Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Zapp 3g

- - - - -
  • Please log in to reply
1307 replies to this topic

#19
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostAcidMan, on Sep 3 2007, 12:25, said:

V ictor stan e practic taticul zapp ului.
fara el nu era zapp, si nu exagerez... a avut oferte mult mai consistente financiar si a ramas aici.
prost nu e, aum mai bine te-ai abtine... ti-am zis ca vbesti pe langa...

Cred ca e si cel mai vechi din Telemobil, a fost de la inceput cu compania, de pe vremea NMT. -_-

#20
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostAcidMan, on Sep 3 2007, 12:25, said:

V ictor stan e practic taticul zapp ului.
fara el nu era zapp, si nu exagerez... a avut oferte mult mai consistente financiar si a ramas aici.
prost nu e, aum mai bine te-ai abtine... ti-am zis ca vbesti pe langa...

eu n-am zis ca-i prost ci doar amuzant. chiar tu ai recunoscut ca omul bate apropouri evidente:

View PostAcidMan, on Sep 2 2007, 19:18, said:

cine are nevoie de trafic sa vina la noi= need help, please save us


#21
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005

View Postburgher, on Sep 3 2007, 12:44, said:

"Zapp-ul este companie serioasa care isi pune bine la punct reteaua inainte de a o face comerciala"

Asta a fost un apropo foarte "subtil" la adresa RDS :D
la cosmote... interviul e din 2006, daca ati sesizat... :)
e un nene de la tehnic... se vede dupa port si dupa vorba...  :rolleyes:   asa ca relaxati-va, nu-l luati in seama... :) vroia sa fie interesant...

#22
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View Postkhristian78, on Sep 4 2007, 22:46, said:

la cosmote... interviul e din 2006, daca ati sesizat... :)
e un nene de la tehnic... se vede dupa port si dupa vorba...  :rolleyes:   asa ca relaxati-va, nu-l luati in seama... :) vroia sa fie interesant...

numai ca spre deosebire de noi care doar ne dam cu parerea, omul ala este unul dintre cei mai buni oameni tehnici din tara asta. si chiar stie ce vorbeste, ma indoiesc ca voia sa fie interesant.

#23
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Dacă interviul este din 2006, atunci "înțepăturile" sunt corecte. Chiar așa de repede s-au uitat congestiile din rețeaua Cosmote din martie-aprilie anul trecut? Este adevărat, de atunci ei au evoluat mult și au acum probabil cea mai bună acoperire pe GSM, în vreme ce la Zapp nu s-a mai întâmplat nimic...

#24
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postborn2lose, on Sep 5 2007, 07:02, said:

numai ca spre deosebire de noi care doar ne dam cu parerea, omul ala este unul dintre cei mai buni oameni tehnici din tara asta. si chiar stie ce vorbeste, ma indoiesc ca voia sa fie interesant.

Un om cu simtul realitatii de la tehnic lasa treaba atacarii adversarului departamentului de comunicare al firmei. Nu se apuca el sa vorbeasca de parca ar fi o polemica pe forum.

Zapp o fi facut treaba si-a revolutionat piata cu EDVO dar din 2004 n-a mai miscat nimic.

Mie mi s-a parut penibil. Vorbea ca un om de fotbal.

#25
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
ce misto a facut de fostul ceo de la connex cand au lansat 3g cei de la connex :)

#26
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View Postcmidp, on Sep 5 2007, 09:44, said:

Un om cu simtul realitatii de la tehnic lasa treaba atacarii adversarului departamentului de comunicare al firmei. Nu se apuca el sa vorbeasca de parca ar fi o polemica pe forum.

Zapp o fi facut treaba si-a revolutionat piata cu EDVO dar din 2004 n-a mai miscat nimic.

Mie mi s-a parut penibil. Vorbea ca un om de fotbal.

ai impresia ca mai este cineva in Zapp sa se ocupe de Marketing (inclusiv comunicare)? :) s-a ocupat Victor de toti  nici o problema ;)

sunt extrem de curios cum or sa rezolve situatia cu banii pentru ca emisiunea lor de actiuni s-a dus pe apa sambetei si nu stiu cine ar mai baga bani acolo in conditiile actuale... 3G la Zapp e o palarie mare din punct de vedere financiar si oarecum inutila, Zapp avand posibilitatea sa ofere servicii 3G like pe reteaua lor in 450 MHz... poate ca daca foloseau banii de licenta pentru terminale era mult mai sanatos si ar fi avut chestii mai ca lumea in piata, si nu ma refer la design ci la functionalitati si servicii implementate... nu mai zic nimic de prepaid, o fata morgana a Zapp...

oricum, existenta pe piata a inca 2 licente 3G Zapp si RDS nu poate decat sa bucure pentru ca daca se reuseste lansarea cu succes a ofertelor comerciale Vodafone si Orange vor trebui sa se alinieze si asta nu poate decat sa avantajeze clientul...

#27
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Așa cum stau lucrurile acum, ar fi fost mai bine ca licența 3G zapp să o fi luat Cosmote.
Așa sunt toate șansele ca ea să fie retrasă, Cosmote să înceapă să ofere 3G pe 900 și/sau 1800 conform indicațiilor Comisiei Europene iar licența Zapp nu cred că va mai interesa pe cineva.

#28
tele_com

tele_com

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 31.08.2007
Zapp tine licenta la naftalina - din lipsa de fonduri .

Cosmote-ul pana acum ar fi bagat deja o super-oferta 3G ...... 2000 de Giga lunar cu 3 euro.  :D

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttele_com, on Sep 5 2007, 12:31, said:

Zapp tine licenta la naftalina - din lipsa de fonduri .

Cosmote-ul pana acum ar fi bagat deja o super-oferta 3G ...... 2000 de Giga lunar cu 3 euro.  :D


Stimabililor de la Zapp(ma refer aici la staff) ce se mai aude cu articolul din Ziarul Financiar: http://www.zf.ro/art...telefonul_mobil
html


Ceva balon de sapun? ca termene nu prea s-au respectat!

Abonat Zapp!

#30
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

View Postakajohn, on Sep 5 2007, 11:24, said:

ai impresia ca mai este cineva in Zapp sa se ocupe de Marketing (inclusiv comunicare)? :) s-a ocupat Victor de toti  nici o problema ;)
Adu-ti aminte ce dezastru de comunicare & marketing era pe vremea NMT si pana la relansarea din 2001, adica aproape 9 ani, daca e sa ma gandesc ca NMT a fost operational din 1992.

#31
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
preturi, ceva ?


voip-ul care-l vor lansa face parte din 3g ? :P

#32
panamea

panamea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 12.05.2007
Un lucru e cert, Zapp știe ce înseamnă cu adevărat serviciile integrate, ca dovadă voip-ul proaspăt lansat și portalul zappmobile, cel mai complet portal de pe la noi.

#33
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

View Postmailman, on Sep 5 2007, 18:46, said:

Adu-ti aminte ce dezastru de comunicare & marketing era pe vremea NMT si pana la relansarea din 2001, adica aproape 9 ani, daca e sa ma gandesc ca NMT a fost operational din 1992.

NMT-Telemobil (parte a grupului Telefonica) adica, functiona pe o piata in care era singurul provider de servicii wireless... Aveau monopol ca si Romtelecomul adica in acea perioada deci ce marketing aveau nevoie? In 2001 inainte de lansare s-a creat o echipa de Marketing pentru ca era necesara in mediul concurential din zona wireless (Vodafone-Connex si Orange-Dialog existau deja si aveau milioane bune de abonati)... Deocamdata nu stiu ce e pe acolo dar la cum arata comunicarea lor si lipsa de pe piata cred ca s-a cam stins lumina si in curand se trage heblu...;)

#34
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View Postakajohn, on Sep 7 2007, 10:01, said:

NMT-Telemobil (parte a grupului Telefonica) adica, functiona pe o piata in care era singurul provider de servicii wireless... Aveau monopol ca si Romtelecomul adica in acea perioada deci ce marketing aveau nevoie? In 2001 inainte de lansare s-a creat o echipa de Marketing pentru ca era necesara in mediul concurential din zona wireless (Vodafone-Connex si Orange-Dialog existau deja si aveau milioane bune de abonati)... Deocamdata nu stiu ce e pe acolo dar la cum arata comunicarea lor si lipsa de pe piata cred ca s-a cam stins lumina si in curand se trage heblu... ;)


Uneori lipsa de informatie duce la aberatii.Afla mai intii de ce sa retras Telefonica din afacere,pe o piata in care puteau face multe in domeniul mobil si mai ales cind profitul era mult mult peste ce se poate scoate azi !Au fost interese mari de sus...li s-a dat in cap si au plecat scirbiti.Guvernul lui nea Nicu de la acele vremuri avea planuri mari pentru unii din bosii de azi! B)

#35
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005

View PostJean Gary Diablo, on Sep 7 2007, 10:38, said:

Uneori lipsa de informatie duce la aberatii.Afla mai intii de ce sa retras Telefonica din afacere,pe o piata in care puteau face multe in domeniul mobil si mai ales cind profitul era mult mult peste ce se poate scoate azi !Au fost interese mari de sus...li s-a dat in cap si au plecat scirbiti.Guvernul lui nea Nicu de la acele vremuri avea planuri mari pentru unii din bosii de azi! B)
Din cauza asta a ajuns tara asta unde a ajuns.Oricum e offtopic, hai sa vorbim de 3G ca asta era subiectul.

#36
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

View Postpanamea, on Sep 5 2007, 23:53, said:

Un lucru e cert, Zapp știe ce înseamnă cu adevărat serviciile integrate, ca dovadă voip-ul proaspăt lansat și portalul zappmobile, cel mai complet portal de pe la noi.

Te rog posteaza un link cu oferta de VoIP la care faci referire, eu nu am gasit nici o oferta pe site la data, acestui mesaj.
Mersi.

Gata am gasit.
http://voip.zappmobile.ro/

Edited by Ignition, 07 September 2007 - 10:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate