Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 

Probleme BCR Asigurari

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Pana la urma ce asigurator recomandati ?
Am avut astia 2 ani la Asirom si sunt satul.
Ultima data, de curand, am avut iar patanii , in genul lui alexandru boza, de fapt nu chiar asa rau ca la el dar pe aproape.
I-am rugat si pe insp. de dauna si pe receptionerul de la service sa -mi zica cum sa ma programez, respectiv sa ma programeze, astfel incat sa stau cat mai putin cu masina in service, la reparatie + asteptare accept, tinand cont ca nu era graba sa o bag. Au zis da dar  au facut exact pe dos.
ma gandeam si la BCR asig da vad ca poa sa fie si mai rau.

#20
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Mi-am facut RCA la ei acum, problema e ca nu au vrut vineri sa-mi faca RCA incepand de sambata - cica nu permite sistemul. Asa ca m-am ales cu masina blocata in fata blocului un weekend - daca am RCA doar de luni..

#21
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 05.08.2003
Nu BCR. Am 3 dosare de dauna la ei. Primul este pentru sticla de la oglinda. L-am dus la service iar cei de la BCR nu au dat acordul de plata, ba mai mult am inteles ca dosarul a fost inchis de catre departamentul juridic pe motiv de neplata a ratelor. Degeaba am fost la ei cu dovezile... Acum am bagat masina in service cu celelalte doua dosare pentru o aripa indoita si o usa zgariata. Am emotii...

#22
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 27.06.2006
sunt pe cale sa fac si eu asigurarea CASCO pe anul in curs
pna acum am avut la OMNIASIG si pot sa spun ca sunt niste adevarati profesionisti
la BCR asig am facut pt casa si mi-au recomandat sa fac si CASCO tot la ei, ca au preturi bune, zice agentu'
intr-adevar preturi mici, dar nu numai asta e important la o asigurare casco ca sa dormi linistit
ba mai mult, e chiar dubios de mica suma
asa ca trec peste si raman tot la OMNIASIG
succes si voua

#23
pretorian

pretorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2004
Sa nu mai aud de bcr asigurari!
Am o masina cu casco la ei=obligat cu forta de bcr leasing(E LEGAL?).
2 Luni atat m-am bucurat de masina apoi am facut cunostinta cu infumurarea si bataia de joc
a celor de la bcr asigurari. Intr-o dimineata ma trezesc cu masina cu geamul lateral fata spart si casetofonul lovit,nu
lipsea nimic,absolut nimic.
Isi fac turul politia(rezultate asemanatoare cu frectia la piciorul de lemn).
Apoi asigurarile:noroc ca am casco(eu).
Se intocmeste un dosar de dauna si apare primul soc:plata DUPA 60 DE ZILE.
Bag masina in garaj si astept(raspunsul politiei asa a cerut bcr asigurari),dupa 30 de zile
merg la asigurari:Nu am primit raspuns de la politie daca au gasit faptasul...
Merg la politie:propietarul(bcr leasing) nu a facut nici o sesizare deci nu au cum primi
raspuns si oricum noi raspundem in 7 zile si nu in 30 cum au pretins cei de la asigurari.
Intre timp scandal cu cei de la asigurari:de ce service-ul autorizat cere asa mult pentru
reparatie:pai eu fac preturile?daca masina e in garantie si nu se poate repara la orice
dugheana in bataie de joc eu cu ce sunt de vina?
Si nu inteleg ce:eu sunt primul client care isi repara o Toyota in service asa ca ei habar
nu au ce pret au piesele de schimb japoneze?sau e un tertip ca sa castige timp?
In fine gasesc alta reprezentanta la o distanta mai mare de 100km decat prima care vrea mai
putin.
Tot nu vor sa plateasca!
Intr-un final dupa 60 de zile ma satur,duc masina la service si platesc eu reparatia:6200
de ron!
In concluzie am stat degeaba 60 zile cu masina in garaj!
Acum urmeaza saga recuperarilor de bani de la infama firma bcr asigurari care nu se mai
satura sa imi produca daune pe:BANII MEI,vorba cuiva!
Azi m-au sunat sa merg sa platesc rata la casco ca sa aiba de unde sa isi plateasca in
continuare angajatii ca sa isi bata joc in continuare de mine!!!

P.s.:ati vazut filmul sicko?Agentii de asigurari care isi bateau cel mai mult joc de
clienti si ii minteau cel mai eficient avansau rapid in functie si castigau salarii
colosale!

#24
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 05.08.2002

View Postpretorian, on Apr 8 2008, 00:17, said:

.......
a celor de la bcr asigurari. Intr-o dimineata ma trezesc cu masina cu geamul lateral fata spart si casetofonul lovit,nu
lipsea nimic,absolut nimic.
.......
Intr-un final dupa 60 de zile ma satur,duc masina la service si platesc eu reparatia:6200
de ron!
..........

eu zic ca este imposibil ca un casetofon si un geam lateral sa coste 62 milioane!!!
sau poate ai vrut sa zici 620 ron?

probabil ca astia de la asigurari stiau ei ce stiau despre service-ul tau si au tras de timp...

#25
pretorian

pretorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2004

View Postaeon, on Apr 8 2008, 09:44, said:

eu zic ca este imposibil ca un casetofon si un geam lateral sa coste 62 milioane!!!
sau poate ai vrut sa zici 620 ron?

probabil ca astia de la asigurari stiau ei ce stiau despre service-ul tau si au tras de timp...


Suna acum la un service autorizat Toyota si intreaba cat costa!
Al meu este de la modelul aygo si este cel mai ieftin,cred,deoarece nu stie nici macar  mp3.
Am si factura care probeaza ce spun,normal!Efectiv suma e mai mare putin de 6200 dar eu am rotunjit-o :)
Suna la mai multe service-uri daca crezi ca e in neregula ceva ,eu am sunat la oradea (classmotor)si la timisoara.
La timisoara e mai scump cu 1000!Asa ca am fost la oradea(din initiativa mea,nu a celor de la asigurari!).

Edited by pretorian, 09 April 2008 - 12:08.


#26
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003

View Postpretorian, on Apr 8 2008, 01:17, said:

Am o masina cu casco la ei=obligat cu forta de bcr leasing(E LEGAL?).

nu stiu daca e legal. Si eu am leasing la BCR si casco la BCR Asigurari, dar mi s-a spus ca pot face casco unde vreau. Am fost la Tiriac, dar aveau scoruri cam mari.. asa ca am ramas la BCR. Sper sa nu am nevoie de ei  :confuzzled:

#27
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
hahaha, vedeti ca e unul care tot face reclama la bcr asigurari si ofera nu stiu cate milioane comision de contract :D
intrebati-l ce si cum :lol:

#28
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
:huh: Eu inca mai cred ca e o gluma... 62 de milioane de lei vechi pentru un cd player si un geam lateral? Adica ~1800 de euro? Pentru o masina care costa 10.000? Pai inseamna ca la 2-3 geamuri + parbriz sparte astia iti dau dauna totala...

#29
pretorian

pretorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2004

View Postwizake, on Apr 9 2008, 13:11, said:

nu stiu daca e legal. Si eu am leasing la BCR si casco la BCR Asigurari, dar mi s-a spus ca pot face casco unde vreau. Am fost la Tiriac, dar aveau scoruri cam mari.. asa ca am ramas la BCR. Sper sa nu am nevoie de ei  :confuzzled:

Nu e chiar asa,la mine in contract scrie ca nu pot face asigurarea decat la bcr sau la omniasig DAR DOAR LA O FILIALA DIN BUCURESTI adica unde e clar ca nu voi merge, asa ca am avut de ales :bcr sau bcr  :D

View Postspe, on Apr 9 2008, 13:50, said:

:huh: Eu inca mai cred ca e o gluma... 62 de milioane de lei vechi pentru un cd player si un geam lateral? Adica ~1800 de euro? Pentru o masina care costa 10.000? Pai inseamna ca la 2-3 geamuri + parbriz sparte astia iti dau dauna totala...

In acest caz:
Esti servit  :D

Attached Files


Edited by pretorian, 11 April 2008 - 00:40.


#30
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Sunt 99% convins ca e vorba fie de o greseala, fie de o manarie a celor din service...

Este imposibil ca un cd sa coste 50.000.000 de lei vechi. Hai da-o-n ma-sa. Da' ce are, e Bose, e Rockford? Ala n-are voie sa coste mai mult de 1000 de lei...maxim maxim, ca vad ca zici ca nu stie nici mp3. Deci e un cd player simplu. Numa' un cd-changer cu 6 cd-uri are voie sa fie 4-500 de euro, dar nu cinj' de milioane.

#31
pretorian

pretorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2004

View Postspe, on Apr 11 2008, 08:24, said:

Sunt 99% convins ca e vorba fie de o greseala, fie de o manarie a celor din service...

Este imposibil ca un cd sa coste 50.000.000 de lei vechi. Hai da-o-n ma-sa. Da' ce are, e Bose, e Rockford? Ala n-are voie sa coste mai mult de 1000 de lei...maxim maxim, ca vad ca zici ca nu stie nici mp3. Deci e un cd player simplu. Numa' un cd-changer cu 6 cd-uri are voie sa fie 4-500 de euro, dar nu cinj' de milioane.

De ce nu suni la cateva service-uri Toyota inainte de a face tot felul de supozitii?Eu am sunat!Si am fost personal la 2.
Si pentru mine pretul a fost soc dar nu am avut de ales (de fapt asigurarile).
Mi s-a explicat ca acestea sunt preturile la firma toyota,o firma de lux,in final,contrar aparentelor.
Oricum indeferent de marca casetofonul original adica unul care nu exista decat pe masina respectiva adica nu e de la gramada costa de cateva ori mai mult decet unul ordinar(adica fabricat in numar de ordinul milioanelor).

#32
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Doamne fereste. Mie la Colt imi ziceau de un cd-player cu 6 cd-uri + citire mp3 ca ar fi pe la 4-500 de euro. Tot special de asta, care se potriveste numai la Mitsu. Dar vorbim de o "chestie" mult mai completa, si la maxim 2000 de lei noi cu tot cu manopera...

5000 de lei? Brr, ma strange-n spate.

#33
pretorian

pretorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.02.2004
E adevarat,dar tinand cont ca ,eu cel putin,nu renunt la casco,nu e totusi chiar atat de rau  ;)
By the way:bcr asigurari a platit in final suma datorata.
Asta nu inseamna ca nu renunt definitiv la serviciile lor imediat ce expira contractul.
Sa fiu sincer stiu unde o sa merg dar nu vreau sa par tendentios,ma voi margini sa
spun ca prefer sa platesc mai mult dar sa nu am nici cea mai mica problema in
caz de accident decat sa platesc cu nervi si foarte mult timp pierdut o asa zisa diferenta de pret!

#34
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
deci Allianz :D

#35
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu is curios de ce nu isi apara societatile de asigurari mai bine interesele. chiar le convine sa dea pe piese de 10 ori mai mult decat face piesa? nu de alta, dar noi platim pana la urma asta, se ajunge una doua la dauna totala, costa mult reintregirea, pe viitor vei avea pe dosar o pata neagra mai consistenta etc..

#36
dog_tractoras

dog_tractoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 10.03.2008
:deadtongue: dami mie 50 de milioane si iti cand ce melodie vrei tu,mp3,prind orice post de radio vrei si tot asa :))) cred casetofonul ala are in el integrat si statie si tub de bass :))) :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate