Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Peugeot 206 - 307SW

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#19
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
Brava, sa-ti traiasca. Scumpa, dar face toti banii.

#20
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Sa le stapanesti sanatos, culoarea SW-ului e superba.

#21
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Mda.. acum lucrurile rele..
Azi am luat o tabla sau o sarma, don't know si am facut gaurica pe stg spate
Rau, ca tre sa schimb cauciucul, care e numai 300e.
Alta rea: la gropi avand jante mari, e chiar nasol.... :(

#22
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Nu va ganditi.. La Cielo am avut 1 pana, si in genere nu am spart cauciuce
Deasta sunt asa de suparat... Si nu era un obstacol ceva, pur si simplu m-am trezit cu ea varza. Iar asigurarea nu acopera decat daca se bushea toata roata, including janta

#23
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Dar totusi, cu cât janta e mai mare, nu ar trebui sa fie mai confortabila trecerea peste gropi ?

Imaginati-va o masina cu roti de trotineta cum s-ar comporta la gropi.

#24
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Si eu zic la fel. Oricum 300 de euro nu-i cam mult pentru o anvelopa?

#25
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Jante mai mari, cauciuc cu dimensiune exterioara identica rezulta talon mai mic (Parca asa se numeste distanta intre diametrul interior si cel exterior). Talon mai mic inseamna atenuare mai mica a socurilor la trecerea peste obstacole/gropi.
Legat de pana.. In final am gasit o vulcanizare care se lauda cu niste petice ce faceau fata la gaura mea Gaura are la interior cam 5cm lungime. Au aplicat acea minune de petec si mi-au explicat ca datorita presiunii (2.7) va rezista. Problema e ca maine vreau sa imi comand cauciuc. Ce ma sfatuiti, ca optimizare: sa pastrez roata peticita, ca rezerva, sau sa imi iau un cauciuc nou? Repet, cel nou e 300euroi, so very expensive. Am nevoie de un sfat avizat.. cum e mai bine?

#26
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
..pai la roata de rezerva ce guma ai?...daca e identica,schimb-o cu cea peticita iar aceea ramane pe janta de rezerva (care din cate stiu eu e de tabla...presupun ca vrei toate rotile la fel!)...cat despre lucratura...ei bine,depinde de lucratura...daca e facuta cu spirit de raspundere nu ar trebui sa fie probleme...dar daca zici ca-ti place sa mergi repede,preventiv,schimb-o!!!!...tot preventiv poti incerca solutiile minune care se baga in roata si care iti acopera din interior o intepatura...dar numai o intepatura!!!...va dati seama ca nu mai au nici o valoare in caz de explozie sau taieturi!!
PS: suspensia se va inmuia cu timpul...totusi defineste termenul  '' cloncanit''...poate eu inteleg altceva prin zgomote normale ale suspensiei...

#27
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Inclusiv rezerva e din aliaj, si dat fiind ca nu am rulat decat cativa km, nu e tocita. Asadar, imediat cum am avut pana a luat locul celei bolnave. DIn start cea peticita sta la rezerva. Problema e ca nu stiu cat de reliable in timp sunt peticele mari

#28
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,612
  • Înscris: 19.05.2002
@morogan
In materie de "cauciuce" sunt AS :)

la numai 14 km....

#29
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
@morogan:pana te refaci cu banii nu cred ca e nici o problema daca ai rezerva peticita...depinde foarte mult de calitatea lucrarii ,cum am zis...btw:ti-au dat  vreo garantie ceva?...daca ,Doamne-fereste,mai faci o pana mergi cu ea mai usor...eu unul cred ca nu ai facut cinste corespunzator:)....oricum e firma serioasa daca-si permit sa puna la rezerva janta de aluminiu...la prima mea masina (golf3 )aveam o rezerva cat o roata de carucior de butelie...si o guma ca de bicicleta :)..de fapt scria si pe ea maxim 40kmh!...o singura pana am facut cu masinuta aia...dupa aia am avut focus=nici o pana (l-am vandut la 44.000km) si pana acum,Doamne ajuta,tot nici o pana la 307(20000km)...deci vorba lu' google:te simti norocos?

#30
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
01.Ambele sint superbe...sa le "stapinesti" cu placere si fara probleme costisitoare!
02. Cu 206 nu am avut placerea sa fac kilometri insa cu 307SW am facut ceva sute intrucat un bun amic are asa ceva si pur si simplu e impecabila din punctul meu de vedere (copilot sau cum se numeste cel de pe locul mortului:) )
03. Cind ai drum in zona...sa ma anunti sa o vad si eu...vad ca...ai pastrat culoarea sau ma inseala memoria? Cielo nu era la fel colorat?:)

#31
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 17.10.2003
cum a zis si cristian_sen, pana te refaci cu banii. Eu n-as avea incredere intr-un petic, indiferent cat de bine e pus, avand in vedere ca e ditamai gauroiu' - in nici un caz nu se compara cu o anvelopa intreaga. Pentru cat te fatzai tu in Bucuresti merge, dar cand o sa te dai la ea pe autostrada cu 180 la ora... Apropo, ceva probleme cu echilibrarea?

#32
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Banii sunt, chiar azi il comand. O sa il pastrez si pe cel peticit, daca Doamne Fereste mai am probleme.
Nu, echilibrarea e perfecta.
Aiwa>> Era verde inchis Cielo

#33
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
morogan, ce dimensiuni si marca de cauciucuri poarta 307 SW?

#34
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Ai putea sa iti iei un cauciuc second pentru rezerva, te costa cateva sute de mii probabil...

#35
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Pirelli 205/50 ZR17 93W Pzero Rosso

#36
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Intrebare de profan: Face 8500euro un 206pe motorina?Se poate vinde repede?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate