Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mouse wireless cu baterii

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

probleme sunet digital Audigy

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004
Salut!

Mi-am instalat recent un SoundBlaster Audigy Player si am probleme cu sunteul digital.
Am facut cam asa: in iesirea digitala din placa am bagat un jack mono iar si una din cele doua mufe RCA in receiver-ul SONY. Problema e ca statia nu imi identifica sunetul ca fiind Digital si se seteaza pe ProLogic 2. In plus la Speaker Test din Sound Mixer merg doar boxele din fata, fara center, rear left si rear right. Ciudat mi se pare si ca daca schimb RCA-urile din receiver nu se schimba nimic in afara de faptul ca boxele fata sunt definite ca rear left si rear right. Chestia asta ma face sa ma gindesc ca ar fi de la cablu.
Astept nishte sugestii si daca mai aveti nevoie de detalii sunt gata sa vi le dau.

Merci anticipat.

#2
Vladxus

Vladxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 18.05.2002
Cum ai un jack MONO legat la doua mufe RCA?!   Eu mi-am facut cu jack stereo si doua mufe RCA. Sistemul este 5.1 insa placa nu (SB Live! Value) dar isi dedcodeaza sistemul singur pentru 5.1 (din pacate stie numai ProLogic 1 ;( )

#3
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004
E posibil sa fie jack stereo.
Ceea ce nu inteleg e din ce cauza sunetul iese pe digital din placa (normal pe un singur canal) iar la receiver ambele RCA-uri au semnal.
Calculatorul e un WinXP SP1 si am instalate ultimele drivere de la Creative.

Mai are cineva sugestii pls?

#4
Vladxus

Vladxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 18.05.2002
Ai facut tu cablul sau l-ai cumparat?!

#5
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004
Cablul l-am cumparat si e bun. Am rezolvat problema care aparea din setarile de la AC3.
Dupa ca m'am prins cum trebuie facute setarile si am reusit sa scot sunetul digital s-a bushit cu totul calculatorul  :) . Cred ca e sursa, oricum aflu dupa ce il duc la service!

Merci oricum pentru sugestii!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate