Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

ROCKABILLY RULES !

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
Flo-13

Flo-13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2008
Cat ma bucur sa vad k exista ascultatori de psychobilly si rockabilly , poate reusim sa facem un concert , in bucuresti ar fi cel mai bine , poate ii aducem pe silver shine B) !

#38
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007

View PostFlo-13, on Jul 6 2008, 13:55, said:

Cat ma bucur sa vad k exista ascultatori de psychobilly si rockabilly , poate reusim sa facem un concert , in bucuresti ar fi cel mai bine , poate ii aducem pe silver shine B) !

Salut... Da, ar fi bine daca s-ar putea face un concert.... Din pacate nu am sprijin si nici nu cunosc prea multi interesati de genul asta... Daca vrei si se poate, ii aducem pe Silver Shine...

Maine dimineata am intins-o spre Demented Are Go.... Inainte vor canta si Silver Shine pe alta scena....

Numai bine.  ;)

#39
Flo-13

Flo-13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2008

View PostPsycho13, on Jul 7 2008, 08:32, said:

Salut... Da, ar fi bine daca s-ar putea face un concert.... Din pacate nu am sprijin si nici nu cunosc prea multi interesati de genul asta... Daca vrei si se poate, ii aducem pe Silver Shine...

Maine dimineata am intins-o spre Demented Are Go.... Inainte vor canta si Silver Shine pe alta scena....

Numai bine.  ;)
Si cum a fost ? ... cred k a fost prea tare .... :crybaby: vreau si eu!

#40
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007

View PostFlo-13, on Jul 12 2008, 10:48, said:

Si cum a fost ? ... cred k a fost prea tare .... :crybaby: vreau si eu!


a fost fain de tot... la Silver Shine, putina lume, dar a sunat asa cum trebuie sa sune o trupa buna.... eu m-am simtit excelent... la Demented Are Go a inceput ploaia, dar au ramas in fata scenei cei care au vrut sa vada trupa cu adevarat.... pt. distractia asta nu am dormit cam 24 de ore, dar a meritat din plin. singurul lucru de care imi pare rau, este ca nu am fost mai multi oameni.... poate vei reusi sa ajungi la vreo trupa misto... eu voi anunta pe viitor cand pot sa mai merg la vreun eveniment. probabil cel mai apropiat este Dead Cat Night 3 pe 24 octombrie in Budapesta. vor canta The Creepshow si Bloodsucking Zombies From Outer Space.... mult noroc.

#41
Flo-13

Flo-13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2008

View PostPsycho13, on Jul 16 2008, 06:26, said:

a fost fain de tot... la Silver Shine, putina lume, dar a sunat asa cum trebuie sa sune o trupa buna.... eu m-am simtit excelent... la Demented Are Go a inceput ploaia, dar au ramas in fata scenei cei care au vrut sa vada trupa cu adevarat.... pt. distractia asta nu am dormit cam 24 de ore, dar a meritat din plin. singurul lucru de care imi pare rau, este ca nu am fost mai multi oameni.... poate vei reusi sa ajungi la vreo trupa misto... eu voi anunta pe viitor cand pot sa mai merg la vreun eveniment. probabil cel mai apropiat este Dead Cat Night 3 pe 24 octombrie in Budapesta. vor canta The Creepshow si Bloodsucking Zombies From Outer Space.... mult noroc.

Nu stiu cat de curand o sa pot ajunge la vreo trupa misto , deocamdata din cauza banilor...dar oricum intentionez vara viitoare sa merg la endless summer in germania , paote o sa am norocul sa vad o trupa klumea acolo...

#42
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007

View PostFlo-13, on Jul 16 2008, 10:26, said:

Nu stiu cat de curand o sa pot ajunge la vreo trupa misto , deocamdata din cauza banilor...dar oricum intentionez vara viitoare sa merg la endless summer in germania , paote o sa am norocul sa vad o trupa klumea acolo...


cu putin noroc vin Silver Shine pe la noi....  si daca ai cat de cat niste bani poti veni in Octombrie la Budapesta, nu e foarte scump. ultima oara am cheltuit vrei 70 de euro, fara transportul pana acolo, doar cd-uri si tricouri, metrou.... cu cat mergem mai multi, cu atat ne simtim mai bine....

#43
Flo-13

Flo-13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2008
[quote name='Psycho13' date='Jul 16 2008, 23:16' post='4909525']
cu putin noroc vin Silver Shine pe la noi....  si daca ai cat de cat niste bani poti veni in Octombrie la Budapesta, nu e foarte scump. ultima oara am cheltuit vrei 70 de euro, fara transportul pana acolo, doar cd-uri si tricouri, metrou.... cu cat mergem mai multi, cu atat ne simtim mai bine....
[/quot


Poate ....
oricum mai  tinem legatura... :)

#44
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Una din trupele mai "recente" care cânta Rock'n'Roll/Rockabilly au fost Stray Cats
- "Gene and Eddie"
- "Rock this town"
- "Runaway boys"
- "Sexy and 17"
- "Stray cat strut"
și aici o varinată interesantă de la "Be-Bop-A-Lula", interpretată tot de Stray Cats

"Be-Bop-A-Lula", intrepretată de Gene (Gene Vincent) and the Blue Caps (ei au cântat-o pentru prima dată). Clip 1, clipul 2 (din filmul "Don't knock the rock"), clipul 3 (la Cannes, în 1965). Văd că prin Europa mai existau amatori de Rock'n'Roll în anii '60.

Edited by djl, 21 July 2008 - 09:08.


#45
proclet

proclet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 06.07.2007

View PostPsycho13, on Jul 6 2008, 22:32, said:

Salut... Da, ar fi bine daca s-ar putea face un concert.... Din pacate nu am sprijin si nici nu cunosc prea multi interesati de genul asta... Daca vrei si se poate, ii aducem pe Silver Shine...

Maine dimineata am intins-o spre Demented Are Go.... Inainte vor canta si Silver Shine pe alta scena....

Numai bine.  ;)


Stiu ca am ramas dator, cu ceva concerte si chestii promise, dar din lipsa de interes general si de timp, si de... plm... I blew it.

Vezi ca vin acasa, perioada 26 iulie-2 august. Daca nu esti plecat prin concedii and stuff, ar fi cool sa stam ceva de vorba si sa vedem, eventual, ce si cum s-ar putea face. Pe viitor voi fi mai des in RO, asa ca...

We can do it!!!

Gimme a PM, Mess... something!



View PostFlo-13, on Jul 16 2008, 09:26, said:

Nu stiu cat de curand o sa pot ajunge la vreo trupa misto , deocamdata din cauza banilor...dar oricum intentionez vara viitoare sa merg la endless summer in germania , paote o sa am norocul sa vad o trupa klumea acolo...


Apropos Germania: ti-as propune ceva de genul http://www.hotheadseast.com/, sau de genul http://www.roadrunners-paradise.de/. Ar fi sigur mai interesante, daca e vorba de rockabilly lifestyle...

Nici Summer Jamboree din Senigalia (Italia), sau intrunirea din Calella (Spain) nu-s de lepadat...

#46
dusandragh

dusandragh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.07.2008
Ar fi util daca am gasi niste linkuri cu forumuri sau bloguri dedicate Rock'n Roll din strainatate, ca la noi banuiesc ca nu exista asa ceva.

#47
proclet

proclet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 06.07.2007

View Postdusandragh, on Jul 21 2008, 16:57, said:

Ar fi util daca am gasi niste linkuri cu forumuri sau bloguri dedicate Rock'n Roll din strainatate, ca la noi banuiesc ca nu exista asa ceva.


Un site extrem de interesant, din punctul meu de vedere, este www.stonegreasers.com ... daca cititi, va dati voi seama de ce...

Personal am de-a face cu forumuri germane rockabilly. Tinind cont de limba, nu stiu pe citi i-ar putea interesa, dar...

http://rockabillyburg.de/
http://www.rockabilly-forum.de/
http://www.ruhrpott-...y.de/Forum.html
http://rockabillyfor...8245nx5547.html


Un site, al unor amici... BAD SEED CMC, club moto rockabilly... http://www.bad-seed.de/index.html

Plus citeva blog-uri:

http://profile.myspa...iendID=10002718
http://profile.myspa...endID=111448995

#48
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007

View PostFlo-13, on Jul 19 2008, 13:31, said:

Poate ....
oricum mai  tinem legatura... :)

:) ok.

#49
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007
[ http://www.freeweb.hu/full-speed/plakat1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.full-speed.fw.hu/

Festival rockabilly si psychobilly in Ungaria, Kakucs: 8-10 august.

Edited by Psycho13, 27 July 2008 - 10:59.


#50
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007
12 Octombrie @ Fire Club: The Silver Shine. Psychobilly din Budapesta.

#51
Flo-13

Flo-13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.07.2008

View PostPsycho13, on Aug 24 2008, 08:26, said:

12 Octombrie @ Fire Club: The Silver Shine. Psychobilly din Budapesta.


:w00t: in sfarsit .... ne vedem acolo :D !

#52
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,568
  • Înscris: 13.06.2004
Poate vin și io  :rolleyes:

#53
Psycho13

Psycho13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 13.06.2007

View PostFlo-13, on Aug 28 2008, 12:39, said:

:w00t: in sfarsit .... ne vedem acolo :D !

:). In mod sigur, daca nu intervine ceva...

View Postdjl, on Aug 28 2008, 15:44, said:

Poate vin și io  :rolleyes:


cu cat mai multi, cu atat mai bine.

#54
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007

View PostPsycho13, on Aug 28 2008, 22:07, said:

:). In mod sigur, daca nu intervine ceva...




cu cat mai multi, cu atat mai bine.
Voi stiti ca pe Fire s-a montat bulina rosie de cutremure?Nu m-as risca sa cobor in beci...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate