Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Din State, in Romania, cu masina

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
tommy3000

tommy3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.03.2007

View Postborsec, on 26th October 2009, 03:54, said:

Sa zicem ca proprietarul are dubla cetatenie ( canadiana ) si ca aduce masina din US pentru motive financiare evidente.

Tu ce recomandare ai avea?

Cum faci sa ramina masina inscrisa in US?

Am vazut pe la Bran si prin Brasov niste vechituri cu numere de California ( chiar vechituri, rug
inite rau, de aia le zic asa ). O cunostinta mi-a zis ca doua din masini le stie de multa vreme.
Una era chiar cu sigla si website-ul unei agentii imobiliare deci o utiliza omul sa faca treaba cu ea fara nici o jena.

Dar cum? Cum cum cum?
:)

Dar tu fiind cetatean canadian cum vrei sa aduci masina din state??
Eu stiu ca la voi in montreal daca aduci una diin state trebuie sa platesti taxe,sa omologhezi conform normelor canadiene la SAAQ,o inmatriculezi si apoi poti face ce vrei cu ea.
Ai grija cum faci ca daca o iei din state si nu esti rezident nu or sa iti dea numere,adica iti dau insa cu limita sau nu stiu exact cum este,intereseaza-te intai.
Am multi amici in montreal care vin sa ia masini de aici,mai ales cand dolarul us ajunge la acelasi nivel cu cad......
Succes.
Keep us posted!!!

#56
Smara25

Smara25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.09.2012
va salut fratilor , mai stie cineva mai merge aplicata legea cu dubla cetatenie "americano-martiana" cum mai este acum in 2012 ? daca am o masina adusa din america si ii pastrez si numerele aici de SUA iar propietarul mi o incredinteaza mie el nu este nevoit sa plateasca in continuare impozitul anual la el in SUA unde este inmatriculata masina??   


daca nu plateste acel impozit anual in SUA la masina, care ar fi destul de mare la o masina americana cu motor mare ma gandesc ca ar fii probleme

detalii poate ne mai ajuta cineva cu un sfat

ce ziceti mai merge sa aduci o masina sa o tii aici cu numere de SUA

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Te implor să-ţi reciteşti mesajul :-)

Concret, care este întrebarea ta ?

#58
Smara25

Smara25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.09.2012
cat m ar costa sa aduc de la san francisco un mitsubishi pajero in romania ?


cat ma costa pe an  sa tin o masina cu motor de 3.5 cu numere de sua in romania?
as putea sa tin permanent masina cu numere de sua daca masina este pe numele unei rude cu cetatenie americana?

mai multe detalii, sfaturi de la cei care se pricep daca se poate
sper ca am fost mai clar si ati inteles ce am vrut sa spun
multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate