Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Scarface (1983)

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
M-am gandit ca acest film merita un loc de comentarii pe forum. Probabil cel mai bun fiml al lui Al Pacino in opinia multor critici.A fost lansat in anul 1983. O capodopera de regizare, un "Tony Montana" care a jucat absolut magnific, super efecte , actiune, drama, dragoste, comedie, trafic de droguri si multe alte caracteristici, toate intr-un film de aproximativ 3 ore.
Alti actori care au jucat: Michelle Peiffer, Robert Loggia, Steven Bauler, Dennis Holahan, Ted Beniades, Roberto Contreras etc etc
Regia: Brian DePalma


Pentru cei care ati vazut filmul dati-va cu parerea, aduceti completari, iar cei care nu l-ati vazut: watch it!  ca merita  :OK:

   [ http://www.posterandprintgallery.com/internet%20pic/scarface.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.all-film-posters.com/posters/scarface.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.picturevillage.com/photo/data/20cf775fa6b5dfe621ade096f5d85d52/full_6827_p92313.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
FANTASTIC filmul. L-am văzut recent, de fapt luna trecută pentru prima dată și am rămas impresionat. De fapt eu sunt destul de atras de anii 80, de viața de atunci, șamd. Modul în care ajunge el in fruntea afacerilor și apoi cum totul îi scapă de sub control m-a vrăjit. Deja spre sfârșit a ajuns să creadă că el are dreptul să controleze viața tuturor. N-o să uit niciodată lupta aceea din final. A crezut că e invincibil până în ultimul moment./sad_angel

#3
wildsnake03

wildsnake03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.05.2004
In seara asta o sa ma uit si eu la acest film si maine o sa va spun ce parere am despre el.

#4
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Ok, asteptam  :)

#5
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
cu siguranta, unul dintre cele mai bune roluri jucate de Pacino... este magnific! si aproape la fel de "bulangiu" (a se citi malefic) ca in Godfather 2. super-film!

#6
wildsnake03

wildsnake03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.05.2004
Fratilor va anunt ca mi-a placut la nebunie. Al Pacino se potriveste de minune in roluri de genul asta.

#7
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
manusa chiar!

#8
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,245
  • Înscris: 06.01.2009
Filmul meu preferat. Recomand totusi sa vedeti si originalul, Scarface (1932), de asemenea un film de exceptie. Toate fazele cheie ale filmului din '83 sunt inspirate dupa cel din '32.

#9
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
L-am vazut de 4 ori. E un film foarte foarte bun!!!

"Say hello to my little friend" :)))

#10
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
E un film bun !
Face parte din genul de filme , care in nici un caz nu trebuie ratate ! Alaturi de Godfather, Pulp Fiction, Fight Club, etc.



semnatura mea spune tot :D

#11
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Da, un film de nota 10 cu un actor de nota 10.
L-am vazut recent in HD. :D

#12
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,749
  • Înscris: 23.05.2013
Desi stiam de el, o lunga perioada de timp nu l-am vazut. Pana de curand, si reactia mea a fost...WOW! Ii dau 10/10, un film excelent din orice punct de vedere. :)

#13
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
L-am vazut de cel putin 5-6 ori si de fiecare data m-a surprins cu ceva nou...E intr-adevar o poveste de proportii epice, orchestrata impecabil de maestrul De Palma iar Pacino face rol de zile mari...

#14
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
The World and everything in it is yours.

Bloody brilliant movie.

#15
NT87

NT87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 31.08.2007
Pentru a vedea doar o mica parte din adevaratul talent al lui Pacino, vizionati: Dog Day Afternoon, Serpico si The Panic in Needle Park- filmul care l-a plasat in The Godfather.

#16
HorrorMaster

HorrorMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.04.2008
:coolspeak:  mi-a placut mai mult decat Nasul sau filmele lui Scorsese despre mafie(nu spun ca acestea nu ar fi bune).

Tony Montana,extraordinar,pentru faptul ca desi este un criminal brutal refuza sa ucida o familie cu copii,fapt care in cele din urma ii determina sfarsitul.

#17
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Mi-a placut mult, e printre filmele mele preferate cu Pacino si le-am vazut aproape pe toate.

#18
alextreme

alextreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.05.2009
Finalul face toti banii B)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate