Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

UPC.. probleme cu banda metro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
nu-i ma mare branza sa recunosti ca lucrezi pentru UPC sau ca ai tangente cu ei. totusi sunt cei mai mari ISP. apropo in braila Upc e varza in ale internetului. asteptam RDS-ul cu bratele deschise  :photo:

#56
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

 juve_merda, on Jul 30 2007, 11:28, said:

nu-i ma mare branza sa recunosti ca lucrezi pentru UPC sau ca ai tangente cu ei. totusi sunt cei mai mari ISP. apropo in braila Upc e varza in ale internetului. asteptam RDS-ul cu bratele deschise  :photo:


au reusit, upc-ul, sa ruineze atat reteaua astral braila, care mergea decent, cat si reteaua genius, care ramane un punct de reper in calitatea serviciilor din domeniu, pe care astralul ii preluase chiar inainte de a fi preluati si ei de upc! apropo de rds, nu prea sunt eu asa increzator in infailibilitatea lor, insa, daca ar aparea in braila, in cartierul meu, ar merita sa incerc serviciul lor, ca mai rau si mai scump decat upc sigur nu poate fi. cat despre clicknet, sunt si scumpi, si aroganti, au si reclama derutanta, si nici acolo nu-mi garanteaza nimeni calitatea serviciului...

#57
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

 juve_merda, on Jul 30 2007, 11:28, said:

nu-i ma mare branza sa recunosti ca lucrezi pentru UPC sau ca ai tangente cu ei. totusi sunt cei mai mari ISP. apropo in braila Upc e varza in ale internetului. asteptam RDS-ul cu bratele deschise  :photo:

Repet pentru a n-a oara. Nu lucrez pentru UPC si nu am tangente cu ei. Eu lucrez in mass media si atat. Intr-un post de radio local din Buzau mai precis. In rest sunt platitor ca orice utilizator. Pentru internet 70 RON, Cablu 30 RON si telefon cat vorbesc. Utilizez UPC atat acasa cat si la serviciu. In ambele locatii merge impecabil. Da! Atat de simplu! Merge!
Clar? Sau chiar trebuie sa desenez pentru unii? Nu mai bateti campii cu dezinvoltura ca nu va sta bine.

Edited by DJ MOraleSs, 30 July 2007 - 13:36.


#58
band.it

band.it

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.07.2007

 cretacic, on Jul 30 2007, 14:14, said:

au reusit, upc-ul, sa ruineze atat reteaua astral braila, care mergea decent, cat si reteaua genius, care ramane un punct de reper in calitatea serviciilor din domeniu, pe care astralul ii preluase chiar inainte de a fi preluati si ei de upc! apropo de rds, nu prea sunt eu asa increzator in infailibilitatea lor, insa, daca ar aparea in braila, in cartierul meu, ar merita sa incerc serviciul lor, ca mai rau si mai scump decat upc sigur nu poate fi. cat despre clicknet, sunt si scumpi, si aroganti, au si reclama derutanta, si nici acolo nu-mi garanteaza nimeni calitatea serviciului...


initial si eu am vrut rds, dar dupa ce am asteptat mult si bine sa vina sa-mi instaleze intenetul, am trecut la clicknet. eu sunt multumit de calitate. ceea ce e sigur cu clicknetul, este ca peste tot merge aproape la fel, deci nu ai mari surprize. si in plus acum abonamnetul s-a redus cu 50%.

#59
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

 band.it, on Jul 31 2007, 11:03, said:

initial si eu am vrut rds, dar dupa ce am asteptat mult si bine sa vina sa-mi instaleze intenetul, am trecut la clicknet. eu sunt multumit de calitate. ceea ce e sigur cu clicknetul, este ca peste tot merge aproape la fel, deci nu ai mari surprize. si in plus acum abonamnetul s-a redus cu 50%.


chestia asta cu reducerea de 50 % a abonamentului e pentru ignoranti. am scris deja intr-un post ca esential e punctul de plecare al reducerii, adica 78 euro pt cel mai scump abonament. e o strategie de marketing care, din pacate, prinde la cei multi...

#60
katalanul

katalanul

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.07.2007
Si eu sunt tot din Braila.Si sunt din cei care spun ca UPC are netul sub nivelul preturilor pe care il practica.Din ce am auzit eu un abonament de 45 ron de la RDS merge brici nu jucarie.Iar la noi aici in Braila cu abonamentul standard care acuma cica e de 3 MB , nu prinzi peste 300 Kb si atunci cand prinzi inseamna ca esti norocos.Eu nu am prins decat o data viteza de 300 Kb ,in rest niciodata peste 120 Kb.Si in prezent la niciun test facut nu iese nici macar 2 Mb.Media transferului e de 50-80 Kb .Cam asa.Eu deja ma bucur cand vad 100 Kb.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate