Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Calendar expozitional

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Nu stiu daca va fi util, dar am vazut pe aici ca lumea mai merge la targuri sa mai prinda o informatie, o reducere, o atentie :) si m-am gandit ca poate n-ar fi rau sa existe un calendar expozitional. E preferabil sa aflam de astfel de manifestari inainte, nu dupa. :D

Asadar...incepe Bucurestiul (lista e deschisa si pentru celelalte orase bineinteles) :

Constructexpo Antreprenor - 17-21 aprilie 2007

Constructexpo Ambient - 23 - 27 mai 2007


Targul National Imobiliar - 26 - 29 aprilie 2007


Doua intrebari pentru moderatori :
- ar fi bine de facut sticky topicul asta ?
- ar fi mai bine de separat targurile de materiale de constructii de cele de promovare a proiectelor rezidentiale ?

Multumesc. :)

#2
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
@ dana _H  :worthy: aferim de linkuri.

eu as merge la ala cu antreprenori-  cica ca vad ca sunt multi furnizori de materiale   :w00t: , vii si tu ? nu de alta dar merita o cafea , o dulceata si niste carti de vizita de la firmele de pe acolo. nu se stie cand ramai in pana de echipe de lucru.

#3
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
As veni, dar motive independente de vointa mea ma tin in casa... :angry: Poate la cel de ambient.

N-am inteles-o pe aia cu luatul cartilor de vizita de la firme pentru cazul in care ramai in pana de echipe - vrei sa le furi oamenii sau vrei sa faci practica la ei ? :lol:

#4
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Dana_H, on Apr 17 2007, 03:12, said:

As veni, dar motive independente de vointa mea ma tin in casa... :angry: Poate la cel de ambient.

N-am inteles-o pe aia cu luatul cartilor de vizita de la firme pentru cazul in care ramai in pana de echipe - vrei sa le furi oamenii sau vrei sa faci practica la ei ? :lol:
ok, te tin eu la curent. sper sa ajung eu. la ala de ambient doamnele e bine sa mearga ca la mine feng-shui  :huh:

pai astia nu e constructori? poate nu sunt asa cu fite si se baga si la o casa. vad diverse nume noi pe acolo, le o fi si lor foame de un rahatel de contract.  :rolleyes:

asa ca nu se stie niciodata de unde sare iepurele.

#5
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Merci. :) Sunt convinsa ca si ceilalti asteapta un rezumat. :)

:lol: M-ai lovit 'in plin' cu feng-shui-ul... :lol: cred ca mai mult in materie de feng-shui mi-ar zice utilajele de constructii. :lol:

Despre partea cu constructorii...iti tin pumnii. :rolleyes: Nu mi-a placut niciodata sa omor visele nimanui... :D

#6
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Dana_H, on Apr 17 2007, 03:21, said:

M-ai lovit 'in plin' cu feng-shui-ul... :lol: cred ca mai mult in materie de feng-shui mi-ar zice utilajele de constructii. :lol:

Despre partea cu constructorii...iti tin pumnii. :rolleyes: Nu mi-a placut niciodata sa omor visele nimanui... :D
mey e o ipoteza de lucru.  :P

mi-ai dat o idee: organizare de santier feng-shui  :lol:

#7
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Daca ajuta la reducerea costurilor, de acord. :lol: Altfel, tinand cont ca (cica) suntem tara ortodoxa, sa n-aiba cumva efecte inverse. :D

</off-topic>

#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Dana_H, on Apr 17 2007, 03:37, said:

Daca ajuta la reducerea costurilor, de acord. :lol: Altfel, tinand cont ca (cica) suntem tara ortodoxa, sa n-aiba cumva efecte inverse. :D

</off-topic>
off: da mai dar e o placere sa ii zici muta te rog betoniera mai incolo cu 2 metri ca se scurd energiile pozitive din ea.

cred ca trebuie sa imi fac protectia muncii ca imi trage betonistu o ranga intre felinare daca il plimb  :P

#9
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

 turbo trabannt, on Apr 16 2007, 17:25, said:

mi-ai dat o idee: organizare de santier feng-shui  :lol:
geniul neschimbat al romanului  :lol:

#10
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 punkt, on Apr 17 2007, 04:14, said:

geniul neschimbat al romanului  :lol:
iti dai seama ce dragut suna : domnu proprietare pe unde sa facem gaura in gard pe unde smanglim materialele ? pe unde e feng-shui?  :lol:

#11
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Vad ca nu a raspuns nimeni la cele doua intrebari din topicul original... :rolleyes:

Si nu esti trendy :drac: , acum nu se mai gauresc gardurile: fie se sar direct, fie se desprind delicat scanduri din ele... :mellow:

Mai am o propunere, sa infiintam o sectiune de Fun si la aria de constructii. Sau ii zicem mai bine de recuperare psihologica ... :lol:

#12
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Dana_H, on Apr 17 2007, 04:30, said:

Vad ca nu a raspuns nimeni la cele doua intrebari din topicul original... :rolleyes:
care topic original?
Si nu esti trendy :drac: , acum nu se mai gauresc gardurile: fie se sar direct, fie se desprind delicat scanduri din ele... :mellow:

Mai am o propunere, sa infiintam o sectiune de Fun si la aria de constructii. Sau ii zicem mai bine de recuperare psihologica ... :lol:
ar fi o chestie asta cu fun: aventuri cu meseriasii. BD la munte si la mare. va las sa va ganditi ce inseamna BD  :rolleyes:

la garduri mai e si varianta  : ah, domnu iara nu a manevrat bine dorel basculanta si a daramat juma de gard. ignorati va rog urmele de duba din noroi de la daramatura  :naughty:

#13
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Pardon, postul original (primul post din topicul asta).

O sugestie...brigada de distrugere ? :notangel:

#14
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
http://www.realbucharest.ro/

oferte de case si terenuri.

19 - 22 aprilie 2007, Sala Palatului, intrarea libera.

#15
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
Idei de planuri de case si de amenajari interioare :


Anuala de Arhitectura Bucuresti 2007


Quote

Evenimentul se va desfasura in perioada 17 - 30 mai 2007 in spatiul expozitional Sala Dalles aflat pe Bulevardul N. Bălcescu nr. 18.

Expozitia este organizata pe sectiuni, cu 3 sectiuni noi fata de anii precedenti:
  • Arhitectură
  • Amenajări și design de interior
  • Restaurare și reabilitare
  • Studii și proiecte (nerealizate) – secțiune nouă
  • Carte de arhitectură
  • Fotografie de arhitectură – secțiune nouă
  • Proiecte de diplomă – secțiune nouă


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate