Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Centrale telefonice Hipath 1100

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
orgoviciladislau

orgoviciladislau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.05.2007
A am uitat daca doreste cineva informatii despre programare centralelor 1100 (1120, 1150) va stau cu placere la dispozitie.

#2
pbxx

pbxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.06.2007
:coolspeak: se poate face si call-center pe ultima versiune de centrala telefonica Siemens HiPath 11xx V7

HiPath 1100 V7 – Solutie pentru centrale telefonice performante TDM

    * Solutie eficienta din punct de vedere cost / performanta pentru centrale analogice TDM
    * 3 modele cu aceeasi interfata de management (1120, 1150, 1190)
    * Linii acces (trunchiuri) de tip traditional (Analog / ISDN opt.)
    * Acces ISDN PRI pentru HiPath 1150/1190 (TME1 / S2M)
    * Functionare cu telefoane analogice, telefoane de sistem si telefoane digitale
    * Aplicatii integrate - call-center, CTI, mesagerie unificata
    * Integrare cu ADSL si LAN (router si switch 4 porturi integrat)
    * Entry Voice Mail (EVM) - automatic attendant, voice-mail, recording
    * Blocare si autorizare acces la linii externe prin account code / cost code
    * Suport FAX/DID integrat (apelare interior direct tip DISA)
    * Upgrade software automat prin Internet
    * Conferinta in 8 participanti
    * Identificare apelant pe linii externe si interne
    * Utilizare si programare facila


HiPath 1100 V7 – Beneficiile clientilor

    * Optimizarea LCR (alegere automata ruta optima) permite utilizarea eficienta a:
          o VoIP SIP ceea ce inseamna optimizarea costurilor pentru apelurile la distanta si internationale
          o GSM ceea ce inseamna optimizarea costurilor pentru apelurile pe telefoanele mobile
    * Centrala telefonica TDM cu set complet de facilitati pentru firme mici si mijlocii
    * Costuri mici de investitie initiala
    * Facilitati competitive „state of the art” pentru piata SoHo, Hotel, small Enterprise
    * Pregatita pentru viitor prin interfata de acces broadband ADSL
    * Cartele de extindere pentru configuratii modulare
    * Aplicatii integrate
    * Gama completa de telefoane de sistem si analogice
    * Interfata deschisa CTI-TAPI pentru solutii 3rd-Party TAPI, de exemplu: click&dial de pe desktop, screen pop-up la apeluri de intrare pentru a imbunatati eficienta la locul de munca
    * Soft de taxare si contorizare cu interfata catre softuri 3rd-Party pentru analiza si controlul traficului de convorbiri si masurarea disponibilitatii clientului
    * Posibilitatea de a conecta solutii hoteliere de tip entry level Hospitality Solutions
    * Posibilitatea de a conecta sisteme avansate voicemail, IVR, automatic attendant
    * Consola operator are cozi separate de asteptare pentru apeluri interne si externe, 5 pozitii de parcare exclusiva a apelurilor si display imbunatatit pentru vizualizarea apelurilor de intrare.
    * Interaction Center Smart, software optional de contact center pentru monitorizare de catre supervizor, urmarire si rapoarte de evenimente intr-o configuratie call-center

Sunt cateva informatii despre lansare centrale telefonice Siemens HiPath 1100 V7 la Cerf :

http://www.softpedia...c...&Itemid=174

http://www.comunic.r..._-_11_mai/3020/

http://www.dect.ro/n...?newsdesk_id=10

http://cerf.chip.ro/...tion=news&id=80

View Postorgoviciladislau, on May 29 2007, 16:17, said:

A am uitat daca doreste cineva informatii despre programare centralelor 1100 (1120, 1150) va stau cu placere la dispozitie.


#3
bit

bit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.09.2003
Ma poate ajuta cineva cu softul necesar pt. a ma conecta pe USB (pentru configurare)  la o centrala Panasonic KX-TEA308. Multumesc.

#4
nok6300

nok6300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.08.2007

View Postorgoviciladislau, on May 29 2007, 15:17, said:

A am uitat daca doreste cineva informatii despre programare centralelor 1100 (1120, 1150) va stau cu placere la dispozitie.
salut si scuze de deranj am de montat o centrala hipath 1120 poate ma ajuti cu programarea sunt nou in domeniu si nu prea stiu ce trebuie programat centrala functioneaza dar poate trebuie programate si alte functii multumesc!

#5
ngiurca

ngiurca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.09.2007

View Postbit, on Nov 27 2007, 08:56, said:

Ma poate ajuta cineva cu softul necesar pt. a ma conecta pe USB (pentru configurare)  la o centrala Panasonic KX-TEA308. Multumesc.

Astea sunt draiverele de USB, Softul e prea mare are 32 MEG

Attached Files



#6
ngiurca

ngiurca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.09.2007

View Postbit, on Nov 27 2007, 08:56, said:

Ma poate ajuta cineva cu softul necesar pt. a ma conecta pe USB (pentru configurare)  la o centrala Panasonic KX-TEA308. Multumesc.

Am uitat pentru soft dami o adresa de ftp sa ceva sa-ti trimit si restul.

#7
ngiurca

ngiurca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.09.2007

View Postnok6300, on Dec 4 2007, 12:58, said:

salut si scuze de deranj am de montat o centrala hipath 1120 poate ma ajuti cu programarea sunt nou in domeniu si nu prea stiu ce trebuie programat centrala functioneaza dar poate trebuie programate si alte functii multumesc!

ia zi ce probleme ai poate te pot ajuta

#8
pbxx

pbxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.06.2007
E plug & play si "alte functii" se pot programa destul de usor direct din telefonul de sistem. La V7 sunt multe functii interesante, se poate face chiar si un call center pe ea :)



View Postnok6300, on Dec 4 2007, 12:58, said:

salut si scuze de deranj am de montat o centrala hipath 1120 poate ma ajuti cu programarea sunt nou in domeniu si nu prea stiu ce trebuie programat centrala functioneaza dar poate trebuie programate si alte functii multumesc!


#9
smihai

smihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2006
[quote name='pbxx' date='Jun 11 2007, 22:26' post='2954822']
:coolspeak: se poate face si call-center pe ultima versiune de centrala telefonica Siemens HiPath 11xx V7

HiPath 1100 V7 – Solutie pentru centrale telefonice performante TDM

stiu ca e cam mare distanta de la postul tau, dar:
- as vrea sa fac o comparatie (de pret in special) cu KX-TDA 100/200 pemtru o configuratie de cca 36 useri slt si vreo 8 sau 10 digital/hibrid;
- as vrea sa vad un pic ce stie sa faca softul de la siemens pentrucontorizat apeluri (am mai umblat cu wintariff si cu unitel, si in afara de asta am mai vazut un soft facut de Lambda Comunication din Mures).

nu stiu inca de unde sa incep cu configuratia (pentru panasonic am un xls cu care poti incepe si mai poti alege o sursa).


daca ma poti ajuta cu link-uri sau chiar cu ceva pdf-uri sau soft ar fi super.


merci

#10
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
Salutare. Am un HiPath 1150. Ma poate ajuta cineva cu setarile pentru LCR? Am trecut peste RTFM, dar nu prea as vrea sa dau peste cap softul.

Grupuri de trunchiuri:
890 (801, 802, 806) - Romtelecom
891 (803, 804) - RDS
892 (805) - Vodafone (via Mobilink)

M-am gandit ca iesirile sa fie setate dupa cum urmeaza (independent de ora si zi):
Numar format cu 02... - iese pe "890"
Numar format cu 03... - iese pe "891"
Numar format cu 07... - iese pe "892"
Numar format cu 00... - iese pe "891"

Multumesc mult pentru orice ajutor!

#11
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
nu stie nimeni ?

#12
xxl_gabi

xxl_gabi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2005

View Postorgoviciladislau, on May 29 2007, 16:17, said:

A am uitat daca doreste cineva informatii despre programare centralelor 1100 (1120, 1150) va stau cu placere la dispozitie.

Salut! Am si eu nevoie de documentatie de programare pentru HIPATH 1120 si pentru HICOM 100E

Daca ma poate ajuta cineva raman dator....

Pot ajuta cu sfaturi si documentatie pentru panasonic, Gold Star, LG-Nortel, Samsung...

Multumesc anticipat

#13
bummer

bummer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.11.2003

View PostHazard, on 2nd June 2008, 11:59, said:

Salutare. Am un HiPath 1150. Ma poate ajuta cineva cu setarile pentru LCR? Am trecut peste RTFM, dar nu prea as vrea sa dau peste cap softul.

Grupuri de trunchiuri:
890 (801, 802, 806) - Romtelecom
891 (803, 804) - RDS
892 (805) - Vodafone (via Mobilink)

M-am gandit ca iesirile sa fie setate dupa cum urmeaza (independent de ora si zi):
Numar format cu 02... - iese pe "890"
Numar format cu 03... - iese pe "891"
Numar format cu 07... - iese pe "892"
Numar format cu 00... - iese pe "891"

Multumesc mult pentru orice ajutor!



salut, ai reusit sa faci chestia de mai sus? daca da zi-mi si mie cum
eu am o interfata web si nu rusesc sa fac acest lucru

#14
griju

griju

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.07.2005
Salut , ma poate ajuta cineva cu programarea la HiPath 1120 privind speed dialing? Am configurat in centrala cateva numere dar nu sunt accesibile de la telefoane.Mai trebuie activat si altceva?

#15
ovidiu-d

ovidiu-d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2007

View Postorgoviciladislau, on 29 mai 2007 - 15:17, said:

A am uitat daca doreste cineva informatii despre programare centralelor 1100 (1120, 1150) va stau cu placere la dispozitie.

Salut, stiu ca postul este mai vechi... dar am o problema cu o centrala siemens Hipath 1150 si anume cand incerca sa apelez de pe telefonul master (profiset 3030) un numar de exterior centrala imi da mesajul de numar incorect. Liniile exterioare sunt de la vodafone. Problema o face indiferent daca pun 0 sau 801,802... Chestia ciudata este ca daca incerc sa apelez de pe un telefon analogic functioneaza, problema este doar la telefonul master. Multumesc

#16
pbxx

pbxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.06.2007

View Postovidiu-d, on 01 aprilie 2013 - 09:31, said:


Salut, stiu ca postul este mai vechi... dar am o problema cu o centrala siemens Hipath 1150 si anume cand incerca sa apelez de pe telefonul master (profiset 3030) un numar de exterior centrala imi da mesajul de numar incorect. Liniile exterioare sunt de la vodafone. Problema o face indiferent daca pun 0 sau 801,802... Chestia ciudata este ca daca incerc sa apelez de pe un telefon analogic functioneaza, problema este doar la telefonul master. Multumesc

Cel mai bine apeleaza aici: http://www.dect.ro/contact_us.php
Sunt parteneri Vodafone si Siemens Premier.

#17
mircea1964

mircea1964

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.07.2010

View Postpbxx, on 12 august 2013 - 14:41, said:

Cel mai bine apeleaza aici: http://www.dect.ro/contact_us.php
Sunt parteneri Vodafone si Siemens Premier.

incearca sa formezi o cifra in plus dupa nr.real de telefon ( exp: vrei sa apelezi nr: 0744123456  ; formeaza 07441234561) si daca asa o sa funct.
problema esta ca centrala trimite spre exterior pe TRK(doar pe cele analogice ,banuiesc ca aveti pe acest TRK un Premicel analogic si nu o interfata
ISDN ) ultimul digit din Nr.de telefon cu o intarziere (default ) de 4s. iar daca "interdigit time 'la operatorul respectiv este mai mic de 4s el primeste de fapt
un Nr. de telefon incomplet(deci incorect )si va trimite acel mesaj.prob. se poate rezolva atat de la "Operator" cat si din PBX dar trebuie facuta o setare  din
"SERVICE MENU " unde trebuie avut grija ce se modifica pt. ca se poate "da peste cap" centrala

#18
b17liviu

b17liviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.10.2008
Salut,
de unde pot sa cumpar o consola operator euroset 5020 pt o centrala Siemens HiPath 1150,sau un alt model ce se potriveste ca si consola.
Multumesc,

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate