ii lipseste dreac vreo virgula pe undeva, ma gindesc... Si oare cit de timpit sa fii sa dai atit pe o hota? Pai fac doi rinichi si-un ficat de porc la tigaie si hota aia de 64195 e la fel de murdara ca una  de 150 de lei :D . Ce mi se pare tare e ca la pretul ala, magazinul respectiv mentioneaza ca taxa verde de 8 lei nu este inclusa :thumbup: .

PS: Acuma vad... hota asta are 95 de kile???  Asta chiar ca-i mama lu' mama hotelor...

Zau ca nu glumesc :D si sunt ferm convins ca e pretul corect  (este 15.000 de euro si se actualizeaza automat la cursul valutar)...si apropo e magazinul meu deci bag mana in foc pentru preturi :D cat priveste faza cu taxa verde n-am ce face, asa e legea trebuie afisata separat. Si da hota are 95 de kg (ea are 85 kg dar mai e si motorul care vine separat si mai are si ala vreo 10 kg)

Si ca bonus are TELECOMANDA INCLUSA =))

Edited by kenkenken, 25 February 2009 - 09:15.


#158
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 kenkenken, on Feb 25 2009, 09:15, said:

Zau ca nu glumesc :D si sunt ferm convins ca e pretul corect  (este 15.000 de euro si se actualizeaza automat la cursul valutar)...si apropo e magazinul meu deci bag mana in foc pentru preturi :D cat priveste faza cu taxa verde n-am ce face, asa e legea trebuie afisata separat. Si da hota are 95 de kg (ea are 85 kg dar mai e si motorul care vine separat si mai are si ala vreo 10 kg)

Si ca bonus are TELECOMANDA INCLUSA =))

Phiu, bine ca nu i-am injurat pe aia cu magazinu'  :roflmao: OK, 15.000 de euro... acum se nasc urmatoarele intrebari: cite ai vindut pina acum si daca la pretul asta iti permiti sa tii vreuna pe stoc? :) Nu de alta, da' cu 15.000 de euro cumpar Golf 6 nou si daca ma screm un pic si astept sa se adinceasca criza chiar Pasat si Audi A3  :thumbup: .
Oricum, spor la vinzare acolo. Si scuze pentru offtopic.

PS: Nu ma pot abtine de la o intrebare cam nesimtita: tu ce model de hota ai acasa? "You have the right to remain silent. Anything you say can and will be used against you" :naughty:

#159
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006

 aljarreau, on Feb 25 2009, 15:50, said:

Phiu, bine ca nu i-am injurat pe aia cu magazinu'  :roflmao: OK, 15.000 de euro... acum se nasc urmatoarele intrebari: cite ai vindut pina acum si daca la pretul asta iti permiti sa tii vreuna pe stoc? :) Nu de alta, da' cu 15.000 de euro cumpar Golf 6 nou si daca ma screm un pic si astept sa se adinceasca criza chiar Pasat si Audi A3  :thumbup: .
Oricum, spor la vinzare acolo. Si scuze pentru offtopic.

PS: Nu ma pot abtine de la o intrebare cam nesimtita: tu ce model de hota ai acasa? "You have the right to remain silent. Anything you say can and will be used against you" :naughty:

dupa ce iti iei golfu ala 6, poate iti raman banii de hota asta ... sa nu se plictiseasca sotia in bucatarie cand face de mancare...  :death:  Si nici nu e scumpa....

#160
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 plimbaretul, on Feb 25 2009, 18:21, said:

dupa ce iti iei golfu ala 6, poate iti raman banii de hota asta ... sa nu se plictiseasca sotia in bucatarie cand face de mancare...  :death:  Si nici nu e scumpa....

Daaa... nici nu e scumpa deloc. Pot sa spun ca e chiar ieftina in comparatie cu "recomandarea" lui kenkenken, doar 11549 de lei :whistling: . Si in plus vad ca are LCD cu dvd player incorporat, cu telecomanda... mmmm... o viata intreaga mi-am dorit o hota d'asta  :lol: . Se arde dreac si mincarea daca stai sa te uiti la LCD :D .
E foarte tare... In conditiile astea, nu-mi mai iau Golf 6... cu 3 hote d'astea imi iau garsoniera in Rahova :w00t: .

#161
kenkenken

kenkenken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 25.06.2005

 aljarreau, on Feb 25 2009, 15:50, said:

Phiu, bine ca nu i-am injurat pe aia cu magazinu'  OK, 15.000 de euro... acum se nasc urmatoarele intrebari: cite ai vindut pina acum si daca la pretul asta iti permiti sa tii vreuna pe stoc?  Nu de alta, da' cu 15.000 de euro cumpar Golf 6 nou si daca ma screm un pic si astept sa se adinceasca criza chiar Pasat si Audi A3  .
Oricum, spor la vinzare acolo. Si scuze pentru offtopic.

PS: Nu ma pot abtine de la o intrebare cam nesimtita: tu ce model de hota ai acasa? "You have the right to remain silent. Anything you say can and will be used against you"

Merci pt ca nu ai injurat magazinul :D . Cat priveste numarul de hote vandute sa stii ca modelul ala ZERO :D. Oricum asa cum se intampla cu toate produsele de top (vezi si hota Siemens) acestea sunt realizate doar cu rolul de "show off" si se vand cam 1-2 pe an.

Evident ca nu tin pe stoc asa ceva si nici nu as recomanda cuiva :). Daca insa ti-o doresti o poti avea in max 2 saptamani livrata de mine personal la usa ta impreuna cu o sticla de Dom Perignon :D

Insa gama Elica Collection are o multime de modele la preturi mai "rezonabile" si din acelea da am cateva pe stoc.

Cat priveste Golful VI sunt convins ca e la fel de scump dar nu poti sa il pui deasupra plitei sa aspire. Eventual poti "aspira" cateva gagici. :rolleyes:

#162
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Avand livingul/locul de luat masa/bucataria comune sunt curios ce solutii au gasit cei cu o configuratie asemanatoare cu a mea. Eu caut o hota cu capacitate de absorbtie 700-1000mc/h cel putin dar n-am gasit nimic (la preturi normale). Am gasit insa niste ventilatoare de la Vortice. Intrebarea e cu ce dau gaura de 20cm diametri in perete, exista carote atat de mari? E IPX4, deci poate fi montata afara iar in incinta din interior pot monta ce filtre vreau eu. Cum vi se pare ideea?

Edited by Cristist50, 27 February 2009 - 05:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate