Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

O parere va rog!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
GolfOwner

GolfOwner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.05.2007
Mi-am inchis balconul cu termopan,implicit am izolat peretii cu placi din astea de zapada artificiala.Acum vreau sa pun un calorifer sub geam,problema fiind ca peretele este alcatuit din:
dinspre camera este asa:un rand de 10 cm de placa de zapada artificiala,dupa aceea niste tigle mari care au gauri mari,si dupa aia o placa  de beton de aprox 5 cm.Problema este ca nu pot fixa in "peretele" asta suruburile de prindere a suportului caloriferului ca nu am in ce.Nu stiu cum sa fac sa prind suruburile,dati-va cu parerea sa vedem ce sa fac?

#2
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View PostGolfOwner, on Jul 23 2007, 11:36, said:

Mi-am inchis balconul cu termopan,implicit am izolat peretii cu placi din astea de zapada artificiala.Acum vreau sa pun un calorifer sub geam,problema fiind ca peretele este alcatuit din:
dinspre camera este asa:un rand de 10 cm de placa de zapada artificiala,dupa aceea niste tigle mari care au gauri mari,si dupa aia o placa de beton de aprox 5 cm.Problema este ca nu pot fixa in "peretele" asta suruburile de prindere a suportului caloriferului ca nu am in ce.Nu stiu cum sa fac sa prind suruburile,dati-va cu parerea sa vedem ce sa fac?


Cred ca ar fi mai inspirat ca un sm sa mute topicul la 'Casa mea'. Aici e dificil de primit un raspuns avizat ;)

#3
GolfOwner

GolfOwner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.05.2007

View PostBebeluska, on Jul 23 2007, 12:11, said:

Cred ca ar fi mai inspirat ca un sm sa mute topicul la 'Casa mea'. Aici e dificil de primit un raspuns avizat ;)
Rog un moderator sa mute topicul la rubrica "Casa mea"
Multumesc

#4
cr1stache

cr1stache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 05.11.2005
Ai doua variante: fie folosesti niste cleme cu partea care intra in perete foarte lunga astfel incat sa se infiga in peretele de beton, fie folosesti niste suporti fixati in podea care sa sustina caloriferul si clemele sa mentina doar distanta intre perete si calorifer fara rol de sustinere. Recomand a doua varianta fiind mai sigura :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate