Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend
 Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7
 

Reclamatie ANPC la adresa UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 child0of0bodom88, on Aug 17 2007, 19:22, said:

spare-me, abonamentul e pe numele unei pibipzde care are restante la ei in draci, si a fost chiriasa in apartamentul in care stau acum. asa ca, nu au ce-mi face! numele meu apare doar pe contractul pentru NET si TELEFON. Cum naiba frate sa-i platesc eu restantele? Ca nu-s magnata. Stii ce mi-a zis aia de la ghiseu cand i-am zis ca nu m-a instiintat nimeni de chestia asta cu tv`u? ....
"Se subintelege faptul ca trebuie sa platiti si tv`u". Io i-am zis ca daca virgula chestia asta nu e precizatain contract n-are decat sa se subinteleaga ca eu n-o sa platesc.
Exact cum spuneam inainte sa recite rendeman doua propozitii fara vreun sens in topicul asta.
Pe ea nu a obligat-o nimeni sa-si faca abonament CATV.
La domiciliul ala mai exista un abonament CATV care bineinteles !! trebuie platit...

Dar nu e vina ei si pe ea nimeni nu o obliga la nimic. Poate sa nu le plateasca, si titulara de contract sa suporte consecintele.
Poate sa o sune sa rezilieze contractul, il poate suna pe proprietar, etc.

A facut atata gargara pentru nimic, cand pe ea nu a obligat-o nimeni la nimic...

Edited by spare-me, 17 August 2007 - 20:02.


#38
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007

 spare-me, on Aug 17 2007, 21:01, said:

A facut atata gargara pentru nimic, cand pe ea nu a obligat-o nimeni la nimic...
Ba da frate, n-auzi ca sint obligata sa-l platesc, ca altfel taie netu? Netu vine pe cablul tv, nu pe utp.

#39
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
bineinteles ! asta pentru era deja un abonament TV facut pe domiciliul ala !
nu-l plati ! lasa-i sa-l taie si da-i in judecata !

de curiozitate, tu ce pazesti ?! de ce platesti restantele altora in loc sa-i contactezi sa si le rezolve ?
de ce nu soliciti rezilierea contractului ?
tu acum te uit la tv pe numele altui abonat ? si daca era pe numele tau nu aveai nevoei de televizor ?!
sau cum ?

#40
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002

 don_dannielo, on Aug 17 2007, 20:09, said:

Eu cred ca are. A avut vreodata rcsrds-ul internet prin cablu tv, fara sa dea si semnal tv pe acel cablu? Adica ce cer unii pe aici de la Astral? Nu cred.
te inseli. :)
intotdeauna (sau ma rog, il ultimii 2-3 ani) a existat posibilitatea sa contractezi doar serviciul de internet daca doresti, singura diferenta e ca tarifele erau mai mari.

#41
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
citesc topicul asta de ceva vreme si tot nu m-am lamurit.

fostul propietar avea abonament pe CATV sau nu? daca avea, contractul a fost reziliat? ma indoiesc...

#42
adeon

adeon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 12.04.2006

 zuppy, on Aug 18 2007, 00:11, said:

te inseli. :)
intotdeauna (sau ma rog, il ultimii 2-3 ani) a existat posibilitatea sa contractezi doar serviciul de internet daca doresti, singura diferenta e ca tarifele erau mai mari.
Toata prostia asta din cauza celor de la UPC, care pot rezolva tehnic foarte simplu problema, prin montarea a 2 filtre: un high-pass filter la 330 Mhz, si un low pass filter la 470. Adica sa bruieze tot ce e mai jos de 330 Mhz, si tot ce e mai sus de 470. De la 330 pana la 450 e doar digitalul care e codat, si DOCSIS-ul, adica netul - la 351 Mhz. Niste bulangii!

#43
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu omule. toata prostia asta este din cauza ca abonamentul CATV a ramas activ, pe numele fostei chiriase.
actuala chiriasa s-a vazut cu TV-ul gata luat, dar probabil crede ca nu trebuie sa plateasca pentru el.

isi face abonament numai Tel + Net, (ca TV are) si acum se mira ca trebuie platit si tv-ul

si daca lasa asa, si daca-l reziliaza fosta chiriasa pe ala si-si face ea alt abonament, CATV-ul tot trebuie platit daca vrea TV
deci suma tot aia e.

ce refuza sa intelegea (daca nu are nevoie de TV) este ca poate bine mersi sa nu plateasca abonamentul ala (presupunand ca si proprietarul si fosta chiriasa sunt nebuni si nu vor sa faca nimic) .
i se taie tv, net, etc...da in judecata si se plimba prin tribunale.

ca e mai comod sa urli ca esti nedreptatit in loc sa faci un brain storming cu lumea implicata si sa incerci sa rezolvi problema.

#44
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007

 spare-me, on Aug 18 2007, 11:45, said:

nu omule. toata prostia asta este din cauza ca abonamentul CATV a ramas activ, pe numele fostei chiriase.
actuala chiriasa s-a vazut cu TV-ul gata luat, dar probabil crede ca nu trebuie sa plateasca pentru el.

Bai am impresia ca tre sa-ti desenez, ca nu intelegi. De unde stii tu ca am tv? de unde stii tu ca am tuner? Poate daca imi bag cablul in fund o sa se vada pro tv`u pe retina.

Contractul celeilalte nu pot sa-l reziliez io, e nominal. Nu stiu de unde va inchipuiti voi ca pot da peste vechea chiriasa?  :rolleyes:
Poate e din Constanta, poate a murit, poate e din America. poate numai cu Interpolul. :death:

Oricum, discutia e mai mult decat incheiata, dat fiind faptul ca am rezolvat, am discutat si cu upc`u si cu opc`u  :)

#45
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
duduie !
tocmai ! ca nu stim ! ai aberat o crima abominabila facuta de UPC in primul post, cand de fapt nu ne-ai spus nimic concret.
mai citeste-ti o data primul post sa vezi in ce victima ai pozat cand de fapt am avut dreptate.

tu n-ai facut absolut nimic sa-ti rezolvi problema. NUMELE CHIRIASEI SI NUMARUL DE TELEFON, PRECUM SI DATELE DIN BULETIN APAR PE CONTRACT ! puteai sa dai de ea. proprietarul putea sa dea de ea ,etc...

p.s - si apropo, vezi ca tot eu am adus in discutie faptul ca de fapt nu aveai nicio problema pentru ca era contractul nominal !

asa ca felicita-te si mai lasa-ma-n pace ! :death:

#46
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007

 spare-me, on Aug 18 2007, 12:43, said:

tu n-ai facut absolut nimic sa-ti rezolvi problema. NUMELE CHIRIASEI SI NUMARUL DE TELEFON, PRECUM SI DATELE DIN BULETIN APAR PE CONTRACT ! puteai sa dai de ea. proprietarul putea sa dea de ea ,etc...
Mai spermi, calmeaza-te. de ce nu m-ai intrebat daca iti era ceva neclar? Plus ca pe contract apare numele ei, dar adresa de aici :P :P

#47
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 child0of0bodom88, on Aug 18 2007, 12:46, said:

Mai spermi, calmeaza-te. de ce nu m-ai intrebat daca iti era ceva neclar? Plus ca pe contract apare numele ei, dar adresa de aici :P :P
nici nu ma mir ca-si bate lumea joc de tine...
tu te miri ?
te rog sa-ti controlezi limbajul si sa nu-mi stalcesti 'numele'
si data viitoare cand ai pretentia sa fi ajutata, inainte sa-ti faci aparitia asa revoltata ai grija macar sa spui tot !

cat despre nick, e prima si singura data cand te rog politicos

Edited by spare-me, 18 August 2007 - 11:58.


#48
child0of0bodom88

child0of0bodom88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 05.06.2007

 spare-me, on Aug 18 2007, 12:58, said:

tu te miri ?

Nu. Fiecare cat gandeste.  :D Pe mine nu ma mai mira nimica demult..

#49
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006
daca nu va bateti nu rezolvati nimic, sunteti degeaba :P

#50
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 Talkabout, on Aug 18 2007, 20:18, said:

daca nu va bateti nu rezolvati nimic, sunteti degeaba :P
ce stii tu ce fac oamenii in initimitatea lor :)
ne-am batut si acum ne odihnim pentru repriza urmatoare...

#51
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

De unde stii tu ca am tv? de unde stii tu ca am tuner? Poate daca imi bag cablul in fund o sa se vada pro tv`u pe retina.
pe aia de la upece nu ii intereseaza daca tu ai sau nu tembelizor. exista un contract, trebuie platit. ce e atat de complicat de inteles?

daca factura e emisa pe numele celeilalte, nu o plati, insa iti vor taia tv-ul si implicit internetul si telefonul. e alegerea ta.

#52
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

daca factura e emisa pe numele celeilalte, nu o plati, insa iti vor taia tv-ul si implicit internetul si telefonul. e alegerea ta.
si daca are un dram de rabdare, ii da in judecata, si pe ea (fosta chiriasa) si pe upc, si s-a scos
normal...la situatia actuala upc-ului, numai din amenintare, pardon...avertizare, ar trebui sa se rezolve !

Edited by spare-me, 18 August 2007 - 21:39.


#53
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 20.09.2006
corect! dati in judecata UPC-u.. ofera servicii de tot rahatu(cel putin aici in miercurea-ciuc eu as demite tot personalul ungur, NIMIC nu fac astia). si multi se plang de servicii. ar merita dat in judecata

#54
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
daca se face o petitie semnata de mai multi pagubiti sau reclamanti, ma rog, cu atat mai bine

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate