Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Setari WAP

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.04.2007
Salut! Am un SPV C100 de la Orange si acum o saptamana am activat optiunea WAP unlimited cu 3,5E (pe cartela avem un caredit de 8E). Dupa 3-4 zile creditul ramas a inceput sa scada cand navigam pe wap. Am sunat la Orange si un operator ”destept” mi-a zis ca sunt taxat ca telefonul se conecteaza prin CSD si m-a rugat sa sterg setarile CSD. Dupa stergerea setarilor telefonul refuza sa se mai conecteze la WAP; Internet Explorer imi spune ca pagina este momentan indisponibila. Am sunat iarasi la serviciul clienti si aici surpriza - Nu avem setari disponibile pentru telefonul dvs. Un operator m-a rugat sa sun la 484 (poate au cei de-acolo), nici la acest serviciu nu am gasit sprijin, iar acum nu stiu ce sa fac.
Am gasit un site pe net cu niste setari, dar nu functioneaza.

Daca m-ati putea ajuta v-as fi recunoscator.

#2
giulio.vasilescu

giulio.vasilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.05.2007
Salut!

ca sa rezolvi problema, ai 2 posibilitati:
-intri pe site-ul Orange si faci setarile manual
-tot de pe site-ul lor, iti activezi setarile automate, care-ti vot veni intr-un mesaj pe care-l vei memora si il setezi ca fiind cont curent de utilizare pentru WAP.
Fa-le cu multa rabdare!Daca totusi nu te descurci, du-te la un Orange Shop si acolo te rezolva sigur un Phone Expert!Garantat!-:)

#3
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
asa am patit si eu prima data...iam lasat pe ei sa imi faca setarile si imi intra si pe apn internet si trebuia sa platesc :)
Wap Unlimited Orange , Setari ->Conexiuni->gprs , sterge toate conexiunile in afara de mms

-gprs-menu-add

Description: Work
Connects to: Work
Acces point: wap

proxy-menu-add

Description: WAP
Connects from: Work
Connects to: WAP Network
Proxy: 62.217.247.252:9201
Type: WAP

proxy-menu-add

Description: Internet
Connects from: Work
Connects to: The Internet
Proxy: 62.217.247.252:8799
Type: HTTP

#4
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.04.2007

View Postgiulio.vasilescu, on Jul 23 2007, 15:11, said:

Salut!

ca sa rezolvi problema, ai 2 posibilitati:
-intri pe site-ul Orange si faci setarile manual
-tot de pe site-ul lor, iti activezi setarile automate, care-ti vot veni intr-un mesaj pe care-l vei memora si il setezi ca fiind cont curent de utilizare pentru WAP.
Fa-le cu multa rabdare!Daca totusi nu te descurci, du-te la un Orange Shop si acolo te rezolva sigur un Phone Expert!Garantat!-:)

Salut! Pe site-ul lor nu sunt disponibile setari pentru telefoanele cu WM. Poate sa incerc sa ma orientez dupa setarile celorlalte telefoane. Poate daca nu reusesc voi merge la un orange shop, dar ei imi vor face acelaeasi setari ca inainte si iarasi imi va lua bani din cauza conectarii prin CSD. Nu inteleg de ce au pus tipul acesta de conexiune pentru ca mai am un Sagem myx5-2 si ala se conecteaza doar perin GPRS nu si prin alte moduri.

#5
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.04.2007

View Posthcv, on Jul 23 2007, 15:35, said:

asa am patit si eu prima data...iam lasat pe ei sa imi faca setarile si imi intra si pe apn internet si trebuia sa platesc :)
Wap Unlimited Orange , Setari ->Conexiuni->gprs , sterge toate conexiunile in afara de mms

-gprs-menu-add

Description: Work
Connects to: Work
Acces point: wap

proxy-menu-add

Description: WAP
Connects from: Work
Connects to: WAP Network
Proxy: 62.217.247.252:9201
Type: WAP

proxy-menu-add

Description: Internet
Connects from: Work
Connects to: The Internet
Proxy: 62.217.247.252:8799
Type: HTTP

Iti multumesc mult pentru setari! Au mers perfect.  :first:

#6
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
cu placere,  google rullz

#7
EK90

EK90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.04.2007
Salut! Am introdus setarile pentru a putea naviga de pe telefon pe pagini http fara sa fiu taxat in plus (merg perfect), dar cand am conectat telefonul la PC si am configurat conputerul dupa cum mi-a zis un operator Orange, calculatorul imi arata ca sunt conectat, dar Internet Explorer refuza sa deschida orice pagina (de pe telefon merg perfect). Am incarcat o cartela cu un euro (inainte fiind goala, dar cu optiunea WAP UNLIMITED activa) si netul merge perfect, dar imi ia bani foarte repede (0,9 euro/MB). Cum sa fac sa folosesc netul pe PC doar cu optiunea WAP UNLIMITED sau fara sa fiu taxat? Exista ceva setari care se pot face (un proxy ceva)?

Daca m-ati putea ajuta v-as fi recunoscator!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate