Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mașina noua cu cheder zgaria...

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Teren pentru casa/investitie la marginea Bucurestiului

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

View Postvivimar, on Feb 23 2009, 15:48, said:

am un teren si vreau sa-l vand. e la 17 km de iesirea din bucuresti pe directia NV (adica pe dn 1A).
  Unde? asfalt?utilitati? cat? pretul? :)
  vivimar, ai mai contractat pana la urma la mezes,chitila?

#38
vivimar

vivimar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.10.2008
nu inca, mai am ceva oferte interesante, la constructii cu stadiu de executie mai avansat. mi-e teama sa dau banii de avans la stadiul asta. Desi, constructia si omul par in regula. Criza asta genereaza tot soiul de spaime. Cuvantul de ordine pt mine in momentul asta este "prudenta".

View Postbaba_dochia, on Feb 24 2009, 01:58, said:

Unde? asfalt?utilitati? cat? pretul? :)
  vivimar, ai mai contractat pana la urma la mezes,chitila?


e intr-un sat care apartine de crevedia-db, e in mijlocul satului (are asfalt si curent electric), se poate parcela pana la parcele de min 500mp cu deschidere de min sn. pretul? nu stiu, ca in sat nu prea se mai vand terenuri. Stii cum e, primul care face o oferta s-ar putea sa aiba o surpriza. De obicei(la oamenii care voe cu adevarat sa vanda-nu ca aia care tin la pret indiferent de ce se intampla in piata) prima parcela dintr-un teren sau primul apart dintr-un bloc abia scos la vanzare pot avea un pret mult mai mic decat urmatoarele.

Attached Files


Edited by vivimar, 23 February 2009 - 17:28.


#39
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

View Postvivimar, on Feb 23 2009, 18:27, said:

nu inca, mai am ceva oferte interesante, la constructii cu stadiu de executie mai avansat. mi-e teama sa dau banii de avans la stadiul asta. Desi, constructia si omul par in regula. Criza asta genereaza tot soiul de spaime. Cuvantul de ordine pt mine in momentul asta este "prudenta".




e intr-un sat care apartine de crevedia-db, e in mijlocul satului (are asfalt si curent electric), se poate parcela pana la parcele de min 500mp cu deschidere de min sn. pretul? nu stiu, ca in sat nu prea se mai vand terenuri. Stii cum e, primul care face o oferta s-ar putea sa aiba o surpriza. De obicei(la oamenii care voe cu adevarat sa vanda-nu ca aia care tin la pret indiferent de ce se intampla in piata) prima parcela dintr-un teren sau primul apart dintr-un bloc abia scos la vanzare pot avea un pret mult mai mic decat urmatoarele.
   da. eu ma uit dupa un teren, dra dupa cum zic cei mai multi.. ar mai fi de asteptat http://www.bloombiz....i-cu-pana-la-90

#40
vivimar

vivimar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.10.2008
Daca nu-l vand acum cand am nevoie de bani s-ar putea ca atunci cand vor fi foarte ieftine sa nu-l mai vand. Eu zic sa te mai gandesti, sa vii sa vezi si sa dai tu singur un pret.

View Postbaba_dochia, on Feb 24 2009, 05:23, said:

da. eu ma uit dupa un teren, dra dupa cum zic cei mai multi.. ar mai fi de asteptat http://www.bloombiz....i-cu-pana-la-90


#41
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

View Postvivimar, on Feb 23 2009, 21:10, said:

Daca nu-l vand acum cand am nevoie de bani s-ar putea ca atunci cand vor fi foarte ieftine sa nu-l mai vand. Eu zic sa te mai gandesti, sa vii sa vezi si sa dai tu singur un pret.
  ma intereseaza un teren in ilfov numai, N sau NV.

#42
vivimar

vivimar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.10.2008
ai un motiv anume sa cauti numai in Ilfov sau ti se pare ca da mai bine sa spui ca ai casa in IF decat DB? noi avem casa chiar aici in sat, am cumparat terenul acum cativa ani si casa am ridicat-o din mai pana in noiembrie 2007. Si locuim aici din nov 2007. terenul pe care vrem sa-l vindem l-am cumparat inaintea celui pe care am facut casa, acolo am vrut initial sa construim, dar apoi l-am gasit pe cel unde ne-am si mutat. macar de o plimbare si tot merita sa vii sa vezi satul. are ceva deosebit de restul satelor din jurul capitalei ; nu e sat de tranzit (vin doar "rezidentii" si musafirii lor), si e un sat inconjurat de padure (intr-o potcoava).

View Postbaba_dochia, on Feb 24 2009, 06:45, said:

ma intereseaza un teren in ilfov numai, N sau NV.


#43
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

View Postvivimar, on Feb 24 2009, 14:26, said:

ai un motiv anume sa cauti numai in Ilfov sau ti se pare ca da mai bine sa spui ca ai casa in IF decat DB? noi avem casa chiar aici in sat, am cumparat terenul acum cativa ani si casa am ridicat-o din mai pana in noiembrie 2007. Si locuim aici din nov 2007. terenul pe care vrem sa-l vindem l-am cumparat inaintea celui pe care am facut casa, acolo am vrut initial sa construim, dar apoi l-am gasit pe cel unde ne-am si mutat. macar de o plimbare si tot merita sa vii sa vezi satul. are ceva deosebit de restul satelor din jurul capitalei ; nu e sat de tranzit (vin doar "rezidentii" si musafirii lor), si e un sat inconjurat de padure (intr-o potcoava).
  vivimar, mersi, ma mai gandesc si te anunt. in principiu as mai astepta pana in vara or so.. preturi etc ) acceasi prudenta pe care o ai si tu cred)

#44
serpop

serpop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.04.2010
Salut la toata lume
Cer scuze nu am verificat bine pe forum si am deschis acelasi subiect

Ma intereseaza si pe mine o asociere cu 1,2 sau mai multe persoane in vederea achizitionarii unui teren,ILFOV in special,Domnesti mi se pare destul de ok momentan cu toate ca au inceput sa mai ridice din preturi.

daca este cineva interesat astept

#45
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,439
  • Înscris: 20.02.2010
Bre cetatenilor hold your horses! Nu va aruncati asa cu capul inainte...intradevar preturile cresc pentru moment datorita programului prima casa.Orice moment e bun pt dezvoltatorul snapan care vinde apartamente intr-un complex rezidential pe la mama naibii, in afara bucurestiului sa creasca pretul inca o idee.Si lumea se arunca, credite pe minim 30 de ani pentru apartamente care nu valoareaza nici macar 25% din cat platesc ei.
Insa e o chestie de moment, din toamna va fi jale.Asteptati si veti cumpara terenuri muuult mai ieftin.Piata inregistreaza o mica crestere in acest moment, insa e linistea de dinaintea furtunii.:)))

#46
serpop

serpop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.04.2010
Sunt persoane care sau asociat pana acum? Eu as fi interesat

#47
mihai010

mihai010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2010
am un teren parcelabil in petrachioaia,langa lac.sunt si paduri in apropiere.daca e cineva interesat...!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate