Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Clive Barker"s Jericho

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007
clive barker unul dintre cei mai mari scriitori de romane horror sci-fi s-a hotarat sa faca un alt doilea joc ( pe primul il stiti Undying ) pe nume jericho
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xdwNTt-9bS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] un mic trailer
se va lansa in 2007 si promite ca va redefini genul FPS  un nu nou tip de gameplay
daca mai stiti detali postati aici   B)

#2
cristy10best

cristy10best

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 20.05.2007
Clive barker's demo pe gamespot http://www.gamespot....=tabs;downloads  B)

#3
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Am asteptat jocul asta mult dar dupa ce am jucat demo-ul am fost cam dezamagit :(

#4
dldandrei

dldandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2007
Care a reusit sa treaca de groapa

#5
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
am ajuns la al doilea nivel , world war 2. Foarte frumos jocul.

#6
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
ma, nu stiu... mie nu-mi place deloc. in afara de grafica - impusti ca nebunu'. stiu ca e shooter, da' e la nivelul lui doom 1.
eu ma asteptam la un undying. asta e prea simplist, scriptat si previzibil.

#7
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
man pai ai rabdare cu el , ai sa vezi apoi ce imprevizibil devine , cand tre sa te schimbni dintr-unu intr-altu ca sa rezolve tot felul de chestii... tot felul de situatii limita, si nici nu mai zic de povestea foarte bine gandita.

#8
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
Nu stiu ce sa zic am jucat vreo 1 ora si hmm... merge dar parca prea multa chilareala nu stiu ceva e prea mult parca e obositor. :|

#9
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
nu se compara cu Undying :uhuhno:

#10
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View Postcristy10best, on Jul 6 2007, 09:29, said:

clive barker unul dintre cei mai mari scriitori de romane horror sci-fi s-a hotarat sa faca un alt doilea joc ( pe primul il stiti Undying ) pe nume jericho
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xdwNTt-9bS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] un mic trailer
se va lansa in 2007 si promite ca va redefini genul FPS  un nu nou tip de gameplay
daca mai stiti detali postati aici   B)

deci, trailerul e aici

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j5PwWVhG3vg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

parerea mea e ca Jericho arata de groaza (adica e groaznic de frumos  :naughty: )

Edited by orlovisk, 28 October 2007 - 22:34.


#11
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View Postkappa_man84, on Oct 26 2007, 17:21, said:

nu se compara cu Undying :uhuhno:

Undying e facut de EA, Jericho de Codemaster, au povesti diferite, primul e doar horor Fantastic (fara Science), al doilea e horor SF ca si Doom 3, Quake 4.

Mie imi place sa vad un film horror SF, dar nu sa joc un joc PC horror SF. Nu stiu de ce, dar mi se pare plictisitor.

Undying insa a avut super arta in el,daca ar fi fost facut acum (nu in 2001) cu grafica actuala ar fi fost ceva superb. Pe cand Jericho nu e decat o alta scarbosenie la detalii mai mari.

Edited by orlovisk, 28 October 2007 - 22:44.


#12
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
asta e cel mai prost joc de doi ani incoace. groaznic. in afara de grafica (si aia plictisitoare la un moment dat) nu are absolut nimic. gamplay repetitiv (in cel mai bun caz, sa nu zic tampit), poveste destul de slabuta (ca majoritatea cartilor lui barker, de altfel - dupa ce am jucat undying am vrut sa citesc ceva de clive barker; mai bine n-o faceam - fata de ceilalti scriitori de horror sau gothic, unii morti demult, ca lovecraft sau poe, e jenant).
l-am dezinstalat dupa ce am jucat cateva nivele cu un design demn de wolfenstein. monstrii se spawneaza scriptat, extrem de scriptat - cum ai trecut de un anumit prag, cum incep sa curga. numar fix, ii omori si treci mai departe, cu sanatatea si munitia plina. e groaznic.
joc de umplutura... sa curga sa umple stiva de shootere pentru PS3, ca duce lipsa de jocuri. si daca tot l-au facut, hai sa fie si pe pc si xbox360.

#13
ollama

ollama

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 16.09.2007
:lol: cu tot cu hardware-u ps3-ului in unele momente ale jocului cica fragmenteaza :D

#14
andrei24

andrei24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.01.2006
Eu m-am blocat in levelul "Skin", in sala aia rotunda, dupa ce am omorat-o pe femeia monstru din mijloc am folosit proiectia astrala a lui Jones ca sa deschid cusca aia ce se roteste, in care e celalalt monstru, iar dupa ce am descarcat un incarcator in chestia aia cusca s-a inchis la loc. Deci problema e ca dupa ce am facut de vreo 50 de ori manevra asta, chestia aia tot nu vrea sa moara  :deadtongue: , si alte optiuni nu prea am vazut sa am. A trecut cineva de acest level ?

#15
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007
mie imi place jocul desi nu m-am jucat asa mult am ajuns in groapa aia unde sunt chestiile alea de trag si se invart si cu , cativa monstri dar nu stiu ce sa le fac la casutele alea :( help  :rolleyes:

#16
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007
soo chiar nu stie nimeni ...:-< help va rog :(

#17
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
mergi cu Cole in spate la fiecare si le arunci o grenada, iti scrie pe ecran cum sa procedezi cand ajungi in spatele lor. Monstrii sunt atat de lenti incat nu o sa iti puna mari probleme, dar incearca sa stai cat mai mult la adapost. Am murit si eu de vreo 2 ori pana sa ma prind.

#18
tYg3r

tYg3r

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 291
  • Înscris: 18.06.2007

View Postbleh, on Nov 6 2007, 01:31, said:

mergi cu Cole in spate la fiecare si le arunci o grenada, iti scrie pe ecran cum sa procedezi cand ajungi in spatele lor. Monstrii sunt atat de lenti incat nu o sa iti puna mari probleme, dar incearca sa stai cat mai mult la adapost. Am murit si eu de vreo 2 ori pana sa ma prind.

aham ok sper sa reusesc de data asta daca nu promit ca il sterg din pc si vad yo de ce ma apuc...cred ca ma apuc de mario ca ala e de mine  B)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate