Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

eroare MIOMAP 3.2 si IGO

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Testosul

Testosul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.02.2004
Salut, am si eu o problema:am IGo 2006 Plus si vreau sa caut o strada in Locarno, Elvetia.Gasesc orasul, gasesc strada si cand o selectez sa imi arate harta, se blocheaza. Mentionez ca am un Mio A701. Stie oare cineva despre ce este vorba?
Multumesc frumos

#38
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostTestosul, on Feb 22 2008, 16:59, said:

Salut, am si eu o problema:am IGo 2006 Plus si vreau sa caut o strada in Locarno, Elvetia.Gasesc orasul, gasesc strada si cand o selectez sa imi arate harta, se blocheaza. Mentionez ca am un Mio A701. Stie oare cineva despre ce este vorba?
Multumesc frumos


ce versiune de harta este?

#39
Testosul

Testosul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.02.2004
Harta se numeste Switzerland_2007[1].07_070724.
Daca cumva aveti vreo idee despre aceasta problema, va multumesc anticipat.

#40
alextorres

alextorres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2008

View Postb10sid, on Jan 22 2008, 14:30, said:

pe evolio nu poti pune harti nu poti face upgrade nu poti face nimic.
de ce? pentru ca desi tu zici ca ai licenta te inseli.  daca te duci la adresa de site oficiala o sa ai surpriza sa constati ca serial no ( licenta ) nu e buna.
chiar scrie acolo ca nu merge inregistrarea pentru evolio.

eu am un evolio s1200 si aveam aceiasi problema. mai grav este faptul ca nu are Cehia ( nici la nivel de strazi principale )
am cautat sa pun pe el un igo spart vreo 2 luni si nu am gasit. tot ce puneam nu mergea.

am reusit sa pun o versiune pana la urma
salut te rog frumos explicami si mie cum ai reusit sa pui o versiune pe evolio1700

#41
ar_florint

ar_florint

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.01.2009

View Postnorocel, on Aug 3 2007, 13:56, said:

trebuie sa instalezi neaparat driverul GAPI de la http://www.wincesoft..._for_hpc_s.html
si sa alegi dispozitivul care ti se potriveste
apoi sa stergi din directorul MIO fisierul gx.dll
la fel si pentru IGO
apoi o sa vezi ca iti merge

la mine e problema ca inca nu comunica cu satelitul , nu stiu de ce ..

salutare man. am si eu o problema cu softul de pe un PNA Medion MD 95750 si vreau sa instalez IGO 2006 sau MioMap 3.2.
Am citit discutiile de pe acest forum, am downloadat GAPI dar nu stiu cum sa-l instalez.
Am incercat sa conectez PNA-ul la laptop pe USB si sa dau install la GAPI. Imi da mesajul : ActiveSync not found on this computer (am Vista Ultimate).
Am incercat sa-l copiez pe SD si sa-l instalez de acolo pe PNA dar nu merge.
Cum fac sa instalez GAPI?
PNA-ul are instalat WinCe.net 4.2
Ms

#42
Terro

Terro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.12.2008

View Postnorocel, on Aug 3 2007, 12:56, said:

trebuie sa instalezi neaparat driverul GAPI de la http://www.wincesoft..._for_hpc_s.html
si sa alegi dispozitivul care ti se potriveste
apoi sa stergi din directorul MIO fisierul gx.dll
la fel si pentru IGO
apoi o sa vezi ca iti merge

la mine e problema ca inca nu comunica cu satelitul , nu stiu de ce ..


bine bine , pare usor , dar ... la aparatul mai sus mentionat da o eroare la care din cate imi dau io seama e din cauza windowsului , pt ca nu e decodat. cum se poate decoda asa ceva ???, mentionand ca nu am nici un cd, manual sau back-up facut la el. am pe un braga 301 2 variante de harti , un igo 2006 se si un mio 3,3 funcionale. (nu is facute de mine sa fie functionale ... asa l-am luat). si vreau sa le pun pe allview , sau macar unu din ele ca hartile sunt aceleasi
  dau o bere virtuala , sau chiar una reala daca ajungeti prin Neamt , numa sa imi dea careva o solutie , ... va rog mult
- am incercat cu un fisier addons.txt luat de pe net , n..... nu mere
- am incercat cu un fisier cu extensia autorun.ini in care am pus \\windows\explorer.exe ... neaaah ... nu merge
am apasat toate combinatiile posibile si imposibile de butoane ... nik

solutii pe forum , intru in fiecare seara , sau id terroristu_re5pect at yahoo dot com


multam anticipat oricarei solutii ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate