Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

UPC Astral - international mort 8 mai 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View PostDJ MOraleSs, on May 13 2007, 19:48, said:

E cineva abonat la Infonet Buzau? Puneti un post aici si spuneti cum merge.
Am 2 prieteni cu InfoNet (fost CtrlNET). CRED că au abonamentele cele mai slabe, pe extern nu sar de 40 KB/s la download... :( De torrents & DC nu mai zic... <_<

View PostK3rn3L, on May 13 2007, 20:38, said:

Apropo de Infonet, unde au sediul? sa dau o tura pana la ei... :lol:
Pe Patriei, lângă Optimed. :peacefingers:

#38
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View PostBadBoyBlue, on May 13 2007, 21:03, said:

Am 2 prieteni cu InfoNet (fost CtrlNET). CRED că au abonamentele cele mai slabe, pe extern nu sar de 40 KB/s la download... :( De torrents & DC nu mai zic... <_<
Pe Patriei, lângă Optimed. :peacefingers:

De cat au ei abonamentele? Pe mine ma intereseaza cel mai mare (19 euro).

#39
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Au abonamente mai vechi.. de 512 parcă.

#40
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View PostBadBoyBlue, on May 13 2007, 21:08, said:

Au abonamente mai vechi.. de 512 parcă.

Pai cam e o diferenta fata de abonamentele astea noi. Vezi oferta de pe buzau.org
Daca mai auzi ceva nou de la abonati de-ai lor la pachetele mari da-mi de veste cum se misca.

#41
nope

nope

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.04.2007
cica www.upc-all-in.com

#42
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View PostDJ MOraleSs, on May 13 2007, 21:24, said:

Pai cam e o diferenta fata de abonamentele astea noi. Vezi oferta de pe buzau.org
Daca mai auzi ceva nou de la abonati de-ai lor la pachetele mari da-mi de veste cum se misca.

La mine in zona au ajuns deja ( Brosteni ). Au inceput sa puna afise pe usile blocurilor, si de ce sa nu recunosc pare tentant  :lol:

#43
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
din ce in ce mai prost...o fi de la caldura : ping mediu cu yahoo 196 ms  :cursing:

#44
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
s-a dilatat si pingul de la caldura, si tu acum... :)

#45
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Ce naiba fac astia, incep sa blocheze porturile? Nu mai imi merge nici DC++ si nici Hamachi. Asta la Braila.

#46
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Păcat.. :confuzzled:

Eu abia aștept să scap de ei! :D

:rolleyes:

#47
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View PostMasterC, on May 29 2007, 19:41, said:

Ce naiba fac astia, incep sa blocheze porturile? Nu mai imi merge nici DC++ si nici Hamachi. Asta la Braila.

la braila nu blocheaza doar porturile, ci internetul cu totul!  in seara asta a fost oprit totul timp de 2 ore, dar si in cursul zilei au fost intreruperi! acum inteleg ca nu avem viteza promisa, dar sa taie total netul ??

#48
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
de ce am ping 200 pe linkmania ? din cate vad upc-ul incepe sa semene foarte mult cu bluetelecom : uptime minim ( cat sa nu mori de nervi ), latente mari;
maine , cand vin baietii de la upc nu-i las sa plece din casa pana cand nu imi arata banda de >3800 kbps si pinguri minime in tara.

#49
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006

View Postvlad2006, on May 27 2007, 16:02, said:

din ce in ce mai prost...o fi de la caldura : ping mediu cu yahoo 196 ms  :cursing:

Si ce e asa de mare, eu la RDS am ping de 120 ms. Si mai mic nu prea am avut....

#50
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006
Mai baieti nu stiu cum e la voi dar la Buzau incep sa-si revina baietii. De pe dc++ dau jos seara cu 1.57 mb/s la un abonament de 70 RON (4 mb/s) iar de pe torrente iau in medie cu 350 kb/s. Browsing-ul e impecabil.
Latency-ul pe extern (yahoo) e in general de 129 ms iar intern de 88 ms .. uptime-ul e super ok.
Acum depinde de la oras la oras... observ ca acolo unde nu au concurenta ofera servicii execrabile. In Buzau au foarte multe firme concurente si probabil deasta au si dat drumu la "robinet".

Edited by DJ MOraleSs, 30 May 2007 - 06:23.


#51
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View PostDJ MOraleSs, on May 30 2007, 07:19, said:

Mai baieti nu stiu cum e la voi dar la Buzau incep sa-si revina baietii. De pe dc++ dau jos seara cu 1.57 mb/s la un abonament de 70 RON (4 mb/s) iar de pe torrente iau in medie cu 350 kb/s. Browsing-ul e impecabil.
Latency-ul pe extern (yahoo) e in general de 129 ms iar intern de 88 ms .. uptime-ul e super ok.
Acum depinde de la oras la oras... observ ca acolo unde nu au concurenta ofera servicii execrabile. In Buzau au foarte multe firme concurente si probabil deasta au si dat drumu la "robinet".

Nici eu nu am mai avut probleme :) merge impecabil  :coolspeak: (tot Buzau)

#52
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Noi astia din Braila avem vreo alternativa? Nu mai suport sa ma limiteze. Prin bittorrent trag cu 1 KB/s si se conecteza la un peer si atat, la dc++ nu se conecteaza la huburi. Si viteza e sub 100Kb/s la download prin http. Toatea astea la un abonament de 6mbps!

#53
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,447
  • Înscris: 04.02.2006

View PostMasterC, on May 30 2007, 14:49, said:

Noi astia din Braila avem vreo alternativa? Nu mai suport sa ma limiteze. Prin bittorrent trag cu 1 KB/s si se conecteza la un peer si atat, la dc++ nu se conecteaza la huburi. Si viteza e sub 100Kb/s la download prin http. Toatea astea la un abonament de 6mbps!



IDEM si in cazul meu! alternativa?   sa vedem ce vor scoate cei de la romtelecom si adio upc!
sincer, nicio in cele mai negre cosmaruri nu mi-as fi inchipuit ca, dupa "marirea" de la 1.5 mega la 6 mega, va merge mai prost, mult mai prost ca inainte!

#54
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcretacic, on May 30 2007, 16:16, said:

IDEM si in cazul meu! alternativa?   sa vedem ce vor scoate cei de la romtelecom si adio upc!
sincer, nicio in cele mai negre cosmaruri nu mi-as fi inchipuit ca, dupa "marirea" de la 1.5 mega la 6 mega, va merge mai prost, mult mai prost ca inainte!
logik daca dai drumul l-a camioane(4 megabits) si tiruri(6 megabits) pe autostrada,autostrada(de o banda pe sens si de o banda de trotineta pt. intoarcere inapoi) se poate deteriora m-ai repede, daca nu repari autostrada o s-a dai de gropi, inainte aveam trotinete(512kilobits) si biciclete(1024kilobits)(m-ai rar scutere(1500kilobits)) cu viteze acelea mici ce nu deteriorau autostrada asa de usor, dar de cand s-au dat drumul l-a  camioane, toata lumea circula pe autostrada si se fac si aglomeratii(la vama),

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate