Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Instalatori: probleme cu Instalatorul; diverse

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#127
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

View Postdenache, on 05 iulie 2016 - 12:07, said:

....
Cum se procedeaza in aceste cazuri ? Sotul zice sa ii las sa termine si la sfarsit sa le dau cada la subrat in loc de bani.
Ce parere aveti ?
Pai cam asa ar trebui, sa le scazi costul caditei din manopera. Sa le dai cadita si bonul si nu au decit sa mearga ei la magazin sa incerce sa-ti schimbe cadita cu alta noua, sau sa-si recupereze bani.

---
Totusi, nu inteleg de ce ai lasat cadita in baie ? Trebuia de dimineata sa le arati cadita ca sa o poata masura, dupa care sa le dai doar sifonul caditei  in mina. Si nici asta nu era obligatoriu sa ramina la ei.
Intre sifonul caditei si teava propriuzisa de canalizare (aia ce iasa afara din podea) va veni montat un banal racord flexibil si tocmai datorita acestui racord flexibil, teava de canalizare nu trebuie scoasa afara din sapa cu precizie chirurgicala. Se scoate undeva total aiurea, doar ca sa fie scoasa. Trebuie doar sa fie undeva aproape de sifonul caditei si sa ti cont doar de suporti/picioarele si ranforsarile care este posibil sa le aiba cadita. Asa ca nu inteleg de ce au desfacut ei cadita de dus din ambalaj. Poate ca este prima data cind monteaza asa ceva.

Sa verifici si daca suporti de WC au fost montati conform instructiunilor. Sa nu ai surprize dupa ce pui faianta.

Edited by florin71_skoda, 05 July 2016 - 14:10.


#128
marusu

marusu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.11.2018
Buna ziua! Va cer ajutorul printr-un sfat, la probema mea. Locuesc la ultimul etaj intrun bloc de 8 etaje. De cati va ani de cand m-am mutat in el ma lovesc de probema cu caldura in apartament la venirea sezonuliu rece. Anul acesta am schimat toate coloanele de sus pana la subsol, am schimbat si legaturile orizontale dintre calorifer si coloana. Problema sa remediat numai pe jumatate, mai exact in dormitoare caloriferele sun calde de sus pana jos, iar in sufragerie si bucatarie sunt o palma calai in partea de sus. Am fost si la vecinii de sub mine si pana la etajul 7 caloriferele functioneaza normal in parametri cu agentul termic distribuit de RADET. Am montat un robinet in locul aerisitorului de la calorifer si am observat ca prtesiunea pe tur este mai mica decat presiunea pe retur, mai exact cand am oprit returul si am dat drumul la tur curgea apa mai lent, iar cand am oprit turul si am dat drumul la retur venea apa cu viteza mare. Din cate stiu ar trebui sa fie egala. Am crezut ca robinetul meu de tur nu deschide bine, si l-am scos si am montat un cot olandez ce 1/2, mai exact lam pus pe direct. Intradevar a mai crescut presiunea pe tur dar nu atat incat sa  faca circuitul complet in calorifer. Va multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate