Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Manele & manelisti

- - - - -
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#19
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 12.11.2003
Sa fim intelegatori totusi, uite eu de exemplu nu am nimic cu cei ce asculta, ciuda mare o am pe idiotzii care le fac! Nu consumatorul e de vina ca inghite un rahat ce ii se da..el o face din diverse motive..fie ii se pare cool [caz in care iq-ul poate ii si permite]...fie asta aude la parinti/prieteni si personalitatea lui nu este atat de dezvoltata...Ce este imbucurator, zic eu, este faptul ca mai devreme sau mai tarziu "genul" asta de "muzica" va disparea..sau haide sa nu fim atat de naivi....dar zic eu ca va avea din ce in ce mai putini adepti pentru ca lumea se desteapta, zic eu!

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
hoooooooo
nu poti sa spui despre un om ca este prost pentru ca asculta manele. dar poti spune ca cei care asculta numai manele sau numai un anumit gen de muzica sint incuiati.
sint manele (sau cum vreti voi sa spuneti) care sint atit de comice incit chiar imi face placere sa le ascult. nu atit de mult incit sa am asa ceva pe acasa totusi.....

important este sa nu le iei in serios. mai nou toata lumea e cu housu si fiecare vrea sa fie DJ. si majoriatatea digeilor astia fac un loop de tobe pe calculator care iti crapa capu si se cred mari muzicieni. pe linga indivizii astia manelistii sint beton de beton, cinta la nunti blablabla. de ce sint considerati manelistii asa de malefici? pentru ca au texte despre sex, bani? pai oamenii de ce se duc la club si dau 150000 pe o bere de 330? ca sa bea, sa se drogheze si eventual sa si-o puna cu cineva.

----------
mai devreme sau mai tarziu "genul" asta de "muzica" va disparea..sau haide sa nu fim atat de naivi....dar zic eu ca va avea din ce in ce mai putini adepti pentru ca lumea se desteapta, zic eu!
----------
lumea nu se desteapta, se plictiseste, de-aia tot apar si dispar genurile astea. din pacate e din ce in ce mai rau. sper sa-mi pierd auzul

#21
Tz3sTosu

Tz3sTosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.06.2004
Manele...... deci manele
Sa explicam cuvantu manea
manea = zbieratura tiganeasca cu pretentia de a se cataloga muzica !!!!
NU zic ca toti cei care asculta manele sunt niste ratati (as asculta numai in coma alcolica la vreo petrecere )
Orice incompetent care stie sa scoata 2 vorbe poate face o manea dar nu orice om cu creier poate asculta o manea ! :mad:
M-am saturat sa tot aud MANELISTII spunand ca "noi nu suntem prosti nu suntem inculti noi ascultam manele ca sunt inteligente versuri frumoase......"  SA FIM SERIOSI  multe frizeaza absurdul
" sa traiasca fata mea ,sa am bani sa am masina ,sa moara dusmanii mei..... etc. samd"  versuri "destepte" imi vine sa borasc
:vomiton:

#22
magister

magister

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 25.12.2003
@Tz3sTosu: tu ce gen(uri) de muzica asculti?

#23
Remedee

Remedee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.06.2004
Cum exista rock'ul si rockerii, rap'ul si raperii samd...exista si manelele si cei care le asculata(nu ca as fi fan, Doamne feri!). Ca e muzica de proasta calitate, asta e partea 2..dar degustubus non discutandum..nu-i asa??? :P

#24
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
nu e asa

#25
Remedee

Remedee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.06.2004
madman2711...era o intrebare retorica..nu necesita raspuns :P

#26
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004
Fac parte din persoanele care nu suporta manelele.Le auzi oriunde,te trezesc la 7 dimineata (mai ales in weekend),te plimbi si tu ca omul linistit nu ai loc de masini periculoase in care se asculta tot manele,cu cat masina e mai bengoasa cu atat riscul de a emana "manele" e mai mare.
Oare asta e gradul de cultura al poporului roman? La televizor ei sunt omniprezenti,oare realizatorii de emisiuni isi trag dreptul sau care-i treaba? Nu mai vb. de celebrele emisiuni legate de disputa  privind desemnarea asa zisului  "rege al manelelor".

#27
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Ura impotriva manelelor nu te aduce mai presus de cei care asculta muzica aia cretina. Sunt convins ca te deranjeaza mai tare mirosurile insuportabile din autobuze pe care le simti zi de zi decat manelele auzite din cand in cand.

Si ca sa-ti raspund: da, asta e gradul de cultura al poporului roman. Un exemplu mai relevant e audienta imensa de care s-a bucurat BB1.

#28
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Nu cred ca manelele reprezinta o problema grava. Este o muzica proasta intr-adevar (mai ales versurile).

#29
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
nu le suport, dar asta e, exista adepti :(

#30
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,784
  • Înscris: 13.06.2004
Le urasc!!! Si in alte genuri muzicale exista versuri extrem de tampite (chiar si in Rock'n'Roll), dar vocea tiganilor are darul de a te scoate din sarite.
Cu toate acestea exista trei melodii de manele care imi plac: Adrian Minune-"Tu esti femeia visurilor mele"; L.A.-"Ochii tai" si Paranghela-"Perdono"

#31
NeTVIRUS

NeTVIRUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.06.2004
Urasc manele si le-am urat dintotdeauna.Ai mei(parintii) au ascultat o data manele pe la inceput cand nu erau "tari" si le faceam scandal ca de ce baga porcarii pe sistemul "meu" stereo.Nu am nimic cu nici un alt gen de muzica, chiar daca nu-mi plac.Dar daca as avea 10 manelisti(solisti) in fata si un M16 in mana ar fi mai "fun" decat la majoratul meu.

#32
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
si ne-am vedea tot peste 18 ani la liberare

#33
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
"Gusturile" in materie de muzica nu se discuta. Clar! Dar atunci cand oamenii nu au gusturi nu poti decat sa ii compatimesti, ptr. ca ei nu stiu ce inseamna sa "gusti" din ceea ce poate muzica sa iti ofere.
_parerea mea_

#34
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Radio ZiPp revine Online! Adresa noastra este: http://RadioZiPp.Rr.Nu:8000/listen.pls Asteptam dedicatiile voastre pe mIRC pe canalul #radiozipp.

#35
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
esti patetic

#36
D.J. B.K.LY

D.J. B.K.LY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 29.03.2005
Ce problema veti voi cu manelistii ma? Parerea mea e k mai incuiati sunteti voi k toti la un loc! Pai voi ziceti manele= tigani jegosi, zbieratura tiganeasca si cum ii mai ziceti voi. Sunteti total aiurea. Fiecare asculta ce vrea si ce-i place. Vreti sa facem o generalizare? Pai hai sa vedem:
Asculti rap si hip-numele.spamagiului esti drogat, golan, hot si un incult care nu stie decat sa injure
  Asculti Rock= Esti un descreierat cu parul lung k nici nu isi da lumea seama dak esti baiat sau fata. Pantaloni taiati, cercei in nas si in multe alte parti. Inseamna k sigur nu poti fii sanatos sa asculti asa ceva si sa faci k toate alea cand auzi o melodie rock.
  Asculti house= alt fel de om descreierat care isi omoara neuronii prin discoteci unde muzica inseamna doar o bubuiala nesfarsita.
  Si exemplele pot continua pt fiecare gen de muzica. La toate se pot gasi defecte!
  In final eu sunt toate astea la un loc, avand in vedere k eu ascult mai multe genuri de muzica.
  Ce atata ipocrizie si lume ursuza...Lasati frate lumea in pace sa asculte de vrea si tu vezi-ti de treaba ta si asculta si tu ce-ti place.
  Nu suportati manelistii? Nici eu nu-i iubesc dar nici nu-i dispretuiesc. In schimb urasc lumea asta care nu are altceva de facut decat sa eticheteze pe altii si sa stea k babalacii aia de la etaju 5 si sa barfeasca depre toata lumea din bloc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate