Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

D2LOD char

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

Poll: Diablo 2 LoD best character (86 member(s) have cast votes)

Choose

  1. assasin (8 votes [9.30%])

    Percentage of vote: 9.30%

  2. druid (8 votes [9.30%])

    Percentage of vote: 9.30%

  3. barbarian (16 votes [18.60%])

    Percentage of vote: 18.60%

  4. paladin (17 votes [19.77%])

    Percentage of vote: 19.77%

  5. sorceress (12 votes [13.95%])

    Percentage of vote: 13.95%

  6. amazon (9 votes [10.47%])

    Percentage of vote: 10.47%

  7. necromancer (16 votes [18.60%])

    Percentage of vote: 18.60%

Vote Guests cannot vote

#19
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006

View Postmnezo, on Aug 7 2007, 07:45, said:

@tyrael: ce faci tu cu corpse explosion in multiplayer? Face 50-100% din viata monstrului damage, insa la calculat se ia viata din SP, iar in multiplayer cu 4 sau mai multi este cam slab. Oricum, in single player m`am mirat si eu ce usor se descurca un necro cu dotari bune.

eu vorbeam in single -_- oricum,corpse explosion ramane cel mai bun skill.

Intr-o alta ordine de idei,am observat ca barbaru' gaseste cam greu itemsuri bune comparativ cu vrajitoarea;e o parere personala,sau sunteti de-acord ? :huh:

#20
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Paladinul.. pare cel mai echilibrat dintre toti

#21
vector5

vector5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.11.2007
eu am terminat jocu(cu tot cu expansion) cu toate caracterele. Tot ce pot spune e cã:

Amazoana: e ranger, deci...(aproape tot timpu`) te lupti de la distanta, asta`i cel mai mare avantaj al ei. Are skiluri specifice arcului si sulitei,(multishot, magic              arrow) bune in orice situatie.Are si un summon(valkirye) care face toata treaba in locu`tau. Nota 10!

Necromanu`: dupa mine, e cel mai distractiv caracter din joc. Majoritatea skilurilor sunt summonuri (scheleti, golem,etc)
desi "corpse explosion" e cea mai laudata vraja, eu zic ca nu`i mai faina decat "revive", cu care invii orice creatura pe care ai omorat-o(cu exceptia bosilor,campionilor si monstrilor unici). La lvl 20 al vrajei poti invia 20 de unitati pt. cateva minute(nu stiu exact),si cel mai misto lucru e ca toate creaturile pe care le invii au viata INFINITA. Nota 10!

asasina: dezamãgitor.....unele skiluri sunt numai pt clasa de arme specifice asasinei. Are vreo 15-16 charge-up skills, astea au damage cumulativ (creste cu fiecare bucatã datã vre`unei creaturi) sunt foarte bune da....sunt prea multe. N`are nimic spectaculos....naspa. Nota 6!

barbaru`: la ãsta totu`i kill...kill...kill. Cele mai tari skiluri ale lui sunt: warcry (rage o data si-i plesneste pe toti din jur), natural resistance (singuru`caracter cãruia nu`i trebe iteme cu rezistente la toate ãlea), iar cea mai tare e wirlwind (dã ca nebunu`cu arma..rupe pe toti). Desi skilurile astea sunt pt lvl 30+ , sunt printre cele mai faine din joc. Nota 8! ( de ce 8? pt. ca n`are farmec)

sorceress: are o gramadã de vraji, care la nightmare si hell poti sa le arunci pt ca toti au magic resistance. Te chinui cu ea la inceput, te chinui la nightmare, te chinui mai mult la hell, te chinui la bosi....te chinui prea mult. Jucatorii care cauta ceva mai mult de munca, v-o recomand cu drag ;) Nota...habar n`am,e fainã da`nu-i fainã (e greu de explicat)


Paladin: citez din FAQ`u jocului: "Paladinul e cel mai echilibrat caracter din joc...". Pe multiplayer asta`i caracteru`care nu tre`sã  lipseasca din niciun party. Aurele lui le poti folosi pe toata durata jocului si nu doar in anumite portiuni. Aurele gen "might"(mãreste damage`u) si "redemption"(dispar toate cadavrele din juru`tau si iti da viata si mana,in functie de lvl) fac jocu`ceva mai usor. Cu "redemption" creaturile gen "guardian", "hollow one"; "fallen shaman" nu mai pot sa invie creaturile moarte...super-tare. Nota hmm....9 (n`are nimic spectaculos...totu`i prea simplu)

si in final..

Druidu`: despre druid pot spune ca e facut in grabã (garantat!). Animatiile nu`s facute k-lumea, iar vrajile(majoritatea) sunt mai putin decat faine (ca grafica).  Asta e una din partile proaste ale lui, a doua parte proasta e ca....cu ce joci? elemental? shapeshifting? summon?  E enervant cand vezi ca`s o gramada de vraji si skiluri bune...da`nu poti sa le alegi pe toate. In afara de astea n`am de ce sa ma plâng, e misto sa joci cu el. Nota 9!

Nu pot spune exact care`i cel mai bun..toate caracterele sunt faine...

Edited by vector5, 21 November 2007 - 15:59.


#22
ogre11

ogre11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.12.2007
Formula castigatoare la Diablo 2:

Paladin. La defensive auras nu pui nici un skill.

Te axezi pe 3 skilluri: Holy shield, Bash, Fanaticism Aura.

De ce?

Simplu: Paladinul are ca item unic scutul. De obicei scuturile unice de Paladin iti dau rezisturi si , dak esti norocos, skilluri (e.g. +1 to paladin skills). Daca mai pui socket pe scut si bagi 1-2 perfect diamond, deja ai super rezisturi. Apoi, scutul are defense bun, si bufandu-te cu Holy shield defense-ul tau va creste si mai mult. Din nou, scutul are damage decent, bufandu-l cu Holy shield, vei avea un damage excelent. Aici intervine si Fanaticism:damage-ul tau va fi extraordinar. Atk speed-ul este mai mult decat decent (si aici intervine fanaticism). Insa cele mai mari bonusuri la acest build sunt urmatoarele: folosind in continuu bash nu ratezi NICIODATA. Fiecare lovitura nimereste garantat. Si de asemenea dai stun IN CONTINUU. Acum inchipuie-ti un caracter cu HP decent, defense imens, rezisturi criminale, damage fenomenal, atk speed uimitor care nu rateaza niciodata si tine orice numai in stun.

Asa am terminat eu Diablo 2 LOD pe Hell si am ajuns la lvl 92.

Mult noroc!

#23
Psych0Bitch

Psych0Bitch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 15.04.2005
javazon imbracata brici si cu mercenar bine crescut, ingrijit si imbracat, scos in lume. n`ai treaba.
gear: titane, stormshield sau sanctuary daca e pvm, griffon`s, mara sau highlord`s, coh sau skin upgradat, t`god, bk, raven, manusi 3 jave 20 ias +, wartraveler sau sands, torch de ama si anni + sk in cazul in care ai de unde si cu ce.
asta daca joci pe battlenet

pe single e putin suspect. as miza pe paladin pt single clar.

in ambele cazuri mercenarul e cel mai bun prieten al tau asta e clar.

pt pvp e mult de discutat.

#24
nebux

nebux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 05.09.2006
joc exclusiv SP si am trecut aproape 30 caractere diferite prin toate dificultatile.
pe SP as recomanda ( in ultimul patch 1.11b) o Blizzard sorc. cu max Blizzard si treci la omorat hell Mephisto si Pindle pana cand ai obiecte pt celelalte caractere. desigur Atma ( a tenshi mulling aplication) este necesar pt a transfera obiectele de la un caracter la altul.
Sp forum un link until in engleza daca vrei a cunosti mai multe.
despre Bnet nu pot sa ma pronunt pt ca refuz sa joc cu copii de 3 ani care scriu doar
TP!tp1tp1tp1tp1
omg hax

#25
goGhita

goGhita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.10.2007
1-si cel mai important lucru:"NU EXISTA CEL MAI BUN CARACTER IN D2, TOTI SUNT LA FEL DE BUNI, TOT CE CONTEAZA ESTE BUILDU PE CARE IL AEGI;)"
2-daca vrei sa incepi sa joci iara de d2 si nu stii cu ce char sa joci alegel pe cel cu care nu ai mai jucat pana acum sau pe cel care ti-a placut tie cel mai mult data trecuta cand ai jucat. Daca chiar nu stii ce sa alegi intreabate ce vrei defapt sa joci simplu si sa nu te chinui, atnuci cel mai bun e paladinu, eu unu sustin ca e cel mai bun char pt singel si pt pvm. Paladinu facut pe hammer este cel mai bun, la lvl 30 "+,-" vei avea dmg 1k si nu vei avea pb cu imuni. E foarte simplu de construit bagi toate skilurile in Blessed Hammer,Concentration,Blessed Aim,Holy Shield(10 sau daca il faci lvl mare maximezi) si cat despre status points le bagi cat de mult posibil in vit, pana la 100 in str, dex indeajun sa porti itemele si la energy nimic repet nimic nici macar un punct. Cat despre iteme fiind ca esti pe singel poarta cam tot ce da sk si rez. Psych0Bitch a spus foarte bine mercu este singuru si cel mai bun prieten al tau, iati unu din actu 2 pe ofensiv sa iti dea defens si nu mai ai pb;) o sa aiba si defen si o sa aiba si dmg de la Concentration tau asa ca nu iti faci pb(pune pe el o arma sau ceva ce fura viata si nu mai ai pb;) ).
Cam atat incearca varianta asta si iti va placea, vei avea ceva pb la inceput pana vei invata cum sa stai si cum sa ii lovesti dar pana ajungi pe nm si hell deja nu mai ai pb.

P.S:vector5 toate charurile sunt bune daca faci un build bun la ele si stii juca cu ele. Eu am terminat D2 cu toate charurile si sunt excelente:
Necro:faorte bun atat pe bone cat si pe summoning.
Barb:cu boo si freenzi sau ww rupe tot cat si cu Berserk unde nu iti faci pb la imuni
Ama: atat pe bow cat si pe jave rupe tot(preferata mea pe jave:D lvl 93:D)
Sorce:cea mai buna pt mf mai ales pe cold si foarte bun in pvp pe light sau fire dar si in pvm daca faci combinati fire/cold
Assa:foarte buna in pvp si la fel de bun in pvm datorita trapurilor, nu iti faci pb nici cu imuni daor pt asta sunt Death Sentry;)
Druidu:foarte bun pvp daca il faci pe shape dar si foarte bun pvm dar asta e foarte greu de facut in singel
Paladinu:acum aici ce sa zic ca am pus un build mai sus e faorte bun si pvp si pvm, in pvp pe zeal sau smite(a pus ogre11 un build) de altfel paladinu pe smite e cel mai bun contra demoni:P si e si cel mai bun char pvm deoarece nu sunt imuni pt hammerdin:D:>.
Cam atat :P sper sa gasesti charu care sa iti placa si sa te distrezi!

#26
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View PostgoGhita, on Dec 28 2007, 16:53, said:

1-si cel mai important lucru:"NU EXISTA CEL MAI BUN CARACTER IN D2, TOTI SUNT LA FEL DE BUNI, TOT CE CONTEAZA ESTE BUILDU PE CARE IL AEGI;)"
2-daca vrei sa incepi sa joci iara de d2 si nu stii cu ce char sa joci alegel pe cel cu care nu ai mai jucat pana acum sau pe cel care ti-a placut tie cel mai mult data trecuta cand ai jucat. Daca chiar nu stii ce sa alegi intreabate ce vrei defapt sa joci simplu si sa nu te chinui, atnuci cel mai bun e paladinu, eu unu sustin ca e cel mai bun char pt singel si pt pvm. Paladinu facut pe hammer este cel mai bun, la lvl 30 "+,-" vei avea dmg 1k si nu vei avea pb cu imuni. E foarte simplu de construit bagi toate skilurile in Blessed Hammer,Concentration,Blessed Aim,Holy Shield(10 sau daca il faci lvl mare maximezi) si cat despre status points le bagi cat de mult posibil in vit, pana la 100 in str, dex indeajun sa porti itemele si la energy nimic repet nimic nici macar un punct. Cat despre iteme fiind ca esti pe singel poarta cam tot ce da sk si rez. Psych0Bitch a spus foarte bine mercu este singuru si cel mai bun prieten al tau, iati unu din actu 2 pe ofensiv sa iti dea defens si nu mai ai pb;) o sa aiba si defen si o sa aiba si dmg de la Concentration tau asa ca nu iti faci pb(pune pe el o arma sau ceva ce fura viata si nu mai ai pb;) ).
Cam atat incearca varianta asta si iti va placea, vei avea ceva pb la inceput pana vei invata cum sa stai si cum sa ii lovesti dar pana ajungi pe nm si hell deja nu mai ai pb.

P.S:vector5 toate charurile sunt bune daca faci un build bun la ele si stii juca cu ele. Eu am terminat D2 cu toate charurile si sunt excelente:
Necro:faorte bun atat pe bone cat si pe summoning.
Barb:cu boo si freenzi sau ww rupe tot cat si cu Berserk unde nu iti faci pb la imuni
Ama: atat pe bow cat si pe jave rupe tot(preferata mea pe jave:D lvl 93:D)
Sorce:cea mai buna pt mf mai ales pe cold si foarte bun in pvp pe light sau fire dar si in pvm daca faci combinati fire/cold
Assa:foarte buna in pvp si la fel de bun in pvm datorita trapurilor, nu iti faci pb nici cu imuni daor pt asta sunt Death Sentry;)
Druidu:foarte bun pvp daca il faci pe shape dar si foarte bun pvm dar asta e foarte greu de facut in singel
Paladinu:acum aici ce sa zic ca am pus un build mai sus e faorte bun si pvp si pvm, in pvp pe zeal sau smite(a pus ogre11 un build) de altfel paladinu pe smite e cel mai bun contra demoni:P si e si cel mai bun char pvm deoarece nu sunt imuni pt hammerdin:D:>.
Cam atat :P sper sa gasesti charu care sa iti placa si sa te distrezi!
Ai scris cam mult dar si destule greseli :|
1)Soark in pvm fara un sclav bun nu faci nimic cu ea ;)
La pvp e buna pe orice doar sa ai bani de toate itemele unice,runeword torch sk annih etc....
2)Assa e praf la pvm..cum crezi tu ca poti face ceva cu traps care e numai pe light la cei imuni?
Poate sa ii lovesti cu ghearele care oricum sunt usless deoarece buildu tau e traps ;)
3)Paladin la pvp pe zeal e praf...costa enorm sa imbraci unu calumea deoarece se bazeaza pe ar si slow si daca ai ratat prima lovitura le-ai ratat pe toate...si deci cat timp tu stai si dai in gol 5 lovituri celalat iti rupe capu
Zeal e bun pvm si cu ll nu prea mori...ai grija doar la iron :D
-Pvm pe smite e cam ciudat...Smite e foarte bun pvp nici decum pvm care la hell trebuie sa dai de 100 de ori intr-un monstru din actu 4 ca sa il omori..si in sanctuary sunt sute...best pvm paladin Hammerdin

#27
Vrajitoru_din_ozz

Vrajitoru_din_ozz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 906
  • Înscris: 13.11.2006

View Postvector5, on Nov 21 2007, 15:57, said:

eu am terminat jocu(cu tot cu expansion) cu toate caracterele. Tot ce pot spune e cã:

Amazoana: e ranger, deci...(aproape tot timpu`) te lupti de la distanta, asta`i cel mai mare avantaj al ei. Are skiluri specifice arcului si sulitei,(multishot, magic              arrow) bune in orice situatie.Are si un summon(valkirye) care face toata treaba in locu`tau. Nota 10!

Necromanu`: dupa mine, e cel mai distractiv caracter din joc. Majoritatea skilurilor sunt summonuri (scheleti, golem,etc)
desi "corpse explosion" e cea mai laudata vraja, eu zic ca nu`i mai faina decat "revive", cu care invii orice creatura pe care ai omorat-o(cu exceptia bosilor,campionilor si monstrilor unici). La lvl 20 al vrajei poti invia 20 de unitati pt. cateva minute(nu stiu exact),si cel mai misto lucru e ca toate creaturile pe care le invii au viata INFINITA. Nota 10!

asasina: dezamãgitor.....unele skiluri sunt numai pt clasa de arme specifice asasinei. Are vreo 15-16 charge-up skills, astea au damage cumulativ (creste cu fiecare bucatã datã vre`unei creaturi) sunt foarte bune da....sunt prea multe. N`are nimic spectaculos....naspa. Nota 6!

barbaru`: la ãsta totu`i kill...kill...kill. Cele mai tari skiluri ale lui sunt: warcry (rage o data si-i plesneste pe toti din jur), natural resistance (singuru`caracter cãruia nu`i trebe iteme cu rezistente la toate ãlea), iar cea mai tare e wirlwind (dã ca nebunu`cu arma..rupe pe toti). Desi skilurile astea sunt pt lvl 30+ , sunt printre cele mai faine din joc. Nota 8! ( de ce 8? pt. ca n`are farmec)

sorceress: are o gramadã de vraji, care la nightmare si hell poti sa le arunci pt ca toti au magic resistance. Te chinui cu ea la inceput, te chinui la nightmare, te chinui mai mult la hell, te chinui la bosi....te chinui prea mult. Jucatorii care cauta ceva mai mult de munca, v-o recomand cu drag ;) Nota...habar n`am,e fainã da`nu-i fainã (e greu de explicat)


Paladin: citez din FAQ`u jocului: "Paladinul e cel mai echilibrat caracter din joc...". Pe multiplayer asta`i caracteru`care nu tre`sã  lipseasca din niciun party. Aurele lui le poti folosi pe toata durata jocului si nu doar in anumite portiuni. Aurele gen "might"(mãreste damage`u) si "redemption"(dispar toate cadavrele din juru`tau si iti da viata si mana,in functie de lvl) fac jocu`ceva mai usor. Cu "redemption" creaturile gen "guardian", "hollow one"; "fallen shaman" nu mai pot sa invie creaturile moarte...super-tare. Nota hmm....9 (n`are nimic spectaculos...totu`i prea simplu)

si in final..

Druidu`: despre druid pot spune ca e facut in grabã (garantat!). Animatiile nu`s facute k-lumea, iar vrajile(majoritatea) sunt mai putin decat faine (ca grafica).  Asta e una din partile proaste ale lui, a doua parte proasta e ca....cu ce joci? elemental? shapeshifting? summon?  E enervant cand vezi ca`s o gramada de vraji si skiluri bune...da`nu poti sa le alegi pe toate. In afara de astea n`am de ce sa ma plâng, e misto sa joci cu el. Nota 9!

Nu pot spune exact care`i cel mai bun..toate caracterele sunt faine...


ai incercat cu assasina pe trapuri,bine imbracata?iti spun eu ca i-ai da 11...eu am avut una lvl 94 battle rupea tot,pe mercenar aveam infinity,scotea imunitatile monstrilor la lightning,asa k era floare la urecha sa rup tot

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate