Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Sony-Ericsson M600i

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
vreau si eu un telefon din asta. astept opiniile voastre(orice parere cat de mica e binevenita). nu fiti subiectivi:-))))

#2
Smaili

Smaili

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 47
  • Înscris: 08.06.2005
Si eu as vrea sa-mi telefonul,l-am incercat ieri la CERF si e super din cate am putut sa-mi dau eu seama.Am mai citit si cateva review-uri despre m600 si parerile sunt impartite.Cica ar fi probleme cu bateria,si cu touch screenu'(spun unii),altii au zis ca nu are cusur.Mai astept pareri sau experiente de-ale voastre.

#3
dante``

dante``

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.10.2006

 tudor_ionutz2000, on May 8 2007, 22:28, said:

vreau si eu un telefon din asta. astept opiniile voastre(orice parere cat de mica e binevenita). nu fiti subiectivi:-))))

    Mi-a atras si mie atentia la CERF drept pt care l-am cumparat acum 2 zile cu 900RON. I-am luat si un kit Bluetooth VoIP Kit HBV-100 ( casca si adaptor pt laptop ) cu 300 RON, de asemenea un charger auto CLA-60 toate accesoriile fiind SE. Din pacate nu i-am luat si o husa neaband timp sa mai caut asa ceva. Casca e de calitate, sunet clar si puternic; doar sistemul de prindere nu e pe placul meu.
    Trecand de la Windows la Symbian am avut ceva dificultati de acomodare, minore. Meniul nu mi se pare suficient de intuitiv iar de desigilat manualul de utilizare n-am avut timp. Tastatura e OK, punctele de presiune fiind bine delimitate insa prefer sa utilizez stylusul & touchscreenul.
     Wordul mere bine da` in Excel la un tabel mai marisor preluat din laptop mi-a incurcat unele rubrici. Tabelele fara funditze si briz-brizurile deschide perfect.
Ca mp3 are potential, imi place cum se aud piesele. Nu-mi place faptul ca atrebuit sa-l incarc zilnic, insa in conditiile in care l-am butonat intensiv si vorbeam 2-3 ore/zi, poate fi de inteles. Sper ca dupa mai multe cicluri de incarcare sa-si dea drumul. Netul merge foarte bine, nimic de zis. n-am apucat sa-l conectez prin bluetooth la laptop dar poate revin cu un post. Cam atat pt. moment si nu regret nici macar un leu din cei 900 datzi pe el.

#4
phat_sua

phat_sua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 16.01.2006
si eu am telef asta.
tastatura mi se pare incredibila. ecranul este enorm si are o calitate super. E un telef fiabil daca ai ultimul update de soft.
Pe mine ma tzine cam 3 zile bateria.. asta doar cu vb , putin browsing si ceva sms-uri , nu ascult muzica la el sau ma uit la filme ...insa merg super si acestea

#5
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

 phat_sua, on Jul 18 2007, 17:35, said:

si eu am telef asta.
tastatura mi se pare incredibila. ecranul este enorm si are o calitate super. E un telef fiabil daca ai ultimul update de soft.
Pe mine ma tzine cam 3 zile bateria.. asta doar cu vb , putin browsing si ceva sms-uri , nu ascult muzica la el sau ma uit la filme ...insa merg super si acestea


pai sa te tina cat mai mult si sa nu-l scapi pe jos ca e bai...... :lol:  :lol:  :lol:

#6
dimaiovu

dimaiovu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 01.04.2007

 bulangiul, on Jul 19 2007, 16:44, said:

pai sa te tina cat mai mult si sa nu-l scapi pe jos ca e bai...... :lol:  :lol:  :lol:



Va rog sa ma ajutati cine stie: DivX playerul e expirat si altul nu pot sa instalez ca spune ca mi-a explirat licenta. Ce fac? De unde iau licenta?

#7
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006

 dimaiovu, on Aug 8 2007, 12:28, said:

Va rog sa ma ajutati cine stie: DivX playerul e expirat si altul nu pot sa instalez ca spune ca mi-a explirat licenta. Ce fac? De unde iau licenta?

sunt playere facute sa mearga pe diferite forumuri

ma intereseaza si pe mine browserul. cum e in comparatie cu cel de la nokia s60v3? cel de la nokia e superb, asta cum e? banuiesc ca touchscreenul e foarte util. aplictiile s60v3 sunt compatibile cu uiq3? banuiesc ca nu dar dc stie cineva sigur sa ma lumineze si pe mine.
thx

Edited by maryuso, 19 August 2007 - 12:37.


#8
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Mi-am cumparat si eu modelul asta de vreo 2 luni si pot spune ca sunt multumit de el.
Ecranul este super, mare, luminos, functia touch screen functioneaza fara probleme.
Tastele sunt bune, fara probleme, bateria ma tine cam 2 zile in conditiile in care il folosesc destul de mult, playerul audio video este bun, nu am nimic de obiectat, poate doar faptul ca nu exista functia enqueue. :)

Symbianul se comporta bine, am avut probleme minore cu el, mai exact s-a blocat d ecateva ori si a fost nevoie sa resetez telefonul.

In rest mai este de mentionat ca am ceva probleme cu semnalul, in sensul ca variaza destul de mult, mi se intampla, rar ce-i drept, sa raman fara semnal, cred ca am avut eu ghinion, nu cred ca este o chestie generala.

#9
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Daca nu mă întind prea tare, aș zice că fluctuatiile de semnal is specifice telefoanelor SE, deci nu e o problema de model. Eu am avut.o la k700/800, P910, M600.

#10
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
ce pateste mobilul daca in scapi o data pe jos ???? i se duce touchscreenul ???

#11
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

 lucicam, on Nov 4 2007, 13:51, said:

ce pateste mobilul daca in scapi o data pe jos ???? i se duce touchscreenul ???
Ce tampenie...unde ai auzit asta?
Semnalul variaza nu pt ca are prob cu semnalul, ci pentru ca rata de refresh a semnalului (ma refer la indicator) este mai mare la SE decat la alte telefoane, de ex Nokia.

#12
just_bizzare

just_bizzare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 31.08.2007

 lucicam, on Nov 4 2007, 14:51, said:

ce pateste mobilul daca in scapi o data pe jos ???? i se duce touchscreenul ???
hmm...depinde de cazatura...yo am avut un p990 si l-am scapat de nenumerate ori pe jos... si nu a avut nimik...doar k s-a sgariat display-ul si acolo unde era sgariat raspundea ceva mai greu touch screen-ul... dar asta nu inseamna ca il arunci de la etajul 2 in speranta ca nu pateste nimic  :lol: .

#13
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006

 just_bizzare, on Nov 4 2007, 21:55, said:

hmm...depinde de cazatura...yo am avut un p990 si l-am scapat de nenumerate ori pe jos... si nu a avut nimik...doar k s-a sgariat display-ul si acolo unde era sgariat raspundea ceva mai greu touch screen-ul... dar asta nu inseamna ca il arunci de la etajul 2 in speranta ca nu pateste nimic  :lol: .
de p990 nu ma mir ca nu prea are nimic daca il scapi pt ca are mai puternica carcasa si il protejaza , dar la M600 nu da o impresie de rezistenta si vreau sa stiu cam cum sa am grija de un w950 (daca imi cumpar) , sa am mai mare grija , .... etc !!  :D

Edited by lucicam, 05 November 2007 - 18:45.


#14
Tzu-Man

Tzu-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 11.11.2003
Nu tre sa va faceti griji de cazaturi.

  Al meu a avut ghinionul sa intalneasca gresie, asfalt, trepte si de fiecare data imi tremura inima. Acum il vad cu ochi tare buni

#15
andrei_dv1

andrei_dv1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.04.2007
stiu k poate parea stupida intreabarea...dar cum fac update la soft?abia mi-am luat telefonul si nush cum se procedeaza:D

#16
mariusplop

mariusplop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.05.2008
Salut tuturor!

Am 2 stylus-uri (creionase) de vanzare pentru m600i. Sunt nou noute (am primit si 2 ani garantie la ele :) ) si nu mi-a fost usor sa le gasesc. Poate este cineva intre voi care are nevoie de un stylus. Eu le vand doar pe amandoua la pachet si le vand la 25 de lei bucata. Contactati-ma cei care doriti stylus pentru m600i.

#17
ciprianii

ciprianii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.05.2006
Salut. Imi place M600. Dar nu sunt inca hotarat ce sa aleg intre M600 si Nokia E60.

#18
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
cand il incarc ramane aprinsa lumina la ecran si la tastatura.e normal?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate