Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

SMS Gratuit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
263 replies to this topic

#19
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,683
  • Înscris: 13.12.2006

View Postvaliza-cpp, on Apr 27 2007, 13:05, said:

dap :)
merge...am trimis

#20
neagoe_iuli

neagoe_iuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 23.09.2006
pai si de ce trebuie sa bag numarul de tel?
sigur e gratis?ca nu vreau sa ma trezesc cu 9999$ de plata

Edited by neagoe_iuli, 27 April 2007 - 12:09.


#21
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.09.2006

View Postneagoe_iuli, on Apr 27 2007, 12:08, said:

pai si de ce trebuie sa bag numarul de tel?
sigur e gratis?ca nu vreau sa ma trezesc cu 9999$ de plata


Stai linistit.. e 100% gratis... numarul de telefon este o metoda de evitare a Floodurilor si pt. identificarea expeditorului mesajului. Este o metoda de reclama a celor de la callwave.com . Nu iti fa probleme... nu va plati nimeni pt. reclama lor in afara de ei.


PS: Un trick: ca sa nu mai apara reclama lor la sfarsit (callwave.com/sms) scrieti tot mesajul, adica maximul de 160 caractere in mesaj.

Edited by marian_h, 27 April 2007 - 12:25.


#22
valiro

valiro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.06.2005
Cum pot sa schimb PIN-ul cu care m-am inregistrat la inceput?
Daca cineva imi cunoaste nr de telefon si pinul poate sa trimita mesaje in locul meu? :D

#23
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.09.2006

View Postvaliro, on Apr 27 2007, 20:57, said:

Cum pot sa schimb PIN-ul cu care m-am inregistrat la inceput?
Daca cineva imi cunoaste nr de telefon si pinul poate sa trimita mesaje in locul meu? :D

PIN-ul este secret... exact ca cel de la SIM... nu ar trebui sa il cunoasca nimeni in afara de tine... Voi implementa si optiunea de schimbare a PIN-ului si recuperare... dar asta nu tocmai curand.

#24
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
mersi am sa incerc si eu.
cu callwave.com am mai trimis SMS 4 free, dintr-un widget. dar ala nu mai merge. era cu 10 sms/zi. Sa vedem totusi programelul tau.

#25
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
toata metoda asta mi se pare o publicitate urata, te rogi de oameni sa dea click, e injositor, daca afla google sau aia de la textad iti inchide contul imediat,ai noroc ca prin programul tau nu trece googlebot.

Reclama la Radiofan cred ca era de ajuns, dar sa folosesti un serviciu gratuit de la altii si sa scoti bani de pe urma lor cu un program facut in 2 ore maxim,  nu e prea corect, mie asa mi se pare si cred ca am dreptate.

Oricum nu am nimic cu tine, in Romania smecherii profita iar ceilalti inghit, asta-i viata.

La program nu am comentarii, nu l-am testat si nu mai intereseaza daca merge sau nu odata ce am vazut ce e acolo, dar sper sa iti aduca cat mai multi bani ca deja oamenii sunt incantati de idee, majoritatea nu stiu ca se poate trimite sms si gratuit.

#26
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.09.2006

View PostCrysper, on Apr 28 2007, 08:13, said:

toata metoda asta mi se pare o publicitate urata, te rogi de oameni sa dea click, e injositor, daca afla google sau aia de la textad iti inchide contul imediat,ai noroc ca prin programul tau nu trece googlebot.

Reclama la Radiofan cred ca era de ajuns, dar sa folosesti un serviciu gratuit de la altii si sa scoti bani de pe urma lor cu un program facut in 2 ore maxim,  nu e prea corect, mie asa mi se pare si cred ca am dreptate.

Oricum nu am nimic cu tine, in Romania smecherii profita iar ceilalti inghit, asta-i viata.

La program nu am comentarii, nu l-am testat si nu mai intereseaza daca merge sau nu odata ce am vazut ce e acolo, dar sper sa iti aduca cat mai multi bani ca deja oamenii sunt incantati de idee, majoritatea nu stiu ca se poate trimite sms si gratuit.

Asta e parerea ta... Dar iti garantez ca nu asta e injositor... Injositor era atunci cand mascam aceasta reclama si faceam in asa fel incat sa se execute click stanga singur pe una din reclame. Insa nu am facut asa tocmai pt. ca nu am vrut sa fac un lucru de care mai tarziu nu as fi demn. Invidia e cat Casa Alba de mare la tine frate... Iti este ciuda ca nu ti-a venit tie ideea, asa-i? Imi pare rau pt. tine. Deci programul nu a fost gata in 2 ore, ci in 3. Nu sunt "smecher" si nimeni din echipa Radio Fan nu este. Deci eu am vrut sa fac ceva pt. oameni si sa ii ajut pe baietii de la Radio Fan, al carui website este realizat de mine, insa momentan este down.

Quote

Oricum nu am nimic cu tine, in Romania smecherii profita iar ceilalti inghit, asta-i viata.

Tu chiar esti total depasit de problema... "Ceilalti inghit"... tu te auzi??? Ce sa inghita? Faptul ca au posibilitatea sa trimite SMS-uri gratuite si daca vor sa dea un click pe reclame, daca nu nu?

#27
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
si eu care sunt in alta tara pot sa il folosesc? ;)....sau nu?

#28
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
da..se poate..tocmai lam testat...auzi...fa ca la logare sa ne tina minte..sa se logheze automat....fa o lista telefonica sa ne fie mai usor..
in rest e foarte bun programul;)

#29
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.09.2006

View Postportugalkix, on Apr 28 2007, 13:40, said:

da..se poate..tocmai lam testat...auzi...fa ca la logare sa ne tina minte..sa se logheze automat....fa o lista telefonica sa ne fie mai usor..
in rest e foarte bun programul;)


Da. Se poate face sa ramana logat... va fi intr-o noua versiune, insa cum am spus si mai sus... aceasta nu va fi prea curand.

#30
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mariane, da-i inainte ca faci bine!
Eu nu am abuzat de program (am dat un sms pe nr meu- de proba). Cum mi s-a evaporat creditul in urma unei butonari excesive pe wap- urmeaza sa folosesc programelul tau in zilele ce urmeaza.

#31
redbloodedw

redbloodedw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.02.2007
Super programelul. Mult mai la indemana.
Sa va spun si o mica "istorioara"
Cum navigam eu pe net azi dau de callwave... 100% free etc. etc. Chiar a fost intamplatoare chestia. Ma gandeam "chiar sa fie asa de free? Sau ma trezesc cu nu stiu cat cost suplimentar?" Asa ca am apelat la sursa sigura de informatii ... Softpedia... si uite ca am gasit ceva mai mult decat atat.
Felicitari pt program. Aveti o clickaitoare in plus. :D

Edit> mi-am amintit ceva care era trecut la zona aceea de FAQ, era ceva precum ca ar plati cei care primesc. Asta banuiesc ca e valabil pt retelele care taxeaza mesajele primite.

Edited by redbloodedw, 28 April 2007 - 17:44.


#32
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.09.2006

View Postredbloodedw, on Apr 28 2007, 17:41, said:

Super programelul. Mult mai la indemana.
Sa va spun si o mica "istorioara"
Cum navigam eu pe net azi dau de callwave... 100% free etc. etc. Chiar a fost intamplatoare chestia. Ma gandeam "chiar sa fie asa de free? Sau ma trezesc cu nu stiu cat cost suplimentar?" Asa ca am apelat la sursa sigura de informatii ... Softpedia... si uite ca am gasit ceva mai mult decat atat.
Felicitari pt program. Aveti o clickaitoare in plus. :D

Edit> mi-am amintit ceva care era trecut la zona aceea de FAQ, era ceva precum ca ar plati cei care primesc. Asta banuiesc ca e valabil pt retelele care taxeaza mesajele primite.


Asta ce spui tu se intampla exclusiv atunci cand destinatarul mesajului se afla in alta tara si utilizeaza Roaming... insa in cazuri comune nu se intampla sa fie taxat nimeni.

#33
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostCrysper, on Apr 28 2007, 09:13, said:

toata metoda asta mi se pare o publicitate urata, te rogi de oameni sa dea click, e injositor, daca afla google sau aia de la textad iti inchide contul imediat,ai noroc ca prin programul tau nu trece googlebot.

Reclama la Radiofan cred ca era de ajuns, dar sa folosesti un serviciu gratuit de la altii si sa scoti bani de pe urma lor cu un program facut in 2 ore maxim,  nu e prea corect, mie asa mi se pare si cred ca am dreptate.

La program nu am comentarii, nu l-am testat si nu mai intereseaza daca merge sau nu odata ce am vazut ce e acolo, dar sper sa iti aduca cat mai multi bani ca deja oamenii sunt incantati de idee, majoritatea nu stiu ca se poate trimite sms si gratuit.
Ce va place unora sa aruncati cu rahat fara sa stiti despre ce vorbiti  :deadtongue: . Care e problema ta ca omul a pus niste reclame in program, sau ca la facut in 2 ore, il putea face in 10 minute atata timp cat facea ceea ce spune ca face, si nu te pune sa dai nspemii de clikuri pe acele reclame inainte sa poti trimite ceva. Asa cum e, e perfect si echitabil pt toata lumea, el primeste niste eventuale clik-uri pe acele reclame, useri sant multumiti ca pot trimite niste amarate de SMS-uri, iar cei de la callwave isi fac la randul lor reclama la sfarsitul mesajului, deci hapy end :) nimeni nu profita de nimeni.

Cateva sugestii pt program daca ai de gand sa-l imbunatatesti :)

1. Ar fi ok sa ramana logat sau macar sa apara datele in program si sa dai numai "login"
2. O agenda in care sa poti pune nr de tel, ca sa nu le mai scrii manual de fiecare data.

#34
marian_h

marian_h

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 26.09.2006
E in proiect.  :D

#35
redbloodedw

redbloodedw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.02.2007

View Postmarian_h, on Apr 28 2007, 21:01, said:

Asta ce spui tu se intampla exclusiv atunci cand destinatarul mesajului se afla in alta tara si utilizeaza Roaming... insa in cazuri comune nu se intampla sa fie taxat nimeni.

Da, m-am gandit si la asta. Cred ca la asta se referea.
Succes cu proiectul, sunt ff utile cele 2 facilitati.

#36
Connected

Connected

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.04.2007
nu mai merge callwave sa fie publicat undeva,
se poate folosi doar pentru uz personal pe googlepunctRO/ig
parca adaugi widgetul aici si l folosesti atat.... in rest nu se mai
poate face nimic pentru publicare pe un site !
Uite : Login failed. Please try again. si asta e publicat pe un site...
CONCLUZIA : NUMAI PUTETI PUBLICA WIDGETUL CI DOAR FOLOSI
IN UZ PERSONAL . HAI NOROC :cheers:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate