Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

RFID Home made sau cumparat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gsm9l

gsm9l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.03.2007
Va rog sa imi spuneti daca aveti ceva scheme de recunoastere RFID si daca nu care ar fi solutia optima de cumparare. Acest echipament va fi folosit in concursuri de motociclisti si se va face recunoasterea celui care trece prin portile de concurs. poate aveti alte idei inafara de rfid pt recunoastere ;)

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Ai incercat un pointer laser si cu o fotodioda in celalat capat ?

#3
gsm9l

gsm9l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.03.2007

View Posttehnics, on Apr 2 2007, 18:12, said:

Ai incercat un pointer laser si cu o fotodioda in celalat capat ?
Aia merge 100% pentru un singura persoana ce trece prin poarta pt a se reactiva poarta in pozitia de "veghe" sa zic asa ca daca trec 2 cot la cot unul nu e inreistrat ;) apoi pe langa asta trebuie un arbitru intr-una langa poarta sa scrie cine a trecut la timpul inregistrat de poarta ... nu poti face recunoastere automata. De aceea am zis RFID Radio Frequency Identification dar poate mai exista si altele. si legat de rfid nu am gasit nici un proiect sa-l vad nici macar de cumparat nu am gasit exact ... sper sa ma ajutati

#4
Arcer

Arcer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 29.12.2004
Am ales citeva din Ro:

http://www.barcoder.ro/rfid-ro.htm
http://www.rollsoft.ro/RFID.htm
http://www.quantatehnic.ro/hrm/3_7.hrm

#5
symbad

symbad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.04.2007
gsm9l daca gasesti scheme si te hotarasti sa faci sistemul RFID acasa sa-mi zici si mie daca merge si poate postezi si schemele :)

#6
gsm9l

gsm9l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.03.2007

View Postsymbad, on Apr 6 2007, 12:47, said:

gsm9l daca gasesti scheme si te hotarasti sa faci sistemul RFID acasa sa-mi zici si mie daca merge si poate postezi si schemele :)

Pai din cate am vazut e mai bine daca faci home made zic mai bine pt ca iese mai ieftin. mai ales daca ai nevoie de multe tag-uri (transpondere) alea chiar daca-s numa dintr-o bobina si inca vreo 3 componente ieftine sunt foarte scumpe la firme. Acasa o sa incerc sa il realizez apoi o sa apara si schemele :D dar caut inca schema ideala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate