Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake
 Recomandare telefon

Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...
 

Sisteme de acoperișuri - ȘINDRILĂ BITUMINOASĂ vs TABLĂ vs ȚIGLĂ vs alții

- - - - -
  • Please log in to reply
4216 replies to this topic

#2719
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009
weterbesst acum 3 ani era un garaj mai mare, eu nu as pune tabla de la ei nici pe casa cainilor! Coil profile ,  Lindab, Riki  in ce ordine vrei tu.

#2720
razvan_voicu

razvan_voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 03.12.2012

 B84JMY, on 03 iulie 2013 - 22:51, said:

Interesant...despre tabla celor de la Ruuki din oferta ce zici? Sa merg pe ea sau sa mai cer oferte?

http://www.ruukkiaco...stenta/Garantie - citeste cu atentie pagina asta si spune-mi tu ce parere ai !!!

referitor la cea de a doua intrebare ar trebui sa iti raspunzi singur deoarece tu iti cunosti bugetul alocat acoperisului !
lucrurile sunt relativ simple in sensul ca pe piata exista invelitori mai ieftine ( si mai slabe calitativ ), invelitori cu pret mediu, si invelitori scumpe ( nu cred ca termenul folosit este chiar bun dar la ora asta .... )
pretul reflecta ( in mare parte ), calitatea produsului respectiv .
viking, wetterbest, bilka, borga, anumite produse de la lindab, plannja si ruukki, etc. fac parte din invelitorile ieftine
coilprofil, novatik, anumite produse de la lindab, plannja si ruukki fac parte din invelitorile cu pret mediu
ruukki, plannja si lindab au produse foarte bune dar care nu sunt ieftine ( exemplu: hbpe-ul de la lindab ).

am exclus intentionat tiglele metalice cu acoperire de piatra naturala deoarece discutam despre total alte materiale, nu pentru ca nu ar fi calitative .

Edited by razvan_voicu, 04 July 2013 - 04:58.


#2721
Anndu

Anndu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.02.2013

 razvan_voicu, on 04 iulie 2013 - 04:41, said:

http://www.ruukkiaco...stenta/Garantie - citeste cu atentie pagina asta si spune-mi tu ce parere ai !!!

referitor la cea de a doua intrebare ar trebui sa iti raspunzi singur deoarece tu iti cunosti bugetul alocat acoperisului !
lucrurile sunt relativ simple in sensul ca pe piata exista invelitori mai ieftine ( si mai slabe calitativ ), invelitori cu pret mediu, si invelitori scumpe ( nu cred ca termenul folosit este chiar bun dar la ora asta .... )
pretul reflecta ( in mare parte ), calitatea produsului respectiv .
viking, wetterbest, bilka, borga, anumite produse de la lindab, plannja si ruukki, etc. fac parte din invelitorile ieftine
coilprofil, novatik, anumite produse de la lindab, plannja si ruukki fac parte din invelitorile cu pret mediu
ruukki, plannja si lindab au produse foarte bune dar care nu sunt ieftine ( exemplu: hbpe-ul de la lindab ).

am exclus intentionat tiglele metalice cu acoperire de piatra naturala deoarece discutam despre total alte materiale, nu pentru ca nu ar fi calitative .

Draga Razvan,

Imi spui si mie, te rog frumos care produse de la Lindab si Ruukki sunt ieftine si care au pret mediu?

Multumesc

#2722
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008
Pentru o casa foarte mica, cu un acoperis a carui suprafata desfasurata este de 110 mp in 2 ape (nu stiu daca este corect termenul insa are doar cele 2 pante simple) si cu un buget modest ce varianta imi recomandati?

Un coleg imi sugera o tabla de la coilprofil care inteleg ca este foarte elastica.

Vreau sa ma incadrez in 1500 - 1800 euro cu totul daca reusesc (tabla, accesorii, folie, coama, jgheaburi, burlane).

#2723
Anndu

Anndu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.02.2013
Borga

 taurash, on 13 iulie 2013 - 14:16, said:

Pentru o casa foarte mica, cu un acoperis a carui suprafata desfasurata este de 110 mp in 2 ape (nu stiu daca este corect termenul insa are doar cele 2 pante simple) si cu un buget modest ce varianta imi recomandati?

Un coleg imi sugera o tabla de la coilprofil care inteleg ca este foarte elastica.

Vreau sa ma incadrez in 1500 - 1800 euro cu totul daca reusesc (tabla, accesorii, folie, coama, jgheaburi, burlane).

Borga

#2724
elia8

elia8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 18.07.2013

 gooagle, on 27 iunie 2013 - 15:08, said:

sper ca iti este foarte clar ca daca ai "cumparat" tigla fara factura si ai un certificat de garantie pe care banuiesc ca nu scrie numele tau, locatia sau alte date de identificare ale tale este ca si cum nu ai nimic.

Oricum si daca aveai factura si certificat de garantie cu numele tau daca nu se specifica in conditiile de acordare a garantiei decolorarea sau ceva de care sa te legi se considera ca nu face obiectul garantiei si ramane fix problema ta .. incearca sa vezi respectivul certificat ca un contract cu anumite obligatii ale partilor ...

in alta ordine de idei, inteleg tu esti multumit de faptul ca ai smecherit statul cu tva-ul dar acum vrei ca statul sa iti faca dreptate in justitie, lucru care nu prea cred ca o sa il reusesti asa ca fii multumit cu ce ai si daca te supara tare vezi de unde faci rost de o vopsea cu garantie la decolorare si poate o iei si cu factura Posted Image

Buna ziua,
Am citit aceste postari  in mare parte, si as vrea sa va intreb ....
Dle. Gooagle va rog mult sa imi spuneti ce invelitoare ati ales. Multumesc mult

Care este tabla metalica cea mai rezistenta in timp si raportul calitate pret sa fie foarte bun?

Va rog sa impartasiti si altora care credeti ca este cea mai buna tigla metalica din punct de vedere al rezistentei, si raportul calitate / pret sa fie onorabil.

#2725
razvan_voicu

razvan_voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 03.12.2012

 Anndu, on 05 iulie 2013 - 17:08, said:


Draga Razvan,

Imi spui si mie, te rog frumos care produse de la Lindab si Ruukki sunt ieftine si care au pret mediu?

Multumesc

si Lindab si Ruukki au tabla de 0,45 mm .
Pret mediu inseamna tabla de 0,5 cu acoperire de polyester, cu protectie de 275 g zinc . Skane PE este o tabla medie ( medie, raportat la produsele Lindab, pentru ca daca ne raportam la alte marci, este o tabla de calitate superioara ) .

#2726
Anndu

Anndu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.02.2013

 razvan_voicu, on 19 iulie 2013 - 06:49, said:


si Lindab si Ruukki au tabla de 0,45 mm .
Pret mediu inseamna tabla de 0,5 cu acoperire de polyester, cu protectie de 275 g zinc . Skane PE este o tabla medie ( medie, raportat la produsele Lindab, pentru ca daca ne raportam la alte marci, este o tabla de calitate superioara ) .

Multumesc frumos. Care produse Lindab si Ruukki sunt ieftine?

#2727
andreipaul82

andreipaul82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.03.2007
Buna ziua,

Caut si eu o firma de acoperisuri serioasa care sa vina cu niste solutii constructive legate de detaliile de executie a unui acoperis din tabla plana faltuita si sa execute lucrarea (am atasat detaliul in cauza, un jgheab ascuns gandit de proiectant si as dori sa stiu ce solutii constructive ar exista, ce variante, ce ajustari trebuiesc aduse, etc.)
Casa e localizata in zona Corbeanca - Ilfov. Tabla (lindab PLX rola) am achizitionat-o deja de la o firma si e la ei in depozit (povestea e lunga, la acea firma lucra un tanar inginer care era foarte deschis si cu care se putea colabora, prin el am achizitionat tabla la o promotie anul trecut, intre timp el a plecat si am ramas pe mana unei alte persoane care m-a dezamagit atat ca atitudine fata de mine ca si client cat si ca solutie tehnica). Mai am de achizitionat tabla pentru sorturi, jgheaburi, burlane,  folie + covor ventilat(tyvek sau delta), ferestre velux si altele. Casa va fi gata la rosu undeva spre sfaristul lunii august. Daca e cineva interesat sau daca mai intra pe aici persoane care au facut acoperisuri faltuite si au fost multumiti, astept un PM.
Multumesc,

Paul

Attached Files


Edited by andreipaul82, 24 July 2013 - 10:08.


#2728
Maxpaine

Maxpaine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.10.2009
Ignorand certificatele de conformitate si de garantie, care contin date de tipul "hartia suporta orice in Romania", avem de ales intre un produs al unui grup finlandez de prestigiu si unul cu traditie de 6 luni, facut la Baicoi, imitand un profil de succes de la Gerard folosind tabla ordinara, vandut la pret de 5 stele. Posted Image





Chestia cu "tabla ordinara" este total nedocumentata sau intentionat rautacioasa. Cautand pe site-ul producatorului puteati obtine date suficiente cat sa va faca sa va abtineti de la astfel de comentarii. Sa nu mai zic ca va puteati informa mult mai complet de pe site-ul Voestalpine. Faptul ca se incearca sa se produca si altceva decat eternul "rosu si ondulat" ar trebui sustinut macar la nivel de initiativa si felicitat efortul, care nu e chiar de neglijat. Si Ruukki profileaza tot in Romania si nu se genereaza topicuri dupa topicuri.
Lipsa de scule sau pricepere duce la o apreciere defectuoasa a materialului si spun asta fara sa fac referire la calitatea montajului dvs. Intr-adevar, materialul este mai dur, dar a fost ales acesta tocmai pentru ca s-a dorit ALTCEVA intr-o piata in care toti distribuitorii se plang de tabla ieftina, subtire sau care se decoloreaza.

#2729
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 24.10.2006

 Maxpaine, on 29 iulie 2013 - 10:27, said:

Ignorand certificatele de conformitate si de garantie, care contin date de tipul "hartia suporta orice in Romania", avem de ales intre un produs al unui grup finlandez de prestigiu si unul cu traditie de 6 luni, facut la Baicoi, imitand un profil de succes de la Gerard folosind tabla ordinara, vandut la pret de 5 stele. [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com/public/style_emoticons/default/thumbsup.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





Chestia cu "tabla ordinara" este total nedocumentata sau intentionat rautacioasa. Cautand pe site-ul producatorului puteati obtine date suficiente cat sa va faca sa va abtineti de la astfel de comentarii. Sa nu mai zic ca va puteati informa mult mai complet de pe site-ul Voestalpine. Faptul ca se incearca sa se produca si altceva decat eternul "rosu si ondulat" ar trebui sustinut macar la nivel de initiativa si felicitat efortul, care nu e chiar de neglijat. Si Ruukki profileaza tot in Romania si nu se genereaza topicuri dupa topicuri.
Lipsa de scule sau pricepere duce la o apreciere defectuoasa a materialului si spun asta fara sa fac referire la calitatea montajului dvs. Intr-adevar, materialul este mai dur, dar a fost ales acesta tocmai pentru ca s-a dorit ALTCEVA intr-o piata in care toti distribuitorii se plang de tabla ieftina, subtire sau care se decoloreaza.

Pentru ca am recunoscut o portiune dintr-o postare de-a mea, imi permit sa va raspund punctual:
- am precizat ca "hartia suporta orice", ce-as putea citi pe siteul producatorului in afara de faptul ca este un produs minunat?
- "materialul este mai dur, dar a fost ales acesta tocmai pentru ca s-a dorit ALTCEVA"!!! Trag concluzia ca lucrezi la producator daca stii ce-a avut el de gand! A avut pe drak', tabla trebuia sa fie MOALE cum este cea de la Gerard, ca sa fie lucrabila, numai ca ar fi fost mult mai scumpa.
- "ar trebui sustinut macar la nivel de initiativa si felicitat efortul" OK, Il sustin si felicit, dar nu uit vre-un moment ca este o afacere, nu o opera de binefacere pentru a salva poporul de asaltul tablelor ieftine si ca materia prima, rola de tabla, costa 4 eur/mp, iar tigla minune costa 15 eur/mp.

#2730
elia8

elia8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 18.07.2013
unde au disparut postarile anterioare?

#2731
razvan_voicu

razvan_voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 03.12.2012

 elia8, on 31 iulie 2013 - 09:09, said:

unde au disparut postarile anterioare?

care postari ?

#2732
Maxpaine

Maxpaine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.10.2009

 jozefin, on 29 iulie 2013 - 15:28, said:

Pentru ca am recunoscut o portiune dintr-o postare de-a mea, imi permit sa va raspund punctual:
- am precizat ca "hartia suporta orice", ce-as putea citi pe siteul producatorului in afara de faptul ca este un produs minunat?
- "materialul este mai dur, dar a fost ales acesta tocmai pentru ca s-a dorit ALTCEVA"!!! Trag concluzia ca lucrezi la producator daca stii ce-a avut el de gand! A avut pe drak', tabla trebuia sa fie MOALE cum este cea de la Gerard, ca sa fie lucrabila, numai ca ar fi fost mult mai scumpa.
- "ar trebui sustinut macar la nivel de initiativa si felicitat efortul" OK, Il sustin si felicit, dar nu uit vre-un moment ca este o afacere, nu o opera de binefacere pentru a salva poporul de asaltul tablelor ieftine si ca materia prima, rola de tabla, costa 4 eur/mp, iar tigla minune costa 15 eur/mp.


- pai si ce te astepti sa citesti?
- din ce scrii rezulta ca ai montat Gerard. pentru informatia ta, marca otelului de la Novatik este fix aceea de la Gerard, doar ca e mai groasa tabla. adica 0,55. De aceea ti se pare ca nu se monteaza "la fel de usor". Ai posibilitatea sa alegi tabla de conserve de la aproape toti furnizorii. E asa de rau ca exista una care sa nu se indoaie daca doar te uiti la ea?
- nu stiu de unde o scoti cu pretul de 15 euro/mp. este sub 8 euro/mp, in conditiile in care ai fi intrat pe site-ul producatorului (de aceea iti faceam acea recomandare, sa nu mai vorbesti aiurea). Toti constructorii (ma rog, nu chiar toti) sau "mesterii" stiu  niste "ponturi" de unde pot achizitiona tabla "ieftina si buna"pentru clienti , tabla care este exact cea de care vorbesti: de 4 euro. si de care te mai si miri cand vezi "curcubeul aromelor Skittles" pe casele oamenilor. Din rosie acum e alba. Si altele.
Genul tau de comentator nu face decat sa umple forumurile de contre si informatii inutile. Din textul tau rezulta ca ai montat (sper ca nu doar ai asistat). Asa ca n-ar strica sa vedem minunile iesite din mainile tale. PUNE NISTE POZE.
Iar daca lucrez sau nu la producator chiar nu  conteaza.

Edited by Maxpaine, 15 August 2013 - 09:25.


#2733
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 24.10.2006
Stiu ca agresivitatea si insulta sunt la moda, dar nu sunt argumente suficient de puternice! Pentru ca mi-ai recomandat sa intru pe siteul producatorului, te-am ascultat si surpriza: afirmatia ta apasata cu tabla de 0,55 nu se confirma, vezi http://www.finaldist...etalica-novatik, iar diferenta de duritate este data de acoperirea diferita intre Novatik si Gerard ( ZnMg fata de ZnAl ).

"Genul tau de comentator nu face decat sa umple forumurile de contre si informatii inutile. Din textul tau rezulta ca ai montat (sper ca nu doar ai asistat). Asa ca n-ar strica sa vedem minunile iesite din mainile tale. PUNE NISTE POZE.
Iar daca lucrez sau nu la producator chiar nu  conteaza."

Nu cred ca am pascut vacile impreuna, ca sa-mi pui etichete si sa-mi dai ordine! In caz ca nu cunosti, pe net se scrie cu majuscule doar atunci cand tipi la cineva. Iar ultima fraza mai bine o stergi, pentru ca duce la concluzia, sper eronata, ca esti un angajat needucat si nepregatit profesional, al unui producator, altfel onorabil! ;)

#2734
Maxpaine

Maxpaine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.10.2009

 jozefin, on 15 august 2013 - 17:36, said:

Stiu ca agresivitatea si insulta sunt la moda, dar nu sunt argumente suficient de puternice! Pentru ca mi-ai recomandat sa intru pe siteul producatorului, te-am ascultat si surpriza: afirmatia ta apasata cu tabla de 0,55 nu se confirma, vezi http://www.finaldist...etalica-novatik, iar diferenta de duritate este data de acoperirea diferita intre Novatik si Gerard ( ZnMg fata de ZnAl ).

"Genul tau de comentator nu face decat sa umple forumurile de contre si informatii inutile. Din textul tau rezulta ca ai montat (sper ca nu doar ai asistat). Asa ca n-ar strica sa vedem minunile iesite din mainile tale. PUNE NISTE POZE.
Iar daca lucrez sau nu la producator chiar nu  conteaza."

Nu cred ca am pascut vacile impreuna, ca sa-mi pui etichete si sa-mi dai ordine! In caz ca nu cunosti, pe net se scrie cu majuscule doar atunci cand tipi la cineva. Iar ultima fraza mai bine o stergi, pentru ca duce la concluzia, sper eronata, ca esti un angajat needucat si nepregatit profesional, al unui producator, altfel onorabil! Posted Image


Cand spuneam ca genul tau nu face decat sa inflameze, exact despre noul tau post vorbeam. Stiam ce urmeaza. Nu ti-a dat nimeni nici un ordin, nu ti-a pus nimeni nici o eticheta. Nu te cunosc si nici nu-mi doresc. Doar ca te dadeai informat cand, de fapt, doar vorbeai aiurea despre preturi si produse.
Indiferent ce o sa mai scrii, nu o sa iti mai raspund in nici un fel.
Dezvoltarea ta alaturi de pascutul vacilor ma lasa rece. Poate poti da niste ponturi bune pe forumurile zootehnice. Agresiv ai fost doar tu, puteai sa raspunzi in privat ca sa nu asiste toata lumea la o discutie, de altfel, fara nici un folos pentru cei cu adevarat interesati de informatiile acestui forum.
Deci nici vorba de vaci, poate doar niste boi.

#2735
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 24.10.2006
Am speranta ca nu vei mai scrie deloc! Asta-i un forum de informare, nu de PR pentru producatori si comercianti. Cand va mai fi vorba de produsele voastre pe aici, roaga o gagica de la marketing sa posteze, macar sa fie mai subtila si delicata ( in plus poate stie din prospectele voastre ca tabla are 0,5 :)  ).

Cat despre boi, ii asigur de aprecierea deosebita pe care o acord muncii lor grele, tragand in jug, pentru binele Companiei!

#2736
razvan_voicu

razvan_voicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 03.12.2012

 jozefin, on 29 iulie 2013 - 15:28, said:

OK, Il sustin si felicit, dar nu uit vre-un moment ca este o afacere, nu o opera de binefacere pentru a salva poporul de asaltul tablelor ieftine si ca materia prima, rola de tabla, costa 4 eur/mp, iar tigla minune costa 15 eur/mp.
te asigur eu ca nu costa 4 euro/mp ( vorbim de pretul de achizitie al celui care o ambutiseaza ). intimplarea face sa primesc pe mail diverse oferte de rulouri de otel. gandeste-te ca pretul pentru o tabla de 0,45 cu 140 gr zinc ajunge in jur de 3.0 - 3.2 euro/mp  . dupa care incepi sa ai cheltuieli de depozitare, productie, pierderi tehnologice, etc. ( aviz amatorilor care mai cred ca pot sa cumpere tigla metalica protejata cu 275 g zinc  la pretul de 4 euro ) .

 Maxpaine, on 15 august 2013 - 09:24, said:

Toti constructorii (ma rog, nu chiar toti) sau "mesterii" stiu  niste "ponturi" de unde pot achizitiona tabla "ieftina si buna"pentru clienti , tabla care este exact cea de care vorbesti: de 4 euro. si de care te mai si miri cand vezi "curcubeul aromelor Skittles" pe casele oamenilor. Din rosie acum e alba. Si altele.
" curcubeul aromelor skittles " este tot vina producatorilor de tigla metalica deoarece au dus in aceeasi comanda tigla metalica obtinuta din rulouri diferite . acest lucru s-a intamplat cu ani in urma cand nimeni nu si-a pus problema ca tabla se va decolora diferit ( fiind realizata de furnizori diferiti de otel ). azi se mai intampla doar in cazul producatorilor dubiosi care nici ei nu mai tin minte de unde iau rolele de otel sau in cazul celor care detin stocuri de tigla metalica .

 jozefin, on 15 august 2013 - 17:36, said:

Stiu ca agresivitatea si insulta sunt la moda, dar nu sunt argumente suficient de puternice! Pentru ca mi-ai recomandat sa intru pe siteul producatorului, te-am ascultat si surpriza: afirmatia ta apasata cu tabla de 0,55 nu se confirma, vezi http://www.finaldist...etalica-novatik,
sa lamurim putin lucrurile evitand confuziile legate de grosimea tablei .

din cate stiu eu ( am masurat o tabla novatik acum un an ), grosimea de 0,5 mm se refera doar la miezul de otel, fara protectii , cu tot cu protectie ajunge la un 0,53 - 0,54, grosime care poate fi considerata conform normelor din tara noastra, 0,55mm toleranta negativa . poate de aici apare confuzia . oricum este de apreciat ( cred eu ), faptul ca au trecut ca si date tehnice grosimea miezului de otel .

 jozefin, on 15 august 2013 - 17:36, said:

iar diferenta de duritate este data de acoperirea diferita intre Novatik si Gerard ( ZnMg fata de ZnAl ).
aici cred ca te inseli amarnic . 120g ZnMg inseamna o grosime foarte mica, acest material neputand impune rezistenta mecanica ( rolul acestui aliaj este doar de protectie la coroziune . se foloseste ZnMg pentru ca se pare ca magneziul fixeaza mai bine atomii de zinc pe tabla de otel oferind astfel o durata mai mare de viata produsului . de retinut insa ( ca sa nu inducem cititorii in eroare si sa se spuna ca fac publicitate si marketing Posted Image ) , ca protectia la novatik este de 120 gZNMg/mp iar la o tabla buna protejata cu Zn simplu este de 275 g/mp, deci are o grosime  dubla .

eu am speranta ca veti mai scrie amandoi, pentru ca din contradictii se naste progresul , si cu cat sunt mai multe pareri , cu atat cei care citesc forumul vor fi mai avantajati .
cred ca este important sa pastram totusi un ton corect si sa nu ne jignim gratuit .

Edited by razvan_voicu, 17 August 2013 - 06:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate