Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Restrictii/blocaje actuale in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Buna,

sambata merg la Bucuresti la un concert la Arenele Romane dinspre Brasov. Ruta normala ar fi DN1, Sos. Buc-Ploiesti-Kiseleff-Magheru-IC.Bratianu-Dimitrie Cantemir-Serban Voda (si eventual Str. Cutitul de Argint langa parcul Carol).
Intrebarea este dat fiind ca e weekend, e cald, e referendum, e cursa de Formula 3, recomandati aceasta ruta sau e mai bine o alternativa (si daca da, care)? Sunt lucrari pe carosabil aici? O estimare cand ne ia sa trecem de la Otopeni pana la Parcul Carol?
O alta intrebare e ca la Pta Unirii care benzi duc inainte (prin "tunel"), cei din drepata sau cei din mijloc? Intotdeauna fac greseala aici si nu pot sa tin minte cum e corect.
Intoarcerea va fi noaptea, cand cred ca nu e nici o problema de trafic.

#2
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
Ruta e cea mai potrivita. Sambata cred ca nu faci mai mult de 30-40 de minute de la Otopeni pana la Parcul Carol (Serban Voda, nu Marasesti)... Nu sunt lucrari decat la Baneasa.

La Piata Universitatii te incadrezi pentru mers inainte si imediat dupa aia cat mai pe dreapta la urmatorul semafor, dar nu pe cea mai din dreapta ca are verde intermitent. Banda 1 si 2 intra in pasajul Unirii si iesi direct in Cantemir.

Alte intrebari?

#3
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Mersi. Am fost de cateva ori in Bucuresti, si m-am descurcat destul de bine, totusi o informatie la ora era necesara. Mai ales ca nu vom fi cu masina mea, probabil eu voi fi numai sofer de rezerva (in caz ca prietenul meu bea o bere sau doua). :) O alte intrebare pentru cei care circula mai bulte pe DN1 (Valea Prahovei). Sambata e aglomerat spre Bucuresti sau se poate circula "normal"? De obicei merita varianta DN1A sau nu? Pe DN1A am fost numai pana la Pasul Bratocea dinspre Brasov, nu cunosc cum e dupa ce treci prin munti, nici cate camioane trec pe acolo.

LE: Corectie, mergem VINERI, nu sambata! In jur de ora 17:00-18:00 (la 19:00 trebuie sa fim acolo). E mult mai aglomerat decat sambata?

Edited by amandigi, 16 May 2007 - 11:43.


#4
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
Pe sensul de intrare in Bucuresti, nu cred sa fie aglomerat nici vineri, nici sambata.

#5
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postdevs.java, on May 16 2007, 13:31, said:

Pe sensul de intrare in Bucuresti, nu cred sa fie aglomerat nici vineri, nici sambata.

Nici Oracolul din Delfi nu pronostica mai bine... :notangel:
Vinerea seara mi-as lua nitzica marja de siguranta, nu de alta dar poti facea vreo 2 ore de la Baneasa pana la Polivalenta.S-au mai vazut cazuri. :naughty:
E chestie de bafta,...

Edited by sanddy1964, 16 May 2007 - 13:12.


#6
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
Oracolul ar fi spus "nu va fi" eu am spus "nu cred ca"... Nu e nici o diferenta? Uzual, vinerea si sambata seara sunt cele mai libere, in antiteza cu luni dimineata sau duminica seara.

#7
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postdevs.java, on May 16 2007, 14:07, said:

Oracolul ar fi spus "...

Pai si eu ce-am zis? Ca nici ala nu putea sa prevada mai bine.
Totusi,...vinerea ...hm...mai merge lumea la cumparaturi,...
Lasa ca data viitoare cand plec undeva o sa te intreb si eu si sa vad daca ai dreptate...
Nu-mi vine in minte nici o intrebare grea, sa vad da ca stii raspunsul...aaaaa,...stai sa ma gandesc....a,, da!
Va fi reales Basescu sambata? :confuzzled:
:worthy:

Edited by MAK, 25 May 2007 - 13:57.


#8
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,035
  • Înscris: 24.02.2006
nu fii rau, sanddy! la inceputul weekendului (vineri seara- sambata dimineata) bucurestenii pleaca din oras (deci sensul de intrare in oras e relativ liber).

@amandigi: ruta aleasa este ok, incepand cu DN1 si terminand cu traseul prin Bucuresti. Pentru tunelul de la Unirii trebuie sa alegi benzile din dreapta(recomand si eu banda 2, pentru ca la un moment dat pentru banda 1 este verde intermitent la dreapta si in plus spre intrarea in tunel mai sunt uneori masini parcate pe prima banda). Daca nu te poti incadra pentru tunel, nu-i nici o tragedie, trebuie sa faci rondul la unirii si poti sa intrii acolo pe Cantemir(in ordinea semafoarelor: dreapta(obligatoriu), stanga, inainte, inainte,  curba la stanga fara seamfor (in fata e o parcare si dealul mitropoliei), dreapta ).

#9
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Mersi pt. raspunsuri. Stiu si ruta cand nu merg in tunel, numai ca de 2 ori am pati ca dupa ce sunt aproape de a reveni pe drumul meu realizez ca era o banda separata spre dreapta si eu nu pot decat sa merg inainte (perpendicular pe drumul original). Am rezolvat si asa problema, dar am pierdut cateva minute bune. :)

#10
devs.java

devs.java

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006

View Postsanddy1964, on May 16 2007, 14:16, said:

[...]
Va fi reales Basescu sambata? :confuzzled:
:worthy:

NU, pentru ca nu sunt alegeri. Majoritatea va vota impotriva demiterii.

#11
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postdevs.java, on May 16 2007, 15:27, said:

NU, pentru ca nu sunt alegeri. Majoritatea va vota impotriva demiterii.
Pai el nu zice asa...el zice ca practic e REVALIDAT.Si ca dupa aia , tre sa-i revalideze si pe ceilalti 322... :lol:  :lol:
Bravo, un raspuns demn de un oracol.Scurt si la obect.
Daca te inseli de data asta, dai o bere.Ca e greu sa gresesti ...75%,..

#12
ionel_danciulescu

ionel_danciulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 09.05.2006
Daca sti traseul - iti recomand o varianta la fel de rapida : la Baneasa - faci stanga pe linia tramvaiului 5 - si te duci de la Romaero pina la Piata Unirii... Apoi la Unirea, faci dreapta la capatul lui 32, urci pe B-dul Regina Maria pina la primul semafor - int. cu strada George Cosbuc - si aici stanga cca 250 de metri- si ai ajuns exact la Parcul Carol, evitand centrul... ca timp - cca 20 de minute.

#13
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Nu stiam traseul repesctiv, deci am mers pe ruta normala. A fost "infernal". De la intrarea in Buc. pana la Parcul Carol: o ora si jumatate. Blocaj lung de la intrare pana dupa Baneasa, dupa aceea ceva mai bine pana la Pta Victoria, iar de acolo pana la Unirii inca o data blocaj mare. Am pierdut trupa de deschidere, dar nu era problema mare.
La intoarcere intr-o ora am ajuns aproape de soseau de centura a Ploiestiului...

#14
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postsanddy1964, on May 16 2007, 12:04, said:

Nici Oracolul din Delfi nu pronostica mai bine... :notangel:
Vinerea seara mi-as lua nitzica marja de siguranta, nu de alta dar poti facea vreo 2 ore de la Baneasa pana la Polivalenta.S-au mai vazut cazuri. :naughty:
E chestie de bafta,...
2 ore? da' ce nene, ai elicopter in dotare personala de ajungi asa repede? :P

#15
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostGoofy, on May 19 2007, 23:54, said:

2 ore? da' ce nene, ai elicopter in dotare personala de ajungi asa repede? :P DA!

Nu intamplator, folosesc frecvent acest mijloc de transport :console: ...desigur nu in Bucuresti.
Cred ca am calculat gresit..adauga si 2-3 ore, marja de siguranta... :lol:

#16
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postsanddy1964, on May 19 2007, 23:11, said:

Nu intamplator, folosesc frecvent acest mijloc de transport :console: ...desigur nu in Bucuresti.
Cred ca am calculat gresit..adauga si 2-3 ore, marja de siguranta... :lol:
Asa mai vii de acasa... ca ma facusei invidios, de cautam acu pe net, pe bursa sa imi iau si eu unul.... sa ajung asa repede ca tine la Poli :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate