Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Vacanța pe lacul Vidraru

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
xyz30

xyz30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 27.04.2009
cu un Citroen c1 am fost,pe partea dreapta mai sint niste cratere mai micicare nu mi-au pus probleme,iar de la locul unde intri pe drumul forestier in partea de nord a lacului, e mai denivelat dar nu au fost probleme nici pe ploaie.Cind am plecat spre casa a doua zi,si am ajuns la baraj,am incercat sa merg s pei partea stinga sa vad cum este,dar am lovit masina pe burta nici dupa 200 m de mers,aici este foarte denivelat drumul.Si cind am plecat de la cabana mi-au de acolo ca drumul scurt este foarte prost si numai cu masina de teren poti merge.

#56
valentynmoise

valentynmoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 09.08.2008
Multumesc mult pentru raspuns.Eu merg aproape in fiecare an la Vidraru cu cortul.Macar 1-2 zile si tot merg.Este deosebita zona si se ajunge foarte repede din Bucuresti.
Anul trecut am mers pe drumul forestier ,cel din stanga lacului.Am mers cu o Skoda Octavia,am atins si eu putin cu scutul,dar cu rabdare si atentie am ajuns cu bine.

Edited by valentynmoise, 29 April 2009 - 20:11.


#57
xyz30

xyz30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 27.04.2009
Cred ca poti sa mergi binisor cu skoda,ca din cite am vazut are garda ceva mai mare decit la masina mea,oricum cei de la cabana mi-au spus sa-mi iau adio de la drum daca da ploaia,ca nu mai poti merge decit cu masina de teren.

#58
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Se poate merge și cu mașini mai joase, dar foarte încet... cu grijă, cu maxim 20-30 km/h...
În 2004 am fost cu trei mașini (o Ascona, o Cobra și o Dacie 1310 break) și pentru că mergeam foarte încet și ele erau destul de vechi, a trebuit să ne oprim pentru a pune apă în radiatoare....
Deci de poate merge, dar nu normal și să ai o mașină relativ nouă, pentru a nu risca să rămâi pe munte!!!

#59
xyz30

xyz30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 27.04.2009
salut


Nu stiu cum era drumul in 2004,dar fi sigur ca in 5 ani de zile sa schimbat,am vazut dubite acum care de abea treceau cu 10 20 km/ora ca sa nu le buseasca, pai da astea cu garda joasa.

#60
valentynmoise

valentynmoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 09.08.2008
Prin 2004 drumul era destul de bun.Pe atunci mergeam cu Dacia 1310.Cand mergi pe drumuri foarte denivelate este bine sa le abordezi pe coama sleaurilor.
Sa se mai incalzeasca putin si va spun eu de la fata locului cum se prezinta drumul :)
Este prea frig pentru dormit in cort. Brrrr

#61
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Am fost noi de la suzuki-club in 25 aprilie pe partea neasfaltata si pentru Suzuki SX4 nu a fost nici o problema chiar daca era ploaie.
Era plin de balti si drumul are ceva denivelari, dar e ok, cu grija se poate trece cu orice masina normala. Lucrul imbucurator e ca drumul nu are portiuni de noroi astfel ca nu exista pericolul sa ramai impotmolit pe timp de ploaie.

#62
Bimbasul

Bimbasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.03.2009
Pe 13 septembrie am mers la barajul Vidraru, apoi am urcat pe partea stanga a lacului cu masina pana la cabana Cumpana. In masina (un Renault Symbol) au fost 5 persoane. Ca tabloul sa fie complet ploua usor. De la baraj pana la cabana, prin stanga lacului sunt 15 KM, din care primii 3-4 se merge decent (pentru un drum forestier), cu treapta a 3-a. Urmatorii km sunt foarte greu de parcurs, drumul este plin de gropi, dar cu mare atentie se poate merge chiar si pe ploaie. Partea buna este ca sunt rare portiunile cu pamant, asa ca riscul sa ramai "intepenit" prin noroaie este mic (dar nu este imposibil).
La intoarcere nu am mers pe acelasi drum, ci am continuat inca 5 km, cu drum mai bun, apoi am iesit la asfalt (practic partea dreapta a lacului).
Recomand sa mergeti la cabana prin partea dreapta. Drumul este mai bun...crutati masina, castigati timp pentru distractie si nu obositi (nici nu stresati exagerat soatele/iubitele).
La cabana Cumpana peisajele sunt foarte frumoase, mancarea este buna (meniul nu este foarte variat, dar ce au este gustos)...asa ca se merita excursia.

#63
unkiu

unkiu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 31
  • Înscris: 24.06.2012
Salut, aveti noutati despre starea drumurilor, starea statiunii etc ?
Maine o sa plec intr-o mica excursie de weekend pe Transalpina :)

Edited by unkiu, 12 July 2012 - 11:03.


#64
victor444

victor444

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 04.04.2011
Stie cineva daca  se poate ajunge la "omul electricitate" acum? Mai este in renovare?  A vizitat cineva recent?
Multumesc.

Edited by victor444, 23 April 2015 - 21:20.


#65
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.08.2003

 victor444, on 23 aprilie 2015 - 21:19, said:

Stie cineva daca  se poate ajunge la "omul electricitate" acum? Mai este in renovare?  A vizitat cineva recent?
Multumesc.
Se poate, au terminat renovarile.

#66
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 14.08.2003

 victor444, on 23 aprilie 2015 - 21:19, said:

Stie cineva daca  se poate ajunge la "omul electricitate" acum? Mai este in renovare?  A vizitat cineva recent?
Multumesc.
Se poate, au terminat renovarile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate