Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

canon mp160

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
valserval

valserval

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 21.12.2003
La un canon mp160 cum se foloseste butonul maintenance(cel cu patentul si surubelnita) si mai exact ce face el, ce reprezinta caracterele de pe display cand este apasat,se foloseste in combinatie cu alte butoane???,are aceleasi functii ca si maintenance-ul din soft ???

#2
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006
La un canon mp160 cum se foloseste butonul maintenance(cel cu patentul si surubelnita)?

Salut,
Normal se foloseste ca in manualul imprimantei...daca nu gasesti apeleaza la reprezentanta Canon din RO.
Daca totusi nu gasesti cauta pe net "mp160 maintenance button"...o sa gasesti....
http://www.dealtime....RD-317532311172
sau
http://www.amazon.co...r/dp/B000GUO4KG ....vezi mai jos pe pagina "Customer Reviews"

Sunt multe info despre imprimante dar trebuiesc cautate.

Gabi

#3
emytos

emytos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 12.09.2006
la canon mp160 .... trebe schimbat cartusu din cand in cand ? ca imi da E4 adica ... NO INK

cartusu ii inauntru ca am scos vreo 80 de pagini cu el .. si a 81a .... nu o mai iesit

el a fost refill .. de vreo .... 2 ori.


iata mai jos si lista de erori ... poate va este de folos.

ERROR CODE CANNON MP150/MP160
E2 2 No paper (ASF)
E3 3 Paper jam
E4 - No ink
E5 5 The ink cartridges are not installed or a non-supported ink cartridge is installed , or the ink cartridges are not installed properly
E8 - Waste ink absorber full, or platen waste ink absorber full «ОК&raquo
E9 - The connected digital camera / video camera does not support Camera Direct Printing
E14 - The Ink cartridges whose destination are wrong
E15 15 Ink cartridge is not installed
E16 - Ink remaining is unknown
E16 -
E19 - Failed to scan head alignment sheet

#4
the2003s

the2003s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.05.2006
Am si eu un MP160 si vreau sa zic ca m-a scos din pepeni. In primul rand ca de cand am cumparat-o am constatat ca nu vrea sa scaneze decat daca dezactivez controller-ul USB2.0, iar acum imi da eroarea E15 ca nu recunoaste cartusele. Atentie: nici nu pot scana daca nu recunoaste cartusele!!! Cartusul negru e inlocuit de vreo 3 luni, iar ala color n-a fost inlocuit de loc. Credeti ca merita sa investesc ~150 de ron in cartuse originale (negru si color) cand cu 3-400 ron se poate cumpara una noua? Asta tinand cont ce a spus si un utilizator mai sus ca in scurt timp imi va cere sa curat buretii in care se scurge cerneala!

#5
astrixz

astrixz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 18.02.2008
nu este reusit chiar deloc acest model !!! m-am murdarit pana la urechi ca sa curat una (imi dadea eroarea e27) si dupaia tot combinatii de erori...ba ca nu sunt bune cartusele, ba ca eroare de scanner....am cumparat si cartuse noi si NU MERGE deloc, nici cu resetare SOFTware / firmware.


aiurea...am mai vazut pe forumuri straine...o gramada de probleme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate