Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cum sa te feresti de tepele din anunturi

- - - - -
  • Please log in to reply
925 replies to this topic

#883
qrevcs5

qrevcs5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 14.12.2011

View Postsmoke, on 14 decembrie 2016 - 18:15, said:

Posted Image


[email protected]  

Today at 17:03

Buna ,

Imi cer scuze pentru raspunsul intarziat , acum am vazut mesajul dumneavoastra in legatura cu masina mea Suzuki Grande Vitara din 2003 pe care  am pus-o la vanzare la pretul de 1800 EURO.
Este in stare foarte buna , tinuta doar la garaj , fara accidende. Nu am intampinat niciodata probleme cu motorul sau cutia de viteze.  Am carte service si sunt trecute in ea toate reviziile pana in prezent.
Am cumparat-o in 2012 din Germania,  si am inscris-o in Romania. Se afla in Sibiu in garaj , la mine acasa . Taxa de mediu nu am recuperat-o .
As fi preferat sa vorbim toate aceste lucruri la telefon dar din pacate nu am acces la telefon deoarece eu ma aflu in Franta este o zona rurala la munte  si nu prea este semnal la telefon decat daca ma duc cativa kilometri . Eu am 58 de ani , in urma cu 2 ani am divortat iar anul acesta mi-am gasit acest loc de munca in Franta , am grija de o femeie in varsta la casa ei de aici din Franta.
Masina o vand deoarece in tara nu mai am pe nimeni ,nu am copii , iar eu am de gand sa ma stabilesc definitiv aici . Nu ma mai leaga nimic de Romania si din acest motiv vreau sa o vand , nu are rost sa mai platesc impozite si taxe dupa ea daca nu o foloseste nimeni , plus ca ar fi pacat sa stea in garaj sa se strice nefiind utilizata, inca masina e ca noua.   Am folosit-o doar eu , mergeam cu ea pana la birou si inapoi .
Daca sunteti interesat de masina si vreti sa o cumparati eu pot sa imi iau bilet de autocar si sa vin in Romania pentru a incheia vanzarea.Dar vreau sa fiu sigura ca  vreti sa imi cumparati masina si ca aveti banii disponibili pentru acest lucru, nu imi permit sa ma plimb degeaba .
Aveti mai jos detaliile masini , sper sa nu gresesc :
Suzuki Grande Vitara  2.0 Benzina , fabricatie 2003 , 148.000 km reali - inmatriculata- taxa platita si nerecuperata !!
Carte service cu revizii la reprezentanta
Dotari :
Număr de locuri:5
Clasă de poluare Euro 4
Proprietari vehicul:1
Culoare exterioară verde metalic
Design interior:Pânză, Gri
Tip de combustibil benzina
ABS
Aer condiţionat
Airbag-uri faţă
Cuplaj pentru remorcă
Geamuri electrice in fata si in spate
Închidere centralizată
Jante de aliaj
Servodirecţie
Tracţiune 4x4
Tuner/radio/Cd/Mp3, etc.
Asigurare itp la zi , impozit la zi , toate actele valabile , inclusiv rovineta pe tot anul.
Accept orice fel de test inainte de a face contractul de vanzare cumparare!
Cum am spus nu ma pricep foarte bine si daca gresesc va rog sa ma corectati, dar parca trebuie sa va eliberez o adeverinta de la finante cum am citit eu pe internet cum ca nu am recuperat taxa si un certificat fiscal ca masina nu are datorii  si cam atat.
Din cauza ca nu pot comunica la telefon am incercat in acest email sa fiu cat mai explicita , sper ca m-am facut inteleasa.
Daca sunteti intradevar interesat de masina astept un raspuns de la dumneavoastra sa putem stabili o intalnire .

Cu stima
Stolojan Margareta


celebra teapa... am avut si eu parte de ea pana in momentul cand mi-a cerut banii in avans.
ca e in garaj, ca e bine intretinuta, ca munceste in ungaria...bla bla...
cauta pe buhnici.ro sa vezi cati sunt patiti asa.
te pune sa faci transfer de bani pe numele tau tot tie...si tot asa sa te usureze de bani.

#884
Florin_In

Florin_In

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.12.2016
Teapa asta era in floare acum 6-7 ani si multi au fost pacaliti dar se pare ca a revenit in forta in ultimul an. Atat pe partea cu dealerii plonezi (zarevocars si altii) cat si cu asta.

Am vorbit recent cu un domn care vroia sa ma cheme sa ii verific masina pe data de 28.12.2016 cand se intoarce proprietara din Grecia.
M-a sunat pe 23 sau 24.12. A ramas ca revine cu detalii cand se intoarce doamna din vacanta, masina fiind la Pitesti ramasa.

Ce credeti.. ma suna pe 26 sa imi spuna ca domana i-a cerut bani in avans ca sa nu vina degeaba acasa.......

#885
adcastorm

adcastorm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2010
Salut. am nimerit si eu peste un anunt de genu asta!!!

Grendas Vasileios <[email protected]>
Jan 13 at 9:19 PM
Vă mulțumim pentru interesul manifestat.
Numele meu este Grendas Vasileios
Imi cer scuze nu stiu limba romana, folosesc google translate. Daca puteti vorbi engleza .

Click aici pentru a vedea poze cu masina mea:  https://postimg.org/gallery/2 qbe8850i/
Audi A6 2.0 TDI S line, plus navi xenon Pret: € 8,550 159,500 km An: 2012
Masina este ca nou si in stare excelenta. Nu există accidente, fără zgârieturi sau urme de lovituri. Este foarte curat, deoarece nu am fumat in interiorul masinii.
Motorul nu are probleme tehnice și toate serviciile efectuate sunt înregistrate în jurnalul de bord.
Mașina mea are plăcuță de înmatriculare germane și documentele vehiculului, TUV valabile până la 01/2018.
Înregistrarea auto poate fi rescris imediat pe numele tău.
Prețul final al masinii este de 8.550 EUR (inclusiv toate taxele și transport).
Masina este în Grecia.

Dupa a trecut pe engleza  

Thank you for your quick response,
I live in Greece in Athens.
I bought the car a few months ago in Germany and I sell it because it is no longer useful to me I work as a chef-cook cruise ship on the Minoan Lines and here in Greece it is very expensive every time a car from another Countries. It is easier for me to sell it again in Germany because of the still existing German documents. The car will be transported directly to your address by a logistics company. The car and documents are now in the express logistics. It is packaged and loaded on a truck in Greece. The car can be delivered to any location in Europe within a maximum of 3-5 business days at my expense. Due to the large number of prospective buyers who are only asking questions without actually being interested in purchasing, I decided to handle the sale on another platform.
The sale is strictly carried out according to the rules and regulations of the federal government.
Please let me know if you are still interested so I can give you more information about our transaction.
2017-01-13 20:38 GMT+01:00
Show original message
--
Grendas Vasileios
Andrea Papandreou 64
Glifada
16675
Greece
Tel: +306931155246
Tel: +443308082539
eMail: [email protected]


As I mentioned in my first e-mail, I work on a cruise ship and unfortunately I can not meet with you personally or bring the vehicle to you. That's why I decided to go through a shipping company. The vehicle is already packed and ready for transport in the company shipping company in Greece.
I have already signed up and paid all taxes.
For more information, please visit www.wwe-express.com
Please read before the transaction starts:
I would like to use a secure number variant for both.
Express Logistics will contact you to provide you with all the details you need (tracking number, purchase contract, invoice and how to pay for it) After you have received all the details, you must transfer the money to the Express Logistics account.
This ensures that you really want to buy my car, and on the other hand I will be convinced that I will not send my car to an unknown person.
The full payment of the car will remain in the account of Express Logistics company until you get the car.
You have 7 days to check the car and all the documents. If you are not satisfied, the deposit will be refunded within 24 hours and the car will be returned to me. However, I am sure that they will really like the car.
Express logistics will help you to register the car in your name.
If you have decided to start the transaction, make sure you really want to buy my car because I need to cancel a transaction with two other potential buyers. This is the only way to sell my car.
To start the transaction I need:
- Your name, surname and address
-Your phone number
Copy of your ID card
I also put a copy of my ID
Thank you very much

A trimis si poza cu  buletinul.
Ce ziceti e tepar asai?

Attached Files

  • Attached File  005.jpg   104.75K   140 downloads
  • Attached File  006.jpg   183.2K   120 downloads


#886
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.10.2004
evident ca e tepar.

#887
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Salut, ce părere aveți de site-ul asta ?
http://lixorcar.eu
Mașinile sunt MULT mai ieftine ca in România, miroase a teapa

#888
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Schema se numește "voucherul polonez". https://www.google.r... polonez&sout=1

#889
Florin_In

Florin_In

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.12.2016

View Postsoleavl, on 18 ianuarie 2017 - 00:09, said:

Salut, ce părere aveți de site-ul asta ?
http://lixorcar.eu
Mașinile sunt MULT mai ieftine ca in România, miroase a teapa
Sigur e teapa.

#890
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
https://www.olx.ro/o...html#6256e9ac30
o fii teapa?

#891
Deejay27

Deejay27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 07.02.2016

View Postrhdghdhs, on 24 ianuarie 2017 - 21:13, said:

Aia sunt euro nu lei.

#892
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Despre anuntul acesta: http://www.bestauto....uto/3395658.htm ce parere aveti?
Unde s-ar putea verifica anumite date precum au facut colegii de mai sus?

#893
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006

View PostLipsum, on 30 ianuarie 2017 - 22:12, said:

Despre anuntul acesta: http://www.bestauto....uto/3395658.htm ce parere aveti?
Unde s-ar putea verifica anumite date precum au facut colegii de mai sus?
Mai intai baga un lin care functioneaza.

#894
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
O fii teapa? Dupa nr de km cred ca da...

http://www.mobile.de.../239682451.html

#895
1RamseY1

1RamseY1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 25.06.2014

View Postrhdghdhs, on 17 februarie 2017 - 23:48, said:

O fii teapa? Dupa nr de km cred ca da...

http://www.mobile.de.../239682451.html
Pe bune? 4.000&euro; ein Passat in mințile lui din 2002 - 5. Oare cum pot unii pune botul la asa ceva?

Aveți grija ca hoții ăștia s-au organizat în "Autohaus-uri" ,  dar măcar ar trebui să va prindeți după preturile alea derizorii pe care le afișează.

#896
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
Ce părere aveți de https://nemescar.autovit.ro ?

#897
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
ha ha ha inca un TEPAR:
Hello,
>>>>>>
>>>>>> I am Daniel, the seller and owner of the car. The selling price is
>>>>>> 3.900€.
>>>>>> This is a German car, with German documents (brief, schein und
>>>>>> nummernschild). It was never accidented, it has no scratches,
>>>>>> everything in top conditions.
>>>>>>
>>>>>> I was living and working in Germany till last week, when my working
>>>>>> contact has finished. I was driving the car only in Germany.
>>>>>> Now I am living and working England, and I have the car here with me.
>>>>>> I had a bad decision to use the car here, no chance, too much hassle.
>>>>>> Better decision to sell it back in Germany.
>>>>>>
>>>>>> We can make this deal in 2 different ways:
>>>>>>
>>>>>> 1) You can come here in Newcastle, England, and take the car with no
>>>>>> extra costs.
>>>>>>
>>>>>> or
>>>>>>
>>>>>> 2) I can bring you the car to Germany, but will cost extra 200€.
>>>>>>
>>>>>> Tell me if you want to give you my mobile number, so we can speak
>>>>>> over
>>>>>> the phone.
>>>>>>
>>>>>> Photos are attached.
>>>>>>
>>>>>> https://drive.google...ZFJvaEw2ODJ3Y1k
>>>>>>
>>>>>> Thanks for your time.
>>>>>> Daniel Ment
Cred ca daca ii ziceam sa vin in Germania imi cerea 200E:)))))

Edited by tanaru_ady, 19 March 2017 - 10:07.


#898
Deejay27

Deejay27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 07.02.2016
Ai incercat?

#899
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010

View PostDeejay27, on 21 martie 2017 - 00:06, said:

Ai incercat?
Nu a raspuns la tel,desi eu "ma duceam" in Anglia:)))

#900
Elektronik

Elektronik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 01.07.2008
https://www.olx.ro/o...02dba7;promoted

Am fost ieri sa vad aceasta masina si din pacate e un dezastru total. In anunt apare asa An 2010 motor euro 5, am ajuns la ea si am mers direct la reprezentanta acolo a iesit cam asa:

An 2009, motor Euro 4 , lovita fata -spate, laterale dreapta, de pe oglinda cadea vopseaua, la fel si de pe spoiler . Cand a fost ridicata pe elevator si au dat jos scutul de la motor picura ulei continuu reiese turbo defect , ridicam capacul de pe motor plin de ulei , necesita inlocuire de brate, far spart , parbriz inlocuit, halogene aburite (inlocuire). Am zis totusi sa dau o tura , daca tot am facut drumul m-am urcat in ea si cand dau cu spatele se aprinde simbolul de bujii incadescente iar ca mesaj apare Engine fault workshop, pe teava de esapament doar ulei. L-am intrebat de ce totusi m-a mai chemat 300 de km pentru un JAF ... dar a zis ca el nu stia ca masina e in stare perfecta , doar cateva aspecte. Va rog sa fugiti de acest anunt !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate