Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

sfaturi gard, casa de lemn, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
djuju

djuju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.06.2006
In scurt timp voi perfecta cumpararea unui teren de cca 1000mp (15x70).
Avand in vedere ca e prea tarziu sa demarez constructia casei (n-am pregatit nimic deoarece nu stiam dinainte configuratia terenului) doresc totusi sa fac imprejmuirea terenului.
Intrebare 1: Am nevoie de ceva aprobari, autorizatii pentru gard? Vreau sa fie gardul definitiv si sa fie ceva de genul soclu din ciment si restul lemn.
Din varii motive m-am oprit totusi la o casa din lemn (varianta cu OSB - "americana").
Intrebarea nr. 2: Poate cineva sa recomande o firma serioasa, cu experienta, in zona Bucurestiului.
As mai avea nevoie de ceva sfaturi privind amplasarea casei (avand in vedere ca terenul are o deschidere relativ mica comparativ cu lungimea) si chiar eventual propuneri de planuri.
Multumiri anticipate celor care vor avea timp sa-mi raspunda.

#2
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
1) Da, si pentru gard ai nevoie de proiect si autorizatie, ca si in cazul casei.

2) Pentru idei de proiecte de case, uita-te pe

http://www.archeton.ro/

la cautare poti specifica dimensiunile terenului.

Edited by Dana_H, 08 June 2007 - 08:55.


#3
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007
E deja a doua oara cand promovezi site-ul asta. (cel putin doar de 2 ori am vazut eu)
De ce le faci reclama doar este un srl.
Ma bucur ca moderatorii cu unii membri cu state vechi sunt atat de permisivi.
Lucrezi cumva pentru ei?
Punkt ce are de zis? Nope.

#4
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Eu zic sa-ti versi nervii pe beneficiar, nu pe mine :lol: Sau daca nu, recomanda-i omului un alt site si cu asta basta. Eu la asta am gasit avantajos ca poti specifica si dimensiunile terenului.

Aici este un topic unde poti recomanda si tu site-uri daca stii. Multumiri anticipate. :)

#5
DDuras

DDuras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,528
  • Înscris: 23.11.2006
1.Daca e la tara, parerea mea e sa nu-ti bati capul. oricum or sa faca ochii mari cand vor auzi ca vrei autorizatie pt. gard. Poti sa o scoti ulterior, prevazand in proiectul casei cum va fi imprejmuit locul. Io zic ca e mai simplu.
2.Nu cred ca e chiar f.tarziu. Daca prinzi o toamna si o iarna ca cele trecute, te poti muta in primavara (asta daca ai finantarea,bineinteles)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate