Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

UPC a lansat abonamente nelimitate in orice retea fixa

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Fix de ce aveai nevoie: convorbiri nelimitate pe telefonul fix si internet cu trafic nelimitat !.

Pachetul Familia - 50 RON*
  • telefonie Plus cu minute acordate gratuit si nelimitat in orice retea fixa nationala, in afara orelor de varf**
  • internet Standard cu 1 Mbps viteza de download
Pachetul Activ - 80 RON*
  • telefonie Ultra cu minute acordate gratuit si nelimitat in orice retea fixa nationala, oricand
  • internet Plus cu 4 Mbps viteza de download


Oferta este valabila pana la 31 august, pentru clientii UPC de televiziune, la incheierea unui abonament pe 1 an.

Suna acum la 031.100.1000 !
  

*Preturile nu contin TVA
** in afara orelor de varf: luni - vineri: 18:00 - 8:00, sambata, duminica



In momentul in care am vazut reclama am sunat la ei la nr din relclama si nu stiau nimic de asta :w00t:

Spotul il gasiti aici http://www.upc.ro/po...e=tvspot_player


ps. si-au schimbat si sigla

#2
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
spotul publicitar e interesant, oferta nu, ca e o capcana de la un kilometru, pt. clauza de reziliere...

#3
gigi.duru

gigi.duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.05.2007
Care e capcana?

#4
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View Postdawin45, on Jun 1 2007, 16:24, said:

spotul publicitar e interesant, oferta nu, ca e o capcana de la un kilometru, pt. clauza de reziliere...

care sunt conditiile de reziliere ?

#5
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Oferta UPC este slaba in comparatie cu oferta Romtelecom, strict pe parte de telefonie.

Romtelecom > 3 milioane utilizatori - convorbiri nelimitate = 37 lei
UPC + ceilalti operatori de telefonie fixa din Romania (fara Romtelecom) nu cred au impreuna nici macar 1 milion de utilizatori si se percepe 43 lei (80-37=43 lei). Nu pun la socoteala Internet-ul... cu subventionare incrucisata... doar telefonie.

Partea buna este ca le-a intrat morcovul la Romtelecom de au oferit abonament cu trafic nelimitat in reteaua proprie....si in felul asta or sa mai apara si la concurenta oferte mai bune :)

#6
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,604
  • Înscris: 20.10.2006
Da, numai ca la Romtelecom ai minute doar in retea, la UPC sunt in orice retea, deci inclusiv in Romtelecom. Totusi de unde isi acopera ei taxele de interconectare oare ? Sau fac terminari de minute ?

#7
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Trebuie sa fii nebun a sa iti placa sa vorbesti de pe UPC , pe mobil si sa platesti exorbitantul pret de 40 CENTI !! Niciunde la noi in tara , nu e asa de scump si asta , la oricare din abonamentele STANDARD , PLUS , ULTRA.

Doamneee !

#8
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Preturile sunt in RON!! 0.40RON ;)

View PostIgnition, on Jun 1 2007, 16:47, said:

Oferta UPC este slaba in comparatie cu oferta Romtelecom, strict pe parte de telefonie.

Romtelecom > 3 milioane utilizatori - convorbiri nelimitate = 37 lei
UPC + ceilalti operatori de telefonie fixa din Romania (fara Romtelecom) nu cred au impreuna nici macar 1 milion de utilizatori si se percepe 43 lei (80-37=43 lei). Nu pun la socoteala Internet-ul... cu subventionare incrucisata... doar telefonie.

Partea buna este ca le-a intrat morcovul la Romtelecom de au oferit abonament cu trafic nelimitat in reteaua proprie....si in felul asta or sa mai apara si la concurenta oferte mai bune :)

E 32RON separat, adica mai IEFTIN ca la Romtelecom.

Edited by zaze, 01 June 2007 - 17:51.


#9
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

View Postlk1, on Jun 1 2007, 18:03, said:

Trebuie sa fii nebun a sa iti placa sa vorbesti de pe UPC , pe mobil si sa platesti exorbitantul pret de 40 CENTI !! Niciunde la noi in tara , nu e asa de scump si asta , la oricare din abonamentele STANDARD , PLUS , ULTRA.

Doamneee !


e vb de 0,4 ron.care inseamna 12 eurocenti.

#10
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
A.. Imi cer scuze atunci.. dar eu stiam ca intotdeauna ,companiile mari isi aleg preturile in EUR/USD.

#11
amar20

amar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.09.2005

View Postlk1, on Jun 1 2007, 18:58, said:

A.. Imi cer scuze atunci.. dar eu stiam ca intotdeauna ,companiile mari isi aleg preturile in EUR/USD.


stai linistit.si eu am patit-o.se pare ca cei de la upc sint altfel.au tarifele in roni.imbucurator e faptul ca se misca lucrurile.
in avantajul nostru,al consumatorilor.si aici meritul e al rds.

#12
gigi.duru

gigi.duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.05.2007

View PostLunaCrystal, on Jun 1 2007, 17:46, said:

Totusi de unde isi acopera ei taxele de interconectare oare ? Sau fac terminari de minute ?
Ce inseamna ???

#13
nope

nope

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.04.2007
Prin lansarea noii identitati de brand, UPC doreste sa-i aduca pe oameni impreuna si le vorbeste tuturor simplu si deschis despre beneficiile pe care le aduc serviciile companiei noastre, vietii lor.

Acesta este si mesajul pe care dorim sa-l transmitem prin noua campanie de promovare, care incepe de astazi, 1 iunie 2007.



Tot din 1 iunie, clienþii UPC au convorbiri gratuite, nelimitat catre orice retea fixa naþionala. Astfel, clientii care au pachetul de telefonie Ultra vorbesc gratuit si nelimitat, la orice ora, in reteaua UPC si in orice retea fixa nationala. Clientii care au pachetul Plus au convorbiri gratuite, nelimitat, oricand, in reteaua UPC, si catre alte retele fixe, in afara orelor de varf.



De astazi, incepe campania de promovare simultana a noii imagini UPC si a ofertei comerciale.



Campania va fi promovata la:

    a.. TV - pe canalele Pro TV, Realitatea, Discovery, TVR2, MTV, UTV;
    b.. Presa nationala  - Jurnalul National, Academia Catavencu, Pro TV Magazin, TV Mania - gasiti atasat macheta de presa;
    c.. Presa locala - in ziarele Unirea Alba Iulia, Obiectiv Vocea Brailei, Cuvantul Liber Deva, Adevarul Harghitei, Cuvantul Nou Sfantu Gheorghe;
    d.. Panouri stradale - in Bacau, Bistrita, Bucuresti, Buzau, Cluj, Constanta, Galati, Iasi, Ploiesti, Suceava, Timisoara;
    e.. On-line - 29 site-uri - stiri, portaluri, turism, imobiliare, sport, divertisment etc.
    f.. Materiale pentru Centrele de Relatii cu Clientii.


In plus, gasiti spotul de promovare al noii imagini UPC pe pagina de start a website-ul companiei noastre www.upc.ro.





Va rugam sa promovati aceasta noua oferta in cercul vostru de prieteni si cunostinte, pentru a contribui astfel la succesul campaniei!





Va multumim,

#14
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Postnope, on Jun 1 2007, 19:36, said:

Prin lansarea noii identitati de brand, UPC doreste sa-i aduca pe oameni impreuna si le vorbeste tuturor simplu si deschis despre beneficiile pe care le aduc serviciile companiei noastre, vietii lor.

Acesta este si mesajul pe care dorim sa-l transmitem prin noua campanie de promovare, care incepe de astazi, 1 iunie 2007.



Tot din 1 iunie, clienþii UPC au convorbiri gratuite, nelimitat catre orice retea fixa naþionala. Astfel, clientii care au pachetul de telefonie Ultra vorbesc gratuit si nelimitat, la orice ora, in reteaua UPC si in orice retea fixa nationala. Clientii care au pachetul Plus au convorbiri gratuite, nelimitat, oricand, in reteaua UPC, si catre alte retele fixe, in afara orelor de varf.



De astazi, incepe campania de promovare simultana a noii imagini UPC si a ofertei comerciale.



Campania va fi promovata la:

    a.. TV - pe canalele Pro TV, Realitatea, Discovery, TVR2, MTV, UTV;
    b.. Presa nationala  - Jurnalul National, Academia Catavencu, Pro TV Magazin, TV Mania - gasiti atasat macheta de presa;
    c.. Presa locala - in ziarele Unirea Alba Iulia, Obiectiv Vocea Brailei, Cuvantul Liber Deva, Adevarul Harghitei, Cuvantul Nou Sfantu Gheorghe;
    d.. Panouri stradale - in Bacau, Bistrita, Bucuresti, Buzau, Cluj, Constanta, Galati, Iasi, Ploiesti, Suceava, Timisoara;
    e.. On-line - 29 site-uri - stiri, portaluri, turism, imobiliare, sport, divertisment etc.
    f.. Materiale pentru Centrele de Relatii cu Clientii.


In plus, gasiti spotul de promovare al noii imagini UPC pe pagina de start a website-ul companiei noastre www.upc.ro.





Va rugam sa promovati aceasta noua oferta in cercul vostru de prieteni si cunostinte, pentru a contribui astfel la succesul campaniei!





Va multumim,


bine ca esti asa de informat, si am aflat cine lucreaza in interior, o s-a aiba planuri de marirea bandei de upload?

edit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
acuma ca m-a gandesc m-ai bine e o oferta foarte atractiva... dar... cum isi acopera upc cheltuielile adica aici e vorba de tariferele de interconectare, are conectare cu rds? (in tm nu cred ca este vreo legatura de interconectabilitate, incercam s-a sun in disperare la un numar de pe rds fara raspuns) oare are dreptul upcul s-a schimbe termenii din contract oricand vrea ea?
si s-a aduge clauze si clauze? sigur exista clauza de reziliere dar ganditi-va ce e gratis in tara asta orice super campanie de promovare costa, si cum sa-ti recuperezi banii dintr-o campanie de promovare decat s-a majorezi tarifele...

Edited by dawin45, 01 June 2007 - 18:52.


#15
nope

nope

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.04.2007

View Postdawin45, on Jun 1 2007, 19:44, said:

bine ca esti asa de informat, si am aflat cine lucreaza in interior, o s-a aiba planuri de marirea bandei de upload?

  :huh:

Nu , nu o sa aiba  :P

Edited by nope, 01 June 2007 - 18:53.


#16
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
probabil ca upc sunt disperatii sa lanseze asa oferta.....tot degeaba la calitatea serviciilor lor... :death:

#17
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006
Reziliez UPC luna asta si trec pe RDS, sper ^_^ . Oferta pare bunicica daca ai pe cine sa suni pe fix

#18
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

View Postzaze, on Jun 1 2007, 18:49, said:

Preturile sunt in RON!! 0.40RON ;)
E 32RON separat, adica mai IEFTIN ca la Romtelecom.

Am cautat si gasit oferta cu 32 lei... nu stiu cine a facut oferta insa este destul de ambigua :)
Uite un exemplu: "Minute nationale incluse"
Nu este precizat ca doar in retelele de telefonie fixa... insa banuiesc ca asa este.

Ok, este la un pret mai mic decat Romtelecom, insa ce folos daca nu ai acoperirea lui Romtelecom si sunt rigizi si la alte variante de acoperire (ex. SIP)... in zona mea exista numai RCS...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate