Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Metode impotriva furtului de BECURI!

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
La mine pe scara blocului e plin de tablouri(unele ieftine dar frumoase) calendare de perete decorațiuni avizier de pluta cu ramă și cu pioneze unde se pun toate anunturile pe toate panourile electrice sunt abțibilduri de cea mai bună calitate(puse de locatari) pentru avertizările obligatorii givece cu flori și etc.
De trei ani de când m-am mutat nu a furat nimeni nimic.
Vin curierii într-o veselie cu diverse produse de livrat sau echipe de muncitori cu lucrări de făcut și totuși nu a dispărut nimic.
Blocul se află la margine de oraș și din spatele blocului începe câmpul liber.

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aveti video CCTV?

#57
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Sincer nu credeam ca se mai fura becuri in ziua de azi. Poate doar vreun colectionar de becuri cu incandescenta care vrea sa adune cat mai multe pana nu se interzic Posted Image

Am bec economic pus in fata usii de la intrare (stau la bloc, la ultimul etaj, dar nu avem interfon). Acum vreo 5-6 ani de Craciun a fost o gashca de colindatori pe care n-am vrut sa-i primesc si drept multumire mi-au furat becul Posted Image De atunci insa n-am mai patit,

Edited by pufonel, 27 February 2018 - 00:53.


#58
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Hehehe, niste colegi de liceu au vrut sa mearga cu colindul, iar intr-o scara de bloc, vrand sa sune la usa, a bagat mana (era intuneric) intr-o doza fara intrerupator unde firul de faza i-a dat o senzatie placuta. Posted Image

#59
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 18.10.2011
Eu voiam sa intreb cum fac sa am bec pe casa scarii la ghena, in Romania?

Am inteles ca nu se poate pune, ca se fura.

Daca n-ar fi adevarat, ar fi haios.

View Postsfantul, on 31 mai 2004 - 15:56, said:

ai grija sa nu plangi dupa camera video...
Mai pui una. Sa fie una in campul celeilalte. Si becul in campul amandurora. :D

E bec cu importanta pentru tara. Posted Image

#60
dea_dimi

dea_dimi

    cocksucker

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 12.02.2018

View PostNeaceasca85, on 27 februarie 2018 - 02:23, said:

Hehehe, niste colegi de liceu au vrut sa mearga cu colindul, iar intr-o scara de bloc, vrand sa sune la usa, a bagat mana (era intuneric) intr-o doza fara intrerupator unde firul de faza i-a dat o senzatie placuta. Posted Image
Asta nu e de ras din pacate :( sa vezi insa ce nasol e cand ai un intreupator pus pe nul in loc de faza si tragi un prelungitor lung si din greseala iti scapa degetul in el... noroc ca scapai firul dar m-a scuturat ceva.

#61
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Am zis, e naspa cand intrerupatorul e pe nul si trebuie sa opresti sigurantele ca sa schimbi o dulie sau un corp de iluminat.

Efectiv nu se tine cont in Romania de asa ceva, cel putin nu in anii 2000 si 2003 cand mi-au fost construite instalatiile la cele 2 locatii.

#62
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Plus ca in unele locatii s-au inlocuit contoarele si/sau instalatia dinainte de bransament de catre distribuitor si inversat firele la inlocuire

#63
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
La monofazic poate, la trifazic cam greu sa amesteci nulul cu cele 3 faze.

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu imi faceam griji ca fura plafonierele  cu senzor de miscare - nu becurile in sine erau in pericol :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate