Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

radiourile pe internet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

Poll: PARERILE VOASTRE DESPRE RADIOUL PE INTERNET (20 member(s) have cast votes)

Credeti ca radioul pe internet se mai asculta in romania si se mai face publicitate la el ?

  1. da (13 votes [65.00%])

    Percentage of vote: 65.00%

  2. nu (1 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  3. nu am idee (2 votes [10.00%])

    Percentage of vote: 10.00%

  4. numai cele private de specialitate (1 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  5. cele de radiodifuziune ale tzarii (1 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  6. cele externe (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. nici unul (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. toate (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. posturile pirat manele - dance (1 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  10. posturile pirat cu manele (1 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

  11. posturile extrem&senzation (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  12. confidential (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
haideti sa dezbatem ! rog seriozitate .. va rog anticipat

Edited by Antenistu', 01 August 2007 - 16:22.


#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Da, se mai asculta... sunt cateva zeci care o duc foarte bine (si eu am unul care in ultimul timp s-a dezvoltat tot mai mult). Publicitate nu stiu ce sa spun... schimb de link-uri se practica cel mai des.

#3
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006

View Postdarkangelbv, on Aug 1 2007, 23:18, said:

Da, se mai asculta... sunt cateva zeci care o duc foarte bine (si eu am unul care in ultimul timp s-a dezvoltat tot mai mult). Publicitate nu stiu ce sa spun... schimb de link-uri se practica cel mai des.
tradu-mi acest shimb de link-uri cum se procedeaza sa vad cum pot ajuta un radio de net!

#4
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Vorbesti cu proprietarii altor situri (care sa aiva target acelasi cu al tau) sifaceti schimb de link-uri (adica el pune un link catrre situl tau si tu catre al lui). ai putea incerca google adwords insa nu stiu daca se merita pentru un radio online, avand in vedere ca nu castigi mare lucru (Google adwords e pe bani :P )

#5
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006

View Postdarkangelbv, on Aug 2 2007, 14:40, said:

Vorbesti cu proprietarii altor situri (care sa aiva target acelasi cu al tau) sifaceti schimb de link-uri (adica el pune un link catrre situl tau si tu catre al lui). ai putea incerca google adwords insa nu stiu daca se merita pentru un radio online, avand in vedere ca nu castigi mare lucru (Google adwords e pe bani :P )
scuza-ma ca ma pronunt dar la 58 de ani care ii am nu stiu cum se procedeaza .. imi explici pendelete ? eu am linku de la radio care vreu sa il ajut . bun , ce trebui sa fac eu acu ? sa zbier in sus si in jos care vrea sa imi puna linku pe sit? sau ? fii te rog mai explicit si daca ai cu ce .. si arata-mi!

Edited by Antenistu', 02 August 2007 - 13:19.


#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
exact, zbieri in stanga si in dreapta si vezi unde iti poti plasa link-ul (sau un banner).
ca sa ajungi undeva sus in google cu situl e bine sa-l inscri in cat mai multe directoare web... pentru mai multe detalii despre astfel de chestii consultati aria Webmaster Corner a acestui forum.

#7
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006
Am votat DA, pentru ca sunt convins ca acest "fenomen" prinde tot mai multa amploare.

Am cateva obiectii referitoare la chestionar, no offense!

1.De ce nu ai creat 2 intrebari, adica una sa fie "Credeti ca radioul pe internet se mai asculta in romania?" si alta "Se mai face publicitate la radiourile online?" Nu de alta, da' asa, eu presupunand ca gandesc ca da, se asculta radio online, dar nu prea se face publicitate, ce varianta ar trebui sa aleg?
2.Ce inseamna "Confidential"? Daca nu vreau sa raspund la chestionar din varii motive nu raspund si gata, de ce as alege varianta "Confidential"?
3.Ce intelegi prin "posturile extrem&senzation"?

In rest felicitari pentru initiativa, chiar sunt curios sa vad ce alegere fac unii si altii, interesul insa e extrem de scazut, pana acum nu au votat decat 10 persoane, si atunci si rezultatele sunt irelevante. Poate ca daca te straduiesti sa imbunatatesti putin chestionarul asta o sa ai mai mult succes.

Eu va recomand tuturor cu caldura http://www.radioio.com/
O sa fiti placut impresionati, SUNT SIGUR!

#8
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Da ma se asculta la greu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate