Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

Ansambluri rezidentiale in Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
327 replies to this topic

#199
zboing

zboing

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.06.2007

 al_81, on Mar 30 2009, 13:47, said:

Buna tuturor!
Am gasit acest topic cautand informatii despre apartamentele construite de Contrascom Benta, "My family residence", pe str. Venus. Au fost in weekend la mall, la targul imobiliar si pare ok oferta lor. Stiti pe cineva care s-a mutat acolo si cum sunt conditiile? Ca la prima vedere pare totul frumos, spatios, finisaje ok, dar m-ar interesa si ce spune cineva care a stat acolo o vreme.
Din cate am inteles, peretii interiori ai apartamentelor sunt din gips carton - nu sunt probleme cu izolatia fonica?
Si ma gandesc si pe termen lung, a auzit cineva sa fie probleme cu terenul, cum e in cazul ItalRom? Ca nu as vrea sa apara surprize pe termen lung, dupa ce dai si o caruta de bani pe apartament.

Multumesc in avans!

stiu pe cineva care s-a mutat si e f dezamagit. i-a crapat sapa si gresia , sunt tot felul de probleme cu administrarea blocului , mi-a zis de vecini care s-au trezit cu suprafata de teren aferenta cesionata in favoarea bancii , etc .
eu zic sa cugeti bine inainte sa alegi ceva.
bafta!

#200
JiJi-Z

JiJi-Z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.03.2008
Nu stiu la altii cum este, dar la sor-mea a fost ok, nici o problema. Probabil depinde si de echipele de finisaje care au lucra, cu cat chef de lucru :P
Chiar am intrebat-o pe sor-mea legat de cesionarea terenului in favoare bancii.. si mi-a spus ca nu e asa e prost intelesa de unu' si de altu', adica in pretul apartamentului ai inclusa cota parte indivza a apartamentului si cota parte din suprafata generala a terenului, cum de altfel e normal.

Acum, ca oamenii isi mentin ipoteca pe ce nu e vandut, nu cred ca e problema locatarilor, asa e la noi, nu mai poate omul de capra vecinului.




quote name='zboing' date='Apr 5 2009, 20:45' post='6297696']
stiu pe cineva care s-a mutat si e f dezamagit. i-a crapat sapa si gresia , sunt tot felul de probleme cu administrarea blocului , mi-a zis de vecini care s-au trezit cu suprafata de teren aferenta cesionata in favoarea bancii , etc .
eu zic sa cugeti bine inainte sa alegi ceva.
bafta!
[/quote]

#201
dalvdalv

dalvdalv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.07.2007
Salutare!

Mai, orice ati zice voi, Banu Construct "rules"!!!!

Am fost la cineva in complexul Campina 1 si e bestial. Stiati ca au facut o curte interioara acolo...ce mai, e un adevarat parculet; plin de copii si verdeata.. au tobogan si leagane....curat....

Am inteles ca si la Campina 2 vor face la fel.... in centru un parculet, bancute, verdeata.

Asa da...eu pot numi chestia asta - complex rezidential -, nu doar niste blocuri noi plantate ici si colo....fara ceva verdeata, astfel incat sa-ti duci copilu' la Mall sa se joace.

Mergeti sa vedeti primul proiect... e placut!

Cu bine,

#202
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 dalvdalv, on Apr 10 2009, 11:31, said:

Am fost la cineva in complexul Campina 1 si e bestial.


Macar daca materialele sau accesul auto ar fi mai bune  :rolleyes:

#203
damage13

damage13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 10.10.2007
eu am gasit un apartament frumos la Epoks - in Flower Residence ( Giroc)
stiti ceva de firma asta ? a mai cumparat cineva acolo ? sunt seriosi ?
as vrea sa stiu mai multe detalii, n as vrea sa arunc banii pe geam
multumesc frumos

#204
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006

 damage13, on Apr 21 2009, 22:52, said:

eu am gasit un apartament frumos la Epoks - in Flower Residence ( Giroc)
stiti ceva de firma asta ? a mai cumparat cineva acolo ? sunt seriosi ?
as vrea sa stiu mai multe detalii, n as vrea sa arunc banii pe geam
multumesc frumos

Apartamentul e gata sau încă e doar "pe machetă" ?  :rolleyes:

Știu că la precedentul bloc pe care l-au construit nu s-au zgîrcit ( ca atîția alții :( ) la materialele din structura de rezistență, finisajele au fost O.K. ș.a.m.d. - dar nu știu cum e celălalt ... care oricum mi s-a părut situat cam la mama naibii ...  :huh:

#205
damage13

damage13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 10.10.2007
Blocul e aproape gata, mai trebuie pusa gresie si zugravita casa scarii. Am obs ca nu era gazu tras si am fost la primarie la Giroc ca de ea apartine si mi s a spus ca au autorizatii. Cei de la epoks au zis ca o sa faca racordu la gaz cand e finalizat 100%blocu, fapt specificat si in precontract.
Pozitia nu ma deranjeaza.
Eu am auzit de la un consilier BCR ca firma ar avea ceva probleme financiare dar nu mi a confirmat nimeni altcineva acest lucru.  

Tu ai cumparat de la ei apartament  ?

ms

#206
dalvdalv

dalvdalv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.07.2007

 AMDG, on Apr 11 2009, 20:14, said:

Macar daca materialele sau accesul auto ar fi mai bune  :rolleyes:

De materiale stii tu ceva? Spune-mi, te rog! Tipul la care am fost in vizita nu se plangea. Mi-a povesti ca, semnand antecontractul cu mult timp inainte sa fie gata, i-a cam urmarit...n-a prea observat numic ciudat.

Apoi cu accesul auto...am vazut ca sunt doua stadute...une pentru sensul de intrare, una pentru sensul de iesire...adicatelea ....nu se-ncurca.., ma-ntzelegzi! Orice bolovan se descurca!!!  Mai greu cu englezii. :o

Ne auzim!

#207
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,796
  • Înscris: 13.10.2003
din ce informatii sunt pe net, oferta lor (FLOWER RESIDENCE) a scazut mult...
aici este o oferta cu discount 10 mii de euro... asta era ieri...
azi am auzit ca cele de 29900 le lasa la 28...

nevoia de bani e mare, nimeni nu cumpara....  :confuzzled:

35 de mii maxim as da si eu cash pe unul cu  3 camere 84.66 mp, sa-i ajut... :notangel:

oferta originala:
    *  cu o camera începand de la 43.900 €
    * cu doua camere începand de la 59.900 €
    * cu trei camere începand de la 74.900 €
sursa

Edited by radumiki, 02 May 2009 - 21:55.


#208
klaudiakrueger

klaudiakrueger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 26.02.2007

 Liviu72, on Dec 18 2008, 00:45, said:

Eu am "beneficiat" de serviciile NGF, prin 2000, si sunt o firma de tot rahatul... Nu-i recomand! Exemplu: mi-au turnat placa si s-au apucat de interioare, fara sa hidroizoleze. Am vb cu inginerul si zicea mereu ca izoleaza maine. Peste o saptamana a plouat cu galeata si s-au dus dracului interioarele. Si banii mei odata cu ploaia... deci, daca lucrezi cu ei, nu-i scapa din ochi, ca altfel platesti ... Bafta

Se mai schimba lucrurile, 2000 a fost acum 9 ani :P ce trece vremea

#209
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

 damage13, on 24th April 2009, 10:25, said:

Blocul e aproape gata, mai trebuie pusa gresie si zugravita casa scarii. Am obs ca nu era gazu tras si am fost la primarie la Giroc ca de ea apartine si mi s a spus ca au autorizatii. Cei de la epoks au zis ca o sa faca racordu la gaz cand e finalizat 100%blocu, fapt specificat si in precontract.
Pozitia nu ma deranjeaza.
Eu am auzit de la un consilier BCR ca firma ar avea ceva probleme financiare dar nu mi a confirmat nimeni altcineva acest lucru.  

Tu ai cumparat de la ei apartament  ?

ms

daca e adevarat ca structura de rezistenta e zidarie PORTANTA, asa cum scrie la ei pe site,  poti sa il uiti urgent si rapid.
mai ales ca porothermul nu e agrementat la p+2+m.

#210
consta

consta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.07.2003
EPOKS: sunt seriosi ?

NU. NICI VORBA.
sunt neseriosi, amatori ... excroci.

eu mi-am luat pe Alunis, 2 camere, maricel, pret ok... cam atat cu partile bune  :)
finisaje de toata jena: executie + materiale, intarzieri, de reclamatii nu prea se ocupa decat cand sunt amenintati cu "autoritatile" [ pe care oricum incarca sa le cumpere, decat sa-si faca treaba ].  de toata jena ce mai...

partea cea mai "tare" e ca la avans ne-au promis ca pe acoperisul blocului va fi "terasa circulabila" pt locatari... intre timp terasa a devenit a lor "cu acte-n regula" punand totul pe seama unei "neintelegeri".  cand auzi asa ceva, nu-ti vine sa pui mana pe par si sa iei atitudine ?!

oricum nu sunt tzepari de genul lui Radisson, blocul l-au ridicat pana la urma, insa e clar ca sunt AMATORI, habar nu au cum se face o locuinta. nu au de unde. inginer constructor nici vorba, nici macar inginer de santier.  muncitorii, niste amarati, vai de capul lor... furau si ei ce se putea

in fine, sfatul meu e sa nu te incurci. nu merita stresul.
iar pentru cei ce "au intrat in hora", nu disperati, nu e Sfarsitul Lumii :), insa ATENTIE MARE!!! la acte, finisaje, termene limita, banii... la orice neregula consultat avocat; te trezesti dreacului c-ai cumparat un apart in bloc insa scara nu e la partile comune...

numa' bine, Ovidiu

PS. prietena mea si-a luat apart la Banu, Campina1... alta mancare de peste, firma serioasa nu viermii astia de la Epoks...

Edited by consta, 16 June 2009 - 11:29.


#211
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
acuma sa va tin si eu putin la curent cu diversele blocuri despre care stiu.
1. Epoks a dat faliment ( acum vreo 2 zile ma sunat un baiat daca vreau sa cumpar dotarea lor)
2. ANL-urile de pe miloia sau terminat si predat
3. Ala de langa Anl-uri a ajuns cu blocul 2 la etajul 3.
4. Aia de la Contranscom blocul 2 nu lau terminat si nici nu prea au de gand prea curand sal termine din moment ce la el lucra vreo 5 oameni
5. Face Bitea un bloc pe memorandului cum Timisoara nu o vazut ( tot fel de aparate si electrice pe acolo si automatizari de tot felul ) pretul nu il stiu da la ce face si ce zona ii ma gandesc ca ii scump
6. Mai face Bitea 2 blocuri in sagului destul de ok ( pentru clasa medie)
7. Dab-ul de pe martirilor a oprit lucrul dar proiectul pare acelasi. adica inghesuiala mare pe akolo cu inca 3 blocuri pe langa cel existent si terminat,
8. Ital-rom in blocurile alea de la benzinarie din Dumbravita a oprit de tot lucrul ( nu au vandut nimic si 50 de oameni trimisi acasa)
9. Monlandys/Euroconstruct de la intrarea in mosnita noua pe stanga a oprit detot lucru (nu au vandut nimic) si nici nu prea vad sa vanda ceva.
10. Zilele trecute am avut "placerea" sal cunosc pe domnul Manolache cel ce se ocupa de blocurile lu Tender si arhitectul lor.. in cateva cuvinte sumare il caracterizez ca un caracter josnic si care nu imi inspira incredere. A folosit pe exterior la blocul de este in constructie pe B-ul IOn ionescu argila expandata adusa din republica Moldova. Problema este ca si-a dat si el seama de greseala si a folosito doar la cateva nivele. Si la pretul la care le da mi se pare exorbitant. De construit nu mai construieste pana nu vine pe acolo ceva ca bani sigur nu are si il omoara creditorii.
Cam asta stiu eu despre problemele ansamblurilor rezidentiale din TM.

#212
JiJi-Z

JiJi-Z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.03.2008

 deianadrian, on 17th June 2009, 00:57, said:

acuma sa va tin si eu putin la curent cu diversele blocuri despre care stiu.
1. Epoks a dat faliment ( acum vreo 2 zile ma sunat un baiat daca vreau sa cumpar dotarea lor)
2. ANL-urile de pe miloia sau terminat si predat
3. Ala de langa Anl-uri a ajuns cu blocul 2 la etajul 3.
4. Aia de la Contranscom blocul 2 nu lau terminat si nici nu prea au de gand prea curand sal termine din moment ce la el lucra vreo 5 oameni
5. Face Bitea un bloc pe memorandului cum Timisoara nu o vazut ( tot fel de aparate si electrice pe acolo si automatizari de tot felul ) pretul nu il stiu da la ce face si ce zona ii ma gandesc ca ii scump
6. Mai face Bitea 2 blocuri in sagului destul de ok ( pentru clasa medie)
7. Dab-ul de pe martirilor a oprit lucrul dar proiectul pare acelasi. adica inghesuiala mare pe akolo cu inca 3 blocuri pe langa cel existent si terminat,
8. Ital-rom in blocurile alea de la benzinarie din Dumbravita a oprit de tot lucrul ( nu au vandut nimic si 50 de oameni trimisi acasa)
9. Monlandys/Euroconstruct de la intrarea in mosnita noua pe stanga a oprit detot lucru (nu au vandut nimic) si nici nu prea vad sa vanda ceva.
10. Zilele trecute am avut "placerea" sal cunosc pe domnul Manolache cel ce se ocupa de blocurile lu Tender si arhitectul lor.. in cateva cuvinte sumare il caracterizez ca un caracter josnic si care nu imi inspira incredere. A folosit pe exterior la blocul de este in constructie pe B-ul IOn ionescu argila expandata adusa din republica Moldova. Problema este ca si-a dat si el seama de greseala si a folosito doar la cateva nivele. Si la pretul la care le da mi se pare exorbitant. De construit nu mai construieste pana nu vine pe acolo ceva ca bani sigur nu are si il omoara creditorii.
Cam asta stiu eu despre problemele ansamblurilor rezidentiale din TM.

Cu cat are Tender la vanzare mp?
Ca si barfa: Am auzit ca la Banuconstruct nu este vandut cam nimic in Campina 2, si zilele trecute imi zicea un amic ca in Campina 1 cam sufla vantul!

#213
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 21.01.2005
am vb cu manolache( arhitectu lu tender) zilele astea si lam intrebat daca vinde ( el zice ca vinde mai rar da mai da cate un apartament). Preturile sunt de 1500 de euro metrul patrat ( ceea ce mi se pare nesimtit de mare pretul.) si la blocul care se vede de pe strada ion ionescu primele etaje ( care seamana cu diafragme de beton) cica nu sunt din beton sunt din argila expandata adusa din republica Moldova. Ideea ii ca ele sunt executate binisor( dar scumpe rau de tot ).

Edited by deianadrian, 02 July 2009 - 23:07.


#214
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

 deianadrian, on 17th June 2009, 00:57, said:

acuma sa va tin si eu putin la curent cu diversele blocuri despre care stiu.
1. Epoks a dat faliment ( acum vreo 2 zile ma sunat un baiat daca vreau sa cumpar dotarea lor)
2. ANL-urile de pe miloia sau terminat si predat
3. Ala de langa Anl-uri a ajuns cu blocul 2 la etajul 3.
4. Aia de la Contranscom blocul 2 nu lau terminat si nici nu prea au de gand prea curand sal termine din moment ce la el lucra vreo 5 oameni
5. Face Bitea un bloc pe memorandului cum Timisoara nu o vazut ( tot fel de aparate si electrice pe acolo si automatizari de tot felul ) pretul nu il stiu da la ce face si ce zona ii ma gandesc ca ii scump
6. Mai face Bitea 2 blocuri in sagului destul de ok ( pentru clasa medie)
7. Dab-ul de pe martirilor a oprit lucrul dar proiectul pare acelasi. adica inghesuiala mare pe akolo cu inca 3 blocuri pe langa cel existent si terminat,
8. Ital-rom in blocurile alea de la benzinarie din Dumbravita a oprit de tot lucrul ( nu au vandut nimic si 50 de oameni trimisi acasa)
9. Monlandys/Euroconstruct de la intrarea in mosnita noua pe stanga a oprit detot lucru (nu au vandut nimic) si nici nu prea vad sa vanda ceva.
10. Zilele trecute am avut "placerea" sal cunosc pe domnul Manolache cel ce se ocupa de blocurile lu Tender si arhitectul lor.. in cateva cuvinte sumare il caracterizez ca un caracter josnic si care nu imi inspira incredere. A folosit pe exterior la blocul de este in constructie pe B-ul IOn ionescu argila expandata adusa din republica Moldova. Problema este ca si-a dat si el seama de greseala si a folosito doar la cateva nivele. Si la pretul la care le da mi se pare exorbitant. De construit nu mai construieste pana nu vine pe acolo ceva ca bani sigur nu are si il omoara creditorii.
Cam asta stiu eu despre problemele ansamblurilor rezidentiale din TM.

-am mai expus parerea mea despre epoks, au niste finisaje sinistre. stiam ca au probleme cu banca, nu stiam ca au dat faliment.
-despre manolache/tender, cred ca toate blocurile lea sunt facute pe compensari. am un amic care inca nu s-a mutat, cu toti banii platiti anul trecut. e f scump, pozitia e splendida, dar sunt curios daca e intabulat ceva.oricum, nu am intalnit pe cineva multumit acolo.
-la constransom, vor finaliza, tocmai a accesat un credit mare, asa ca au noroc locatarii. ce nu stiam, insa, e ca nu sunt intabulati nici acum! nici blocul 1 nici 2.
-dab cred ca a terminat cascavalul, ca  aoprit de tot lucrarile. in general, cam toti cei care au chestii mari, au oprit: timcon, sedako, ring.
-bitea are niste preturi de mori incet. cica va fi f bine dotat blocul dar sunt curios daca mai si castiga ceva . pozitia e ok, astept si eu sa vad cum finalizeaza.
-la ital-rom, eu deja mi-as pune intrebarea daca terenul e ok, dupa fazele cu blocul din eroilor.
-mai sunt si altele prin tm, dar mi-e lene sa le insir. sunt multe la iesirea catre giroc, dupa unitatea militara.

#215
JiJi-Z

JiJi-Z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.03.2008

 zen, on 8th July 2009, 20:57, said:

-am mai expus parerea mea despre epoks, au niste finisaje sinistre. stiam ca au probleme cu banca, nu stiam ca au dat faliment.
-despre manolache/tender, cred ca toate blocurile lea sunt facute pe compensari. am un amic care inca nu s-a mutat, cu toti banii platiti anul trecut. e f scump, pozitia e splendida, dar sunt curios daca e intabulat ceva.oricum, nu am intalnit pe cineva multumit acolo.
-la constransom, vor finaliza, tocmai a accesat un credit mare, asa ca au noroc locatarii. ce nu stiam, insa, e ca nu sunt intabulati nici acum! nici blocul 1 nici 2.
-dab cred ca a terminat cascavalul, ca  aoprit de tot lucrarile. in general, cam toti cei care au chestii mari, au oprit: timcon, sedako, ring.
-bitea are niste preturi de mori incet. cica va fi f bine dotat blocul dar sunt curios daca mai si castiga ceva . pozitia e ok, astept si eu sa vad cum finalizeaza.
-la ital-rom, eu deja mi-as pune intrebarea daca terenul e ok, dupa fazele cu blocul din eroilor.
-mai sunt si altele prin tm, dar mi-e lene sa le insir. sunt multe la iesirea catre giroc, dupa unitatea militara.


- Epoks nu a dat faliment, saptamana trecuta au facut o refinantare prin BCR, cel putin asa imi spunea un amic din BCR
- cred ca Tender are cea mai buna locatie dintre toate, daca treci prin fata blocului seara, vei vedea ca sunt cateva familii mutate
- in legatura cu Contranscomul... gresesti, blocurile sunt intabluate pentru ca oamenii au contracte incheiate, aici vorbesc pe concret pentru ca sor-mea are contract incheiat de ceva vreme, acolo sunt doar zvonuri, intereseaza-te la Cadastru si vei vedea ca am dreptate
- cele de la iesire din Giroc vor avea gaz doar la anul in vara

 JiJi-Z, on 9th July 2009, 16:34, said:

- Epoks nu a dat faliment, saptamana trecuta au facut o refinantare prin BCR, cel putin asa imi spunea un amic din BCR
- cred ca Tender are cea mai buna locatie dintre toate, daca treci prin fata blocului seara, vei vedea ca sunt cateva familii mutate
- in legatura cu Contranscomul... gresesti, blocurile sunt intabluate pentru ca oamenii au contracte incheiate, aici vorbesc pe concret pentru ca sor-mea are contract incheiat de ceva vreme, acolo sunt doar zvonuri, intereseaza-te la Cadastru si vei vedea ca am dreptate
- cele de la iesire din Giroc vor avea gaz doar la anul in vara


Ce mai stiti de Uranus?

#216
zen

zen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,952
  • Înscris: 18.03.2005

 JiJi-Z, on 9th July 2009, 16:36, said:

- Epoks nu a dat faliment, saptamana trecuta au facut o refinantare prin BCR, cel putin asa imi spunea un amic din BCR
- cred ca Tender are cea mai buna locatie dintre toate, daca treci prin fata blocului seara, vei vedea ca sunt cateva familii mutate
- in legatura cu Contranscomul... gresesti, blocurile sunt intabluate pentru ca oamenii au contracte incheiate, aici vorbesc pe concret pentru ca sor-mea are contract incheiat de ceva vreme, acolo sunt doar zvonuri, intereseaza-te la Cadastru si vei vedea ca am dreptate
- cele de la iesire din Giroc vor avea gaz doar la anul in vara




Ce mai stiti de Uranus?

-iar eu iti spun ca am un amic , la benta, care sta in bloc de juma de an, si inca nu are cf
-de acord cu pozitia blocurilor lui tender, ideea era ca se poarta aiurea cu clientii
-cele de la giroc au deja gaz, trebuie sa ii dea drumul in 3 sapt, din ce am vb cu firma care executa.
-e bine ca nu a dat epoks faliment, nu imi plac vestile de genul asta deloc.
-uranus va reincepe sa lucreze, grecii care sunt proprietari au scos banul  si ii dau drumul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate