Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Backstreet Boys

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007
Deschid acest topic cu riscul de a fi injurat, facut gay sau in mai multe feluri. In primul rand va spun ca sunt fan BSB de cand au lansat "show me the meaning of being lonely", desi sunt baiat (non-gay, i mean i love girls) recunosc ca sunt fan fara jena. Parerea mea e ca fac o muzica buna, care poate fi ascultata de oricine, pot canta live fara nici o problema si au o prezenta scenica foarte buna.
Acum nu vreau sa va incui capul cu aceasta formatie dar astept si parerile voastre despre ei... fara nici o suparare daca aduceti argumente si contra (gusturile nu se discuta)... va multumesc!

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu faceau? mai exista bsb? si mie imi plac au lansat o gramada de hituri care-mi plac si acum

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
te-ai trezit cu vreo 10 ani prea tirziu. bine ca nu esti fan ace of base de cind ai auzit happy nation

#4
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007

 romaximusro, on Feb 22 2007, 13:25, said:

nu faceau? mai exista bsb? si mie imi plac au lansat o gramada de hituri care-mi plac si acum
Da, mai exista, doar ca nu mai sunt asa promovati ca inainte, asta nu stiu sa iti spun de ce (probabil nu mai sunt la moda) asta e... Urmatorul album va fi lansat in vara anului acesta.

#5
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007

 Mosotti, on Feb 22 2007, 13:29, said:

te-ai trezit cu vreo 10 ani prea tirziu. bine ca nu esti fan ace of base de cind ai auzit happy nation
lol... sa sti ca si ace of base faceau o muzica foarte buna... fata de ce muzica fac altii in ziua de azi.

#6
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Dap, parerea mea e ca fac o trupa misto, cu muzica destul de buna...mai exista si suisuri si coborasuri, ca la orice artist...c'est la vie :)
Pe langa altele, 2 piese care imi plac si acum..si imi vor placea si in viitor :D...sunt : "Incomplete" si "I Still".
:coolspeak:

Edited by 10nutz_413x, 01 April 2007 - 11:53.


#7
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

 thunder_ovidiu, on Feb 22 2007, 14:30, said:

Da, mai exista, doar ca nu mai sunt asa promovati ca inainte, asta nu stiu sa iti spun de ce (probabil nu mai sunt la moda) asta e... Urmatorul album va fi lansat in vara anului acesta.


Album nou?!
Really?!  :o


P.S. fan BSB  -_-

#8
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007
va multumesc de comentarii, noul album Backstreet Boys este aproape gata, din aproximativ 30 de piese inregistrate - baietii au selectat "doar" 18 pentru noul album... acesta va fi lansat undeva pe la mijlocul lunii iunie si, spun baietii, va fi de departe cel mai bun album al lor.... ei au abordat mai mult genul rock avand in spate o formatie de instrumentisti foarte reusita... sa le uram succes!

#9
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

 Mosotti, on Feb 22 2007, 14:29, said:

te-ai trezit cu vreo 10 ani prea tirziu. bine ca nu esti fan ace of base de cind ai auzit happy nation


BSB au ceva albume in spate pana la "show me the meaning "...ai aflat cam tarziu, intr-adevar.
O formatie cu mult mai buna inainte ca fiecare dintre componenti sa incerce cariere solo (nik) sau sa se casatoreasca si sa aiba alte prioritati.
Sper sa revina, desi nu cred ca vor mai avea acelasi impact ca acum 10 ani.

#10
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007

 sonya, on Apr 11 2007, 10:37, said:

BSB au ceva albume in spate pana la "show me the meaning "...ai aflat cam tarziu, intr-adevar.
O formatie cu mult mai buna inainte ca fiecare dintre componenti sa incerce cariere solo (nik) sau sa se casatoreasca si sa aiba alte prioritati.
Sper sa revina, desi nu cred ca vor mai avea acelasi impact ca acum 10 ani.
buna sonya, ai dreptate, BSB au in spate albume faine chiar inainte de "show me the meaning" doar ca pe mine m-a prins muzica lor mai matura, "show me the meaning" m-a impresionat datorita faptului ca aduce un omagiu celui plecat dintre noi "Denniz Pop" un extraordinar compozitor care a facut muzica cu adevarat si cu nume mari din lumea muzicii... cariera solo a lui nick a fost un esec dar casatoria lui Brian sau a lui Kevin a fost intradevar o prioritate, totusi au si ei o varsta (Kevin - 35, Brian - 32) la care trebuie sa faci si pasul asta si unde sunt 5 oameni intr-o formatie e mult mai greu sa te sincronizezi unul cu altul in asa fel incat sa aiba fiecare timp de familie sau alte prioritati... total de acord ca nu vor mai avea acelasi impact ca acum 10 ani deoarece lumea(mai ales tineretul) ii considera demodati, posturile de muzica nu ii mai difuzeaza asa mult (in special MTV) majoritatea spun ca e muzica pentru gay sau ca ei ar fi gay... in fine, tot felul de piedici pentru ca aceasta muzica sa nu mai fie ascultata.

Edited by thunder_ovidiu, 11 April 2007 - 10:05.


#11
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005
Wow...esti chiar informat!  :coolspeak:
Recunosc ca am fost fan...inrait :rolleyes: ...deh...de prin '95 sau '96, nu mai stiu sigur (cam de cand s-au format). Eram innebunita dupa orice poster, articol, cd, videoclip, concerte cu ei...nu-mi scapa nimic :D

#12
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007

 sonya, on Apr 11 2007, 12:11, said:

Wow...esti chiar informat!  :coolspeak:
Recunosc ca am fost fan...inrait :rolleyes: ...deh...de prin '95 sau '96, nu mai stiu sigur (cam de cand s-au format). Eram innebunita dupa orice poster, articol, cd, videoclip, concerte cu ei...nu-mi scapa nimic :D
...pe vremea aia 55% din tineret erau fani BSB si 85% din tineretul feminin ii ascultau :D , totusi au fost un fenomen, nu se vindea nici bravo nici popcorn daca nu aparea un articol despre ei dar acum sunt alte vremuri, s-au maturizat atat ei cat si muzica pe care o canta si nu isi mai trec mana prin par sau nu mai cauta sa impresioneze gagicile prin miscari sexi pe care unii le considera gay :lol: (de fapt si eu le consideram :P ), am vazut ca lu ionut ii place si "incomplete" si "i still" si are doar 17 ani, bravo lui... tu ce parere ai despre aceste piese?

#13
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

 thunder_ovidiu, on Apr 11 2007, 17:12, said:

nu se vindea nici bravo nici popcorn daca nu aparea un articol despre ei dar acum sunt alte vremuri

Imi aduc aminte cum cotizam  :lol:

 thunder_ovidiu, on Apr 11 2007, 17:12, said:

am vazut ca lu ionut ii place si "incomplete" si "i still" si are doar 17 ani, bravo lui... tu ce parere ai despre aceste piese?

Piesele astea reprezinta exact perioada de maturizare...nu suporta comparatie cu "We've Got It Goin' On ", " Get down ", "Quit Playing Games  " si altele ( care acum mi se par patetice  ^_^ ) Este si normal...asa cum ne-am maturizat si noi asa au evoluat si ei.

#14
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007

 sonya, on Apr 11 2007, 19:41, said:

...asa cum ne-am maturizat si noi asa au evoluat si ei.
exact... poate(sau sigur) ca si noi eram patetici pe vremea aia :D , tin minte ca aveam blugi care se inchideau cu elastic pe glezna si geaca de piele cu capse - asta da patetic :lol:

#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mi-ati facut pofta si ascult acu tot felul de piese bsb. chiar si alea patetice au o linie melodica faina

#16
Chrisforever

Chrisforever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 25.12.2006
30 octombrie - "Unbreakable" - noul album

#17
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cum vi se pare Backstreet Boys dupa plecarea lui Kevin? Mai sunt la fel? Mai au acelasi succes ca pe vremuri? Vor mai scoate un alt album, si daca da, cand? In afara de Nick Carter toti au peste 30 de ani.
Ne-au obisnuit sa scoata cate un album la fiecare 2-3 ani, deci ar trebui la anul sa apara urmatorul album. E cea mai longeviva formatie pop-rock din ultimii 15 ani.

#18
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

Quote

Backstreet Boys va concerta la București  


Formația americană va concerta, pe 28 noiembrie, la Sala Polivalentă din Capitală, se anunță pe site-ul oficial al trupei.

Concertul face parte din turneul "This Is Us", care promovează albumul cu același nume, care urmează să fie lansat.

Harta concertelor va mai cuprinde Lisabona, Madrid, Manchester, Glasgow, Londra, Munchen, Berlin, Dublin, Zagreb, Varșovia și Helsinki.

Trupa Backstreet Boys, înființată în 1993, a vândut peste 100 de milioane de albume, devenind una dintre cele mai populare formații pop ale tuturor timpurilor.

Componența inițială a formației era: Nick Carter, Howie Dorough, Brian Littrell, AJ McLean și Kevin Richardson. În 2006, Richardson a decis să plece din trupă.

Printre cele mai cunoscute piese semnate Backstreet Boys se numără "Get down", "Quit Playing Games (With My Heart)", "As Long As You Love Me" și "Everybody (Backstreet’s Back)".
Sursa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate